שאלה לגבי עבודה מועדפת במשרה חלקית

שלום יש לי שאלה לגבי מענק על עבודה מועדפת. אני חייל משוחרר (השתחררתי בדצמבר 2008) וליפני מספר ימים התחלתי לעבוד כשומר בחברת חשמל. לפי מה שהבנתי מהחברת שמירה זה נחשב לי כעבודה מועדפת העיניין הוא שבגלל שאני גם סטודנט אז אני לא עובד שם כל יום אלא כ2-3 פעמים בשבוע לפי מה שהבנתי לאחר 150 ימי עבודה אני יכול לתבוע את המענק שמגיע לי (אני יודע שיקח לי בערך שנה כדי להגיע ל150 ימים אבל אין לי בעיה עם זה) אז השאלה שלי היא האם בגלל העובדה שעבדתי במשרה שהיא חלקית תגרום לבעייה בקבלת המענק?? אני שואל את זה כי ראיתי שרשום באתר של הביטוח לאומי ש"העבודה צריכה להיות במשרה מלאה, על פי הנהוג במקום העבודה" אז מה זה אומר לגביי? אם ההסדר שלי עם מקום העבודה הוא כזה שאני עובד 2-3 משמרות בשבוע יש סיכוי שכשאני אבוא לתבוע את המענק יעשו לי בעיות בגלל זה? תודה רבה

עבודה מועדפת

לדעתי אתה תיהיה זכאי למענק המלא רק אם תמלא את כל מכסת השעות הדרושות, ויכול מאוד להיות שזה יקח לך יותר מ-150 ימים (כי ה-150 ימים שלך הם לא במשרה מלאה). בכל מקרה אני מציע שתבדוק את זה גם מול ביטוח לאומי.

הכי טוב באמת לשאול אותם

תודה על התגובה

בכיף ודבר נוסף-

באתר הקרן להכוונת חיילים משוחררים ראיתי את ה"שאלה הנפוצה" הזו: שאלה: אני עובד במפעל במשרה חלקית, 4 שעות בכל פעם, האם העבודה נחשבת כעבודה נדרשת? תשובה: לא. העבודה חייבת להיות במשרה מלאה, על פי הנהוג במקום העבודה. בכל מקרה אני מציע שתבדוק.. ובכל מקרה (2) אני מציע שכשסתיים לעבוד תגיש בקשה לעבודה מועדפת, במידה ולא יאשרו לך תגיש בקשת ערעור.. ואז אם עדיין לא יאשרו לך - אין דבר.

שאלה לגבי עבודה מועדפת במשרה חלקית

שלום יש לי שאלה לגבי מענק על עבודה מועדפת. אני חייל משוחרר (השתחררתי בדצמבר 2008) וליפני מספר ימים התחלתי לעבוד כשומר בחברת חשמל. לפי מה שהבנתי מהחברת שמירה זה נחשב לי כעבודה מועדפת העיניין הוא שבגלל שאני גם סטודנט אז אני לא עובד שם כל יום אלא כ2-3 פעמים בשבוע לפי מה שהבנתי לאחר 150 ימי עבודה אני יכול לתבוע את המענק שמגיע לי (אני יודע שיקח לי בערך שנה כדי להגיע ל150 ימים אבל אין לי בעיה עם זה) אז השאלה שלי היא האם בגלל העובדה שעבדתי במשרה שהיא חלקית תגרום לבעייה בקבלת המענק?? אני שואל את זה כי ראיתי שרשום באתר של הביטוח לאומי ש"העבודה צריכה להיות במשרה מלאה, על פי הנהוג במקום העבודה" אז מה זה אומר לגביי? אם ההסדר שלי עם מקום העבודה הוא כזה שאני עובד 2-3 משמרות בשבוע יש סיכוי שכשאני אבוא לתבוע את המענק יעשו לי בעיות בגלל זה? תודה רבה

מועדפת

שים לב שאסור לך "למרוח" את 150 הימים הנדרשים על פני תקופה העולה על 12 חודשים בתוך 24 החודשים המותרים .

בהחלט חשוב!

הי אתה מקבל את כל הסכום 6 חודשים אבל עדיף לבדוק בביטוח לאומי במקום מגוריך. צריך להביא 6 תלושי משכורת.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר