שיבוץ מתאים לכישורים

התגייסתי לפני חודש. יש לי נתונים גבוהים (השתתפתי במיונים לטיס, ועברתי גיבוש מטכ"ל ונשרתי בסוף הגיבוש) יש לי בגרות ריאלית 5 יחידות כימיה ו-5 פיסיקה בציונים גבוהים. לאחר הצו הראשון ביררתי טלפונית לאן אני משובץ ונאמר לי ש-99% אני אהיה עובד מעבדה כימית. לצערי לאחר הטירונות הוחלט לשבץ אותי לאחראי לוגיסטיקה (אפסנאי נשק). התפקיד מאוד מאוד לא נראה לי, ואני כרגע לפני יציאה לקורס. מה אני יכול לעשות, למי אני אמור לפנות כדי לשנות את המצב? אני מאוד מעוניין להשתבץ לקורס של מדריכי קרב מגע (יש לי חגורה חומה באומנות לחימה) או בהתאם למה שאמרו לי בלשכת הגיוס, עובד מעבדה כימית.

שיבוץ לאחר טירונות

כמה דברים: 1. השיבוץ של עובד/ת מעבדה כימית הוא שיבוץ שנעשה ביום הגיוס עצמו ולא דורש מיונים אליו, וע"כ הטעה אותך מי שאמר לך שתשובץ בתפקיד מאחר וזה לא וודאי אלא ביום הגיוס עצמו. 2. השיבוץ לתפקיד מדריך קרב מגע הוא ע"ס איתור לתפקיד מדא"ג, בדר"כ. בנקודה הספציפית אתה צריך להבין שהשיבוץ נעשה על ידי המשולש המפורסם של צה"ל: רצונותיך-נתוניך-צרכי הצבא. אתה יכול בשלב זה לבקש ממפקדיך ולהסביר להם את הרצון שלך והמוטיבציות שלך, אבל לא וודאי שיהיה ניתן להוציא אותך עכשיו מהשיבוץ ולהעביר אותך לשיבוץ אחר, למעשה, זה בסבירות נמוכה מאוד. חשוב שתבין את המשמעות של השירות עצמו ושל התפקיד, אם תפנים את שני המרכיבים האלו אין לי ספק שתדע למצות את היכולות שלך בתפקיד, באשר יהיה. בהצלחה!

למי בכל זאת אפשר לפנות?

המפקדים בעצמם לא מבינים איך נעשה שיבוץ כזה. אבל הם לא יכולים לעשות כלום. אני רוצה שיחזירו אותי לבקום. איך אני יכול לצאת מזה, אני לא יכול להפנים את זה שעם קבה 55 והמלצות מכל גורם אפשרי אני אמצא את עצמי אפסנאי במשך 3 שנים. אני לא יכול להאמין שהאטימות בצבא היא עד כדי כך.

המשך..

הכתובת היחידה שלך בשלב הזה זה המפקדים, מאחר ואתה עוד טרם קורס סביר להניח שאין לך גם מספיק פז"ם בכדי למלא טופס 55, שינוי שיבוץ. אם המפקדים באותה הדעה כמוך אני מציע שתבקש מהם שיעבירו בקשה לפלוט אותך חזרה לשיבוץ מחדש במיטב (בקו"ם). בלי קשר, תראה גם אפסנאים, גם פקידות וגם קצינים צריך. קב"א 55 או 56 לצורך העניין הם לא בגדר כרטיס ישיר לקורס טייס בלבד, אלא לכלל אפשרויות השיבוץ, ההנחה היא שצריך חיילים איכותיים בכל מקום, ובכל מקרה - חייל איכותי וטוב, לפי הגישה, יצא לקצונה ויתקדם בחיל.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר