תורנות מטבח??

היי אני עוברת כרגע טיפול מונע שצורך אנטיביוטיקה למשך חצי שנה כדור ביום..מה לגביי תורנות מטבח אם יש לי?מותר לי לעשות או לא? האנטיביוטיקה גורמת לתופעות לוואי של כאבי ראש חולשה ובחילות אבל אצלי בבסיס לא כזה מתייחסים לדברים האלה השאלה אם יש פקודה שאומרת שכל עוד משתמשים באנטיביוטיקה אסור לעשות מטבחים??

מה הבעיה הרפואית?

הבעיה היא..

ציסטיטיס כרונית יש לי מערכת כפולה בכליה השמאלית שגורמת לעלייה בשכיחות הדלקות ז"א שכל שבועיים שלושה אני חוטפת דלקת בשתן..הרופא המליץ על טיפול מונע למשך חצי שנה עם זינט..האלה מה קורה לגביי תורנות מטבח?מותר לי להכינס למטבח כשאני על אנטיביוטיקה או לא? ובמידה ואסור לי למי אני מודיעה על כך למפקד או לחובש?

למיטב ידיעתי

אין פקודה מדויקת למקרה כזה.. ואנטיביוטיקה לכשעצמה היא לא עילה לפטור מתורנויות מטבח. אבל במקרה כמו שלך, אם הייתי צריכה להחליט בעצמי, הייתי שוקלת לתת לך פינוי כלים בלבד וכו', כלומר - לא התעסקות עם מזון, למרות שלא מדובר במצב מחלה שיכול לדבר. בסופו של דבר ציסטיטיס, כלומר - דלקת בשלפוחית השתן, נגרמת לרוב מסיבות שהן לא הדבקה מבחוץ. כדאי שתפני לרופא היחידה שלך להתייעץ איתו אם לא כדאי להמיר את זה בתורנויות אחרות, ותראי מה הוא ממליץ לך.

עוד שאלה..

אם האנטיביוטיקה גורמת לי לתופעות לוואי כגון בחילה וסחרחורות שמתי לב שהתופעות האלה מגיעות בעיקר בחשיפה לריחות חזקים כגון כלור,בשמים חזקים,ריחות של דגים או אוכל חריף.. אז מה לדעתך?אני יוכל להיכנס למטבחים?ז"א זה מקובל או שלא?

במקרה כזה

באמת כדאי לדבר עם רופא היחידה, אולי ניתן יהיה להחליף לטיפול אחר שלא יגרום לתופעות לוואי אלו. מה שכן, יש מקרים בהם תופעות הלוואי חולפות בסופו של דבר. ושוב - לדבר על זה עם רופא היחידה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר