הפרעות קשה וריכוז בצבא

אני סובלת מהפרעות קשב וריכוז.מסרבת לקבל טיפול תרופתי(ריטלין) ולכן קיבלתי המלצה מרופא מומחה לאפשר לי עבודה שהיא פחות משרדית ופחות דורשת ריכוז כיוון שזה מקשה עליי עד עכשיו היתי שלישה..המפקד שלי אמר לי שהוא מעביר אותי רק בתנאי שאני עוברת לתפקיד שהוא של גברים כלומר עבודה פיזית קשה מאוד להרים משקל כבד מאוד ותפקיד שרק גברים עושים אותו אצלינו בבסיס לא בנות..כאילו מן פרינציפ כזה שאם את לא רוצה עבודה משרדית אז תידפקי עד הסוף..האם מותר לו להתעלם מהעובדה שאני בכל זאת בחורה שלא בנויה מגוף שרירי ומהעובדה שרופא מומחה המליץ לא]שר לי עבודה שהיא לא משרדית?

כמה שאלות

באיזה גיל אובחנה הבעיה? מה עשית בתיכון? האם נדרשת לטיפול בתקופת התיכון? האם נדרשת לטיפול יומיומי או רק לתקופת מבחנים? האם כיום הטיפול הנדרש הוא יומיומי? או רק בתקופה של למידה וכיו"ב? ולמה בעצם לא מעוניינת לקחת את התרופה?

תשובה..

אני מטופלת אצל קב"ן והקב"ן שלי טען שלפי כל הסימפטומים מדובר בהפרעות קשב וריכוז כרגע מבררים לי כיצד ניתן לעשות איבחון דרך הצבא כי באופן פרטי זה נורא יקר.. בתיכון היה לי נורא קשה בלימודים ולא ידעתי למה כי לא העליתי על דעתי שמדובר בהפרעות קשב..עכשיו פתאום הכל מסתדר לי..כל הפוביה שהיתה לי למטמטיקה הקושי להתרכז וזה שכל רעש קטן מוציא אותי מדעתי.. ואני לא מעוניינת לקחת את התרופה כי שמעתי על זה הרבה דברים לא טובים ובלי שום קשר אני נגד כל הסמים האלה שמכניסים לגוף על כלום..אני מפחדת שזה יצור מצב תלותי בגוף.. אבל בכל אופן ראיתי שבתקופת הצבא מאוד קשה לי להירדם כי כל רעש הכי קטן מעיר אותי שלא כמו בבית שיש לי שקט מוחלט..וכמובן בעבודה במשרד קשה לי אני לפעמים בוכה מעצבים מזה שאני לא מצליחה להתרכז ולעבוד כמו שצריך אני יכולה להיות 10 דק' בשוונג של ריכוז ובשנייה לצאת ממנו ולא לזכור בכלל במה עצרתי וזה נורא מתסכל..חבל שהמפקדים שלי לא מבינים את זה.. מה את ממליצה לי לעשות?

תשובות

תראי, הפרעת קשב וריכוז לרוב מאובחנת ע"י נוירולוגים או פסיכיאטרים. אני חושבת שכדאי להתייעץ עם רופא מומחה בשאלה של טיפול מתאים. בסופו של דבר, אם הבעיה היא באמת הפרעת קשב וריכוז, הטיפול המתאים הוא פעמים רבות תרופתי. יש הרבה "עליהום" על ריטאלין בתקשורת, במיוחד ע"י גורמים מסוימים שהם לאו דווקא רופאים, ובוחרים להביע התנגדות אדירה לתרופה, למרות שיש פעמים שברור שהיא הפיתרון לבעיה. חשוב לאבחן נכון, ולוודא שאכן מדובר בהפרעת קשב וריכוז. אם זו באמת הבעיה, ואם הבעיה מפריעה לתפקוד יומיומי (את זה צריך להעריך מומחה), ייתכן וטיפול תרופתי מאוד יעזור לך ויקל עליך. את צריכה לחשוב לאו דווקא עכשיו נקודתית על הצבא, אלא בכלל, לחיים - ללימודים גבוהים, לעבודות באוניברסיטה, לעבודה בכלל - קודם כל מה יכול לעזור לך תפקודית. אח"כ איך זה משתלב עם תפקיד כזה או אחר בצבא. ואם זה יקל עליך בעבודה משרדית - כל טיפול שיוצע לך - זה שווה את זה. תחשבי על זה, תקראי קצת באינטרנט, אל תתני לשרלטנים להפחיד אלא נסי לדלות את המידע האובייקטיבי - מה זו התרופה, מה תופעות הלוואי שלה, ואיפה היא עוזרת ואז כדאי לקחת אותה למרות שזה להכניס תרופה לגוף. והכי חשוב באמת - להתייעץ עם מי שמומחה בתחום. בהצלחה!
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר