מבחנים פסיכוטכניים חוזרים:

אהלן כתבתי כאן לפני כמה ימים שאני שוקל להגיש בקשה למבחנים פסיכוטכניים חוזרים. אני יודע כמעט בוודאות שמה שפגע לי בקב"א זה אך ורק המבחנים מול המחשב, הראיון הלך לי מצוין... אין לי קב"א נמוכה, כנראה 52 אבל אני חושב שבהחלט היכולות שלי גבוהות הרבה יותר. אני לא לקוי למידה אבל יש לי כמה עובדות שאולי גרמו לי לפשל במבחנים הפסיכוטכניים העניין הוא שכרגע אני ממוין למסלול אחד שאני מעוניין בו אבל רציתי גם להתמיין לטייס או לדברים איכותיים למודיעין.. אני לא רוצה לפסול שום אפשרות וכרגע אם הנתונים שיש לי זה לא אפשרי ולכן אני רוצה לבקש מבחנים פסיכוטכניים חוזרים. מה עלי לעשות? יש לי מכתב המלצה, לשלוח להם תעודות הצטיינות? תעודות רגילות של הביה"ס? מה יכול לעזור?

למה אתה חושב ש...

מגיע לך להיבחן שוב? האם יש לך סיבה פרט למה שציינת (כי רק על מנת לשפר זאת ממש לא סיבה לגיטיטמית-כולם היו רוצים לשפר!)? מה העובדות שהזכרת קודם?

אני קיבלתי מבחנים פסיכוטכניים וריאיון אישי חוזר :)

זה ממש בעייתי לקבל את זה ומעט ים המלשבי"ם שקיבלו זאת. זה קרה כחודשיים לפני הגיוס ולאחר הרבה שליחת מכתבים. אם אתה רוצה להשיג את זה אתה צריך לשלוח מלא מכתבים ללשכת הגיוס הקרובה לביתך ופשוט לנמק ולנמק ולנמק. אם יקבלו את זה, תישלח לתל השומר לשיחה עם קצינות ומשקית ת"ש, ושם תסביר להם ותנמק להם למה זה מגיע לך, פנים מול פנים. אם יש לך כושר ביטוי ג בוה זה מצוין! אבל זה ממש שווה את זה. אני למשל קיבלתי שאלון העדפות חדש ע"פ הקב"א החדשה. אם אתה צריך עוד מידע דבר איתי. yuval_arz3@walla.co.il icq 317036772 בהצלחה!
Anonymous

מבחני דפ"ר חוזרים

שלום רב, כאחד החלוצים בעניין אותו אתה מבקש - אני יכול לומר לך די מניסיון כי מבחנים חוזרים, ככלל, לא עושים - הדבר נובע מכך שצריך ליצור הלימה בין אלו שעשו את המבחן ולא עושים אותו שוב לבין אלו שכן עושים מבחן חוזר - וסביר להניח כי גם ישפרו במידת מה, גם אם אין הצדקה לבחינה חוזרת. המצבים בהם מאשרים לרוב בחינה חוזרת, היא במידה ולאחר הבחינה הבאת הוכחה לכך שהיה לך קושי כלשהוא בבחינה הראשונה, שלא ידעת עליו, קושי שאינו תלוי בך, כדוגמאת: דיסקלקולייה, דיסגרפייה, בעייה בראיית המרחב ושאר לקויות למידה נוספות. בנוסף אם אתה מוכיח כי בעת המבחן לא היית מאובחן לגבי בעייה שיש לך והיא אותרה בדיעבד, כלומר לאחר הבחינה, כמו למשל הפרעת קשב וריכוז - זה גם מקרה שיכול להישקל בחיוב לגבי בחינה חוזרת. אם אתה לא לקוי למידה - כלומר עד כה לא אובחנת, אך יש לך קושי למידה כלשהוא, שהוא בלתי מוסבר, על אף שאתה אחד שמסוגל לשבת וללמוד ואין לך "קוצים" - אולי כדאי שתחשוב על האפשרות לבצע אבחון דידקטי. אני הייתי מתייעץ במידה וזה רלוונטי לגביך, עם המחנכת שלך מהתיכון, או עם היועץ החינוכי של השכבה שלך - אמורה להיות להם טביעת עין מקצועית לגבי הצורך באבחון שכזה. יש כיום, לא מעט אנשיםם, שהיה להם קושי רב במשך השנים ואף גם לרבות בזמן לימודיהם האקדמאיים ורק בשלב מאוחר מאוד הם החליטו לעבור איבחון ע"מ להסביר את הקושי שלהם לבעייתם, מצב כזה הוא ללא כל ספק - החמצה גדולה - בצורה זו אתה מגיע להישגים חלקיים, שכן אין את ההקלות המגיעות לך. תחשוב על זה, אתה מוזמן לעדכן אותי. אלון לופוביץ

מבחנים חוזרים

כמו שאמרתי פעם שעברה - הסיכוי לקבל אישור למבחנים חוזרים הוא מאוד מאוד נמוך. אני בהחלט מציע שתצרף מכתב המלצה (מורה, יועצת) וגם תעודת הצטיינות זה בהחלט יכול לעזור. בנוסף, תצרף מכתב אישי בעניין המוטיבציה שלך ולמה אתה שואף.. בהצלחה!
20:02 20-08-2008|%%posterlink.0%%

אני קיבלתי מבחנים פסיכוטכניים וריאיון אישי חוזר :)

זה ממש בעייתי לקבל את זה ומעט ים המלשבי"ם שקיבלו זאת. זה קרה כחודשיים לפני הגיוס ולאחר הרבה שליחת מכתבים. אם אתה רוצה להשיג את זה אתה צריך לשלוח מלא מכתבים ללשכת הגיוס הקרובה לביתך ופשוט לנמק ולנמק ולנמק. אם יקבלו את זה, תישלח לתל השומר לשיחה עם קצינות ומשקית ת"ש, ושם תסביר להם ותנמק להם למה זה מגיע לך, פנים מול פנים. אם יש לך כושר ביטוי ג בוה זה מצוין! אבל זה ממש שווה את זה. אני למשל קיבלתי שאלון העדפות חדש ע"פ הקב"א החדשה. אם אתה צריך עוד מידע דבר איתי. yuval_arz3@walla.co.il icq 317036772 בהצלחה!

איבחון בצו ראשון ואם זה פוגע בקב"א

לפני יותר מחצי שנה היה לי צו ראשון בו עשיתי בחינות פסיכוטכניות , היה עלי להביא את האיבחון שלי רק שאני בעצמי לא ידעתי על זה , עשיתי את המבחנים ללא האיבחון והקב"א שלי נראתה בהתאם . הקב"א שלי היא 47 . צה"ל לא מאפשר לי להתמיין ליחידות מיוחדות כמו השייטת למרות כל הפוטנצייל המוטיבצייה והיכולת. אני דורש מהם לאפשר לי לעשות מבחנים חוזרים כחריג . הם רוצים שאני ישלח להם המלצות בקשה אישית גליון ציונים ואת האיבחון השאלה שלי היא : מספר הדפים באיבחון שלי הוא 16 , רציתי לדעת אם לשלוח להם הכל? באיבחון לא רשום רק על ההקלות אלה על החיים שלי בגדול ואני יוצא שם ממש רע ! ורציתי לדעת אם זה ישפיע על הרושם של הצבא לגביי ואם זה יפגע לי בקב"א? אני צריך לשלוח את כל האיבחון למרות שאני יוצא שם ממש רע או לשלוח רק חלק שהוא ההקלות . תודה מראש ! (:
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר