ערעור על פטור-למי אפשר לפנות?

שלום רב. לפני מספר שנים ניתן לי פטור. הפטור ניתן לי בגלל שמישהו מסויים לא רצה שאתגייס,ולכן אילץ אותי להציג כאילו יש לי בעיה נפשית. בגיל 22 התחתנתי. אחרי חצי שנה מהחתונה שלחתי מכתב לצבא,והסברתי את הסיפור. הסברתי שכיום אני רוצה להתגייס ואני מבקש שיערכו לי בדיקות חוזרות. התקשרו אלי ואמרו לי שאם אני רוצה שיטפלו בבקשה שלי,אני חייב להציג אישור מפסיכיאטר שאני בסדר. הגשתי אישור כזה. לאחר מספר חודשים נעניתי תשובה שאמרה משהו כמו- שצה"ל לא זקוק לי כעת,ולכן בנתיים הם לא מוצאים לנכון לערוך לי בדיקות חוזרות. אחרי שנה חזרתי וביקשתי-ושוב הודיעו לי לשלוח אישור עדכני מפסיכיאטר.שלחתי. ושוב- הודיעו שלמעשה צה"ל לא רואה בנתיים צורך לעשות בדיקות חוזרות. למעשה,צה"ל יודע שהסיפור שהיה-שבגללו קיבלתי פטור (שאילצו אותי להציג כו') -הוא נכון. הם גם יודעים שכיום אין לי כל מניעה להתגייס,ואדרבה -אני מאוד מעוניין. ברור לי שהמניעה היחידה שבגללה לא מסכימים לבדוק אותי שוב ,היא: שהתחתנתי,ולכן אני אמור "לעלות" לצה"ל יותר כסף (כי צה"ל נותן לחייל נשוי "דמי משפחה") השאלה שלי: מה אני יכול לעשות? ללמי אני יכול לפנות? יש איזה גורם שאני יכול להיעזר בו? להתלונן על כך שמסרבים להעינות לבקשתי ללא הצדקה? אנא- מי שיודע,אודה לתשובה מהירה. תודה!

לשאלתך

בהמשך לפנייתך, אני מצרף לעזרתך מידע ואפשרויות לברור שאלתך : ---------------------------------------------- באפשרותך להתקשר ולברר פרטים בענף פיקוח משפטי (פיקוח על הליכי הדין בצבא)03-5696650 ---------------------------------------------- באפשרותך להתקשר לברר פרטים ולהעזר להמשך: במשרד פניות הציבור מסייע לציבור במתן מענה בכל הקשור לשרותו של החייל בצה"ל או בכל תחום אשר באחריות הצבא. לרשות הציבור הרחב עומד "קו פתוח" - מענה טלפוני הפועל 24 שעות ביממה. דרכי תקשורת: טלפון אזרחי 03-5691000 פנייה בכתב ניתן להעביר באמצעות הפקס או הדואר . בפקס : 03-5699400. או בדואר צבאי: 02919 . אתר האינטרנט:www.aka.idf.il/kapaz ---------------------------------------------- בדוק ושקול אפשרות של הליך הגשת בקשה להמרת: שירות אזרחי כחלופה לשירות צבאי-לחוק שירות ביטחון ---------------------------------------------- באפשרותך להתקשר לברר פרטים : בלשכת ראש אכ"א (אגף כוח אדם) טל'03-5690220 פקס: 03-5692933 דואר צבאי: 02919 הקריה ת"א צה"ל ---------------------------------------------- באפשרותך להתקשר ולברר מה האפשרויות שלך בנוגע לשרות הלאומי : מוקד האגודה 1-800-233-133 ימים א'-ה' 16:00-21:00 מחכות לך! השרות הלאומי הוא חלק בלתי נפרד מהנוף החברתי במדינת ישראל, ומשולב בעשייה לאומית בארץ בעיתות רגיעה, בזמני מצוקה ובמאורעות מיוחדים. במסגרת האגודה להתנדבות משרתים גם בנים ששוחררו מצה"ל מסיבות שונות. ---------------------------------------------- באפשרותך להתקשר לברר פרטים ולהעזר להמשך: בראש תא בלתי מתאימים 03-7376705 ---------------------------------------------- באפשרותך להתקשר לברר פרטים ולהעזר : "פורום לשיויון בנטל" - תנועה א-מפלגתית הפורום היא תנועה א-מפלגתית של מתנדבים. כתובת המשרד: הלפיד 16 קרית מטלון . טלפון :077-2013181 דוא"ל לתגובות shivyon@netvision.net.il --------------------------------------- כדי להבין מה מקומך בין כל סעיפי החוק והוראות צה"ל - פנה לאגודה לזכויות האזרח, האגודה עוסקת בהגנה על זכויות האדם והאזרח בישראל,לפניה טלפונית: אזור תל אביב, המרכז והשרון: 03-5608185 אזור ירושלים והדרום: 02-6521218 אזור חיפה והצפון: 04-8526333/4/5 ---------------------------------------- באפשרותך להתקשר לברר פרטים ולהעזר: באגף ביטחוני-חברתי ייעוד האגף : לתאם ולחבר בין משרד הביטחון וצה”ל לבין מוקדי החברה הישראלית,ולעצב את שיתוף הפעולה בין מערכת הביטחון והחברה הישראלית על מנת להעלות את המוטיבציה ולהכין את דור המחר לשירות משמעותי בצה”ל. אגף ביטחוני-חברתי/עוזר ראש האגף טל'03-6084585 ---------------------------------------- "נצל" את האפשרות להגיש בקשה לשאלתך לקבלת מידע לפי "חוק חופש המידע". חוק חופש המידע שחוקק בשנת 1998 ונכנס לתוקף בשנת 1999 מאפשר לכל אזרח ישראלי או תושב לקבל מידע המצוי ברשות משרד הביטחון והוא כתוב, מוקלט, מוסרט מצולם או ממוחשב, בכל הקשור לפעילות המשרד ובנושאים שבאחריותו. למי מגישים את הבקשה? כתובת מרכזית למשלוח בקשות בדואר: משרד הביטחון, היחידה לפניות ותלונות הציבור לידי גב' דינה פוליאק הממונה על יישום חוק חופש המידע הקריה תל-אביב 64734 או לפקס' מספר: 03-6976711 ----------------------------------------------- פנה במכתב קצר ולעניין אל: יועצת ראש הממשלה לפניות הציבור משרד ראש הממשלה, האגף לפניות הציבור, קריית בן גוריון, בנין ג', ירושלים, מיקוד 91950 טלפון: 03-6109898 פקס: 02-6546717 ---------------------------------------------- תנסה להעזר: בחברת הכנסת סופה לנדבר יושבת ראש הוועדה לפניות הציבור טלפון: (איזור חיוג ירושלים) 6408209 / 6408210 פקס: (איזור חיוג ירושלים) 6408931 דואר אלקטרוני: mshimon@knesset.gov.il ---------------------------------------------- לידיעתך : עד לא מזמן, מי שהיה מתגייס והיה נשוי+ילד היה יכול לקבל יחסית בקלות הת"ש 5(שזה אומר יומיות). כמה אנשים בכירים באכ"א שינו את הנוהל הזה, מה שאומר שהללו מקבלים היום רק הת"ש 3 (חמשושים + אפטר). ---------------------------------------------- זכרו כי המידע המתפרסם כאן הינו מידע כללי בלבד. במקרה של אי-התאמה או סתירה בין המתפרסם כאן לבין החוקים והנהלים הקיימים - החוקים והנהלים הם הקובעים. ---------------------------------------------- מקוה שעזרתי >בהצלחה<

איזו תשובה מפורטת

ואגב, כתבת שהתבקשת לשלוח מסמכים עדכניים מפסיכיאטר - שלחת? האם סיימת טיפול?

בוודאי ששלחתי אתת כל האישורים האפשריים! לא רק זה==

לא היתה לי מעולם בעיה נפשית כלשהי! וגם הצבא יודע מזה!.נקבע לי כבר פרופיל 72 ,והייתי מיועד לתותחנים,אלא שלפני הגיוס נוצרה איזו בעיה משפחתית,ומישהו מהמשפחה לחץ עלי "לחץ בלתי מתון" להוציא "פטור זמני"-בכדי שהגיוס שלי יידחה בשנה שנתיים. הוא אמר לי שאלך לפיסיכאטר ואספר שיש לי חרדות,ואבקש תרופה. בגלל הלחץ שלו,עשיתי את זה ונדהמתי להיווכח עד כמה קל לצאת עם פטור מהצבא!! - אני בכלל לא ביקשתי פטור (כי לא רציתי),אלא רק ציינתי שיש לי מרשם מפסיכיאטר בגלל חרדות וכו'- והנה- נתנו לי פטור "21" על סעיף נפשי!!! (זה היה תקופה לפני כמה שנים- שאז כנראה הצבא היה "רווי",ולא אהיה אכפת לו לזרוק כל אחד שיש עליו "ספק".(אפילו זה שהכריח אותי לעשות את הפטור- לא האמין שיתנו לי פטור קבוע...)

אממ..

בעיה.. אני גם לא יודע עד כמה באור חיובי הסיפור הזה נתפס בתוך המערכת הצבאית. מה גם אין כזה מונח "פטור זמני". פטור משירות הוא קבוע, ה"זמני" היחידי שקיים הוא פרופיל זמני או פרופיל אי-כשירות זמני לשירות (פרופיל 24). ואגב, חזרה מפטור על סיבות נפשיות קשה ביחס לחזרה מפטור מכל סיבה אחרת. בכל אופן, אני מציע שכרגע בשלב שאתה נמצא בו תגיש מכתב טוב ומפורט למפקד מיטב (פקס 03-7376033), תנסה לפרט בדיוק מה היה, מה גורם לך עכשיו אחרי השנים לפנות שוב, מה עשית בינתיים, כיצד היית מעוניין לתרום. ואולי כדאי שגם תקנח בזה שעשית מעשה "לא חכם" במיוחד. אשמח אם תעדכן..

יש לי שאלה קריטית הבן שלי בן 17 לפני שנה וחצי היה עם חברים שפרצו לאוטובוס נגדם נפתח כתב אישום  לבן שלי לא עשו כלום שיחררו הביתה ואין לו כצב אישום אנחנו עוברים 7 מדורי גיהנם בצבא כי לא רוצים לגייס את הילד הוא השתנה  עברנו מקום מגורים השתנה בלימודים 180 מעלות לטובה כתבנו מכתב עירעור בו הוא מעוניין להתגייס ולתרום למדינה אך אחראית המדור החליטה לבטל את העירעור על הסף!!@

ואני שואלת למי אני צריכה לפנות ????הילד רוצה לשרת השתנה לטובה ב"ה למה בעצם לרמוס אותו לאן הגענו ??כי זה נח לצבא ??? 

אשמח לתשובה .

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר