טירונות, קורס ותפקיד גרועים!!!

עוד שבועיים אני מסיימת את הקורס ואני אומרת לכם שהכל חרא!!! ביסלמ"ש זה חרא של מקום עם חרא תנאים. זה בית ספר לשמירות ומטבחים. אז אני ארחיב במה שקורה בטירונות ובקורס בדרך כלל כאשר יש שינויים קלים בין גיוס לגיוס. 3 מחלקות כאשר בכל אחת 3 צוותים. 12 בנות בכל אחד. אין מיונים לתפקיד, זה סתם שקר שאומרים שכל הבנות נבחרו בקפדנות (התפקיד דורש חוש כיוון, דבר שאין לי בכלל וכמעט לכל השאר, יש לנו בנות שמגמגמות וכאלה שבכלל לא יודעות עברית!!!!!!). כל יום מחלקה אחת עושה שמירות פלוגתיות. כלומר, רוב המחלקה עושה שמירות של בין 20 ל-30 דקות בלילה והשאר עושות במשך שעה בסבב במשך היום. חוצמזה יש עריכה ומטבח (קורעים את התחת) ובמקביל יש שיעורים שאם מפסידים אז לא משלימים לך אותם. עכשיו בשבועיים של הסגירה יש שבוע שלם של ימים אדומים שאומר יותר מטבחים, עריכה ומשמירות בסיסיות. כלומר, במשך 4 ימים עושים מטבחים, עריכה ושמירות פלוגתיות ובמשך יומיים כל מחלקה עושה שמירות בסיסיות של 4/2 (שומרים2, "נחים" 4) כאשר האמת היא שאף פעם לא מקבלים את הזמן מנוחה. כלומר לא ישנים במשך שבוע שלם ולא מקבלים מנוחה במשך שבועיים. הרפואה בבסיס גרועה לחלוטין ואני ממליצה לא לקבל אינפוזיה או לעשות בדיקות דם בבסיס (שיטפי דם נוראיים). לא מקבלים כמעט ב' ולא נדבר על גימלים. את תמותי לפני שייתיחסו אלייך. הטיפול הרפואי שאולי תצליחי לקבל גם הוא גרוע ורוב הרופאים לא יודעים בכלל עברית. הפניות קשה לקבל והרבה פעמים שוכחים אותן. בכל מחזור סובלים משילשולים, הקאות ודלקות בשתן ולפעמים בעיניים אבל לא מתייחסים לזה כמעט (קיצר סבל!!!!). אם יש לך בעיות רפואיות מיוחדות שאת מודעת להן לפני הצבא תדאגי לזה עכשיו ואם צריך תורידי פרופיל כי אחר כך זו בעיה. מבחינה לוגיסטית, ישנים באוהלים ובלילה קר גם בקיץ ובחורף קפוא חוץ משעה אחת בערך ביום. סוף סוף יש תנורים חשמליים באוהלים (זה מציל חיים!!!). לפעמים אין מנורות, המקלחות והשירותים מגעילים, אין כמעט נייר טואלט והמיטות לא נוחות. מקבלים נשק מקוצר (ודרך אגב במשך כל השירות מסתובבים עם נשק) ומקבלים מדי ונעלי בנים (א ו-ב). יש איפה להטעין פלאפונים. היחס של המפקדים הוא מזעזע אך יש מפקדים מסויימים שמשנים את יחסם במהלך הקורס. החומר הנלמד דפוק ולא ברור וגם אם כן אז אין כוח ללמוד ולהתרכז. המבחנים לא קשורים כמעט לחומר והשאלות לכן ממש קשות ולא ברורות (מוקרצות עד גיחוך). הקורס לא מאורגן מבחינת לו"ז ומשתנה כל הזמן. שום דבר לא צפוי עד שזה מעצבן. ישנים בקושי 5 שעות בלילה ובמשך היום אין כמעט זמן מנוחה. המסעות לא ארוכים אבל הם עם אפוד בכוננות מלאה וכמובן נשק. וצריך בנות שייסחבו את הפקלים. הכל שם נועד כדי לייאש אותך... זה נכון שאני כרגע רק בקורס אבל המוטיבציה שלי בהחלט ירדה. בשבילי זה היה בעיקר בגלל הרפואה שבאמת זה אחד הדברים הקשים ביותר בבסיס. ראיתי מה התפקיד הולך להיות ולפי מה שהבנתי זה ממש משעמם גם אם זה בשטח וגם אם זה בחמ"ל. משמרות לא נוחות ויציאות גרועות ואין לך אפשרות לבחור היכן תשובצי. קיצר אל תלכו לתפקיד הזה!!!!

כמה מרמור

תקשיבי.. את בקורס! למה ציפית? שלא תעשי שמירות? שלא תעשי מטבחים? שמי יעשה את זה? ובלי קשר למה אי אפשר שתצפיתנית תיהיה מגמגמת. עם כל הכבוד ויש המון כבוד לתפקיד - תצפיתנית היא לא מדריכה שצריכה להעביר מסר מול קהל, לתצפניתנית יש דרישות אחרות שמדריכה לא חייבת להענות עליהן. לגבי הבעיות הרפואיות, התנאים וכו' - אלו דברים שכדאי שתציפי בפני המפקדים שלך. אני חושב שבמקום להוריד את המוטיבציה לחבר'ה אחרים ולעצמך - תחשבי על הכל בצורה קצת שונה. אני די משוכנע שבדיעבד תתגעגעי לתקופה הזו ולחברות שלך שם.

זה אולי לא התפקיד שאני הולכת לעשות, אבל ביאסת לי תצורה עכשיו

לא פיקניק הצבא הזה... תסחבי עד שתסיימי תקורס לא נשאר עוד הרבה, מקסימום תשני נתונים ותעברי תפקיד הכל אחלה בקטע של לתרום ולשרת , אבל יש גבול דק בין חוויה לסתם סבל שהרבה אנשים עוברים בצבא...

אני ממליץ לקחת דברים בפרופורציות

ולהבין שאנשים כותבים כאן דברים באופן סוביקטיבי. אני מכיר תצפיתניות שמאוד מרוצות מהתפקיד וגם בפורום שלנו יש תצפיתנית שמאוד מרוצה מהתפקיד.

עוד שבועיים אני מסיימת את הקורס ואני אומרת לכם שהכל חרא!!! ביסלמ"ש זה חרא של מקום עם חרא תנאים. זה בית ספר לשמירות ומטבחים. אז אני ארחיב במה שקורה בטירונות ובקורס בדרך כלל כאשר יש שינויים קלים בין גיוס לגיוס. 3 מחלקות כאשר בכל אחת 3 צוותים. 12 בנות בכל אחד. אין מיונים לתפקיד, זה סתם שקר שאומרים שכל הבנות נבחרו בקפדנות (התפקיד דורש חוש כיוון, דבר שאין לי בכלל וכמעט לכל השאר, יש לנו בנות שמגמגמות וכאלה שבכלל לא יודעות עברית!!!!!!). כל יום מחלקה אחת עושה שמירות פלוגתיות. כלומר, רוב המחלקה עושה שמירות של בין 20 ל-30 דקות בלילה והשאר עושות במשך שעה בסבב במשך היום. חוצמזה יש עריכה ומטבח (קורעים את התחת) ובמקביל יש שיעורים שאם מפסידים אז לא משלימים לך אותם. עכשיו בשבועיים של הסגירה יש שבוע שלם של ימים אדומים שאומר יותר מטבחים, עריכה ומשמירות בסיסיות. כלומר, במשך 4 ימים עושים מטבחים, עריכה ושמירות פלוגתיות ובמשך יומיים כל מחלקה עושה שמירות בסיסיות של 4/2 (שומרים2, "נחים" 4) כאשר האמת היא שאף פעם לא מקבלים את הזמן מנוחה. כלומר לא ישנים במשך שבוע שלם ולא מקבלים מנוחה במשך שבועיים. הרפואה בבסיס גרועה לחלוטין ואני ממליצה לא לקבל אינפוזיה או לעשות בדיקות דם בבסיס (שיטפי דם נוראיים). לא מקבלים כמעט ב' ולא נדבר על גימלים. את תמותי לפני שייתיחסו אלייך. הטיפול הרפואי שאולי תצליחי לקבל גם הוא גרוע ורוב הרופאים לא יודעים בכלל עברית. הפניות קשה לקבל והרבה פעמים שוכחים אותן. בכל מחזור סובלים משילשולים, הקאות ודלקות בשתן ולפעמים בעיניים אבל לא מתייחסים לזה כמעט (קיצר סבל!!!!). אם יש לך בעיות רפואיות מיוחדות שאת מודעת להן לפני הצבא תדאגי לזה עכשיו ואם צריך תורידי פרופיל כי אחר כך זו בעיה. מבחינה לוגיסטית, ישנים באוהלים ובלילה קר גם בקיץ ובחורף קפוא חוץ משעה אחת בערך ביום. סוף סוף יש תנורים חשמליים באוהלים (זה מציל חיים!!!). לפעמים אין מנורות, המקלחות והשירותים מגעילים, אין כמעט נייר טואלט והמיטות לא נוחות. מקבלים נשק מקוצר (ודרך אגב במשך כל השירות מסתובבים עם נשק) ומקבלים מדי ונעלי בנים (א ו-ב). יש איפה להטעין פלאפונים. היחס של המפקדים הוא מזעזע אך יש מפקדים מסויימים שמשנים את יחסם במהלך הקורס. החומר הנלמד דפוק ולא ברור וגם אם כן אז אין כוח ללמוד ולהתרכז. המבחנים לא קשורים כמעט לחומר והשאלות לכן ממש קשות ולא ברורות (מוקרצות עד גיחוך). הקורס לא מאורגן מבחינת לו"ז ומשתנה כל הזמן. שום דבר לא צפוי עד שזה מעצבן. ישנים בקושי 5 שעות בלילה ובמשך היום אין כמעט זמן מנוחה. המסעות לא ארוכים אבל הם עם אפוד בכוננות מלאה וכמובן נשק. וצריך בנות שייסחבו את הפקלים. הכל שם נועד כדי לייאש אותך... זה נכון שאני כרגע רק בקורס אבל המוטיבציה שלי בהחלט ירדה. בשבילי זה היה בעיקר בגלל הרפואה שבאמת זה אחד הדברים הקשים ביותר בבסיס. ראיתי מה התפקיד הולך להיות ולפי מה שהבנתי זה ממש משעמם גם אם זה בשטח וגם אם זה בחמ"ל. משמרות לא נוחות ויציאות גרועות ואין לך אפשרות לבחור היכן תשובצי. קיצר אל תלכו לתפקיד הזה!!!!

וואוו ביאסת לגמרי

אני מתגייסת לכלל צה"לי ויש לי תחקיר ביטחוני עוד שבועיים, וכולם אומרים שכנראה אני מיועדת להיות תצפיתנית. מאז ניסיתי למצוא את הדברים החיוביים בתפקיד ועכשיו אני לא יודעת מה לעשות.. איך אני מסרבת לתפקיד? מה יעשו לי אם אני אגיד שאני לא רוצה את התפקיד הזה בבקום?? אוףףף

נדוש אבל -

אם מישהו יאמר לך לקפוץ מהגג את תקפצי? לא! אז למה עכשיו את מקשיבה לכל מה שאומרים לך. כל אחד והמחשבות שלו, חלק אוהבים את התפקיד יותר וחלק פחות. תמיד יש גם וגם. אני מכיר כמה שאהבו את התפקיד מאוד. גם חברת הפורום - אנה - אוהבת את התפקיד מאוד - ככה שהכל סובייקטיבי קחי את זה ככה.

בכל זאת

זה נישמע תפקיד נורא נורא קשה, מבחינה נפשית. אני רוצה לראות בית ולא פעם בשבועיים-שלוש. התפקיד עצמו נישמע נורא שוחק ואני פוחדת שאני ממש אסבול שם.מסכימה איתך שתמיד יש כאלה שסובלים ויש כאלה שנהנים, אבל ידוע שזה תפקיד קשה ואני לא בטוחה שאני אצליח להתמודד

אל תמעיטי בערכך...

עשו את זה לפניך יעשו את זה איתך ויעשו את זה אחריך יהיה בסדר

וואוו ביאסת לגמרי

אני מתגייסת לכלל צה"לי ויש לי תחקיר ביטחוני עוד שבועיים, וכולם אומרים שכנראה אני מיועדת להיות תצפיתנית. מאז ניסיתי למצוא את הדברים החיוביים בתפקיד ועכשיו אני לא יודעת מה לעשות.. איך אני מסרבת לתפקיד? מה יעשו לי אם אני אגיד שאני לא רוצה את התפקיד הזה בבקום?? אוףףף

תשמעי אם תתעקשי בסופו של דבר תקבלי מה שאת רוצה

הכל עניין של איך את מבקשת כמו שאמרו כבר כל אחד לוקח דברים אחרת- קחי את זה באיזי תנסי מקסימום אם את באמת סובלת לעבור תפקיד זה קשה אבל אפשרי

כמה מרמור

תקשיבי.. את בקורס! למה ציפית? שלא תעשי שמירות? שלא תעשי מטבחים? שמי יעשה את זה? ובלי קשר למה אי אפשר שתצפיתנית תיהיה מגמגמת. עם כל הכבוד ויש המון כבוד לתפקיד - תצפיתנית היא לא מדריכה שצריכה להעביר מסר מול קהל, לתצפניתנית יש דרישות אחרות שמדריכה לא חייבת להענות עליהן. לגבי הבעיות הרפואיות, התנאים וכו' - אלו דברים שכדאי שתציפי בפני המפקדים שלך. אני חושב שבמקום להוריד את המוטיבציה לחבר'ה אחרים ולעצמך - תחשבי על הכל בצורה קצת שונה. אני די משוכנע שבדיעבד תתגעגעי לתקופה הזו ולחברות שלך שם.

זה הכל תלוי בגישה שלך

אם על כל דבר קטן תבכי על מר גורלך (שזה מה שאת עושה עכשיו דרך אגב) ברור שלא תהני. תקחי הכל בכייף ותהני! ולמתלבטת אני מכירה תצפיתנית שנהנת מאוד מאוד למרות הכל כמו שהיא הציגה את זה בצורה הזת היא יכלה גם לספר שדווקא בטורנויות מטבח הכי צחוקים שם ואני בטוחה שיש לה חוויות מאותם טורנויות ושמירות זה הכל תלוי באיך שהיא לוקחת את הדברים

סוף סוף קצת אופטימיות - אני לגמרי מסכים!

את לא יודעת על מה את מדברת

השמירות המטבחים הכ"כ (המבין יבין) זה כול הצחוקים וכול החווית במסלול...שם זה רוב הצחוק ורוב ההנאה.. אני הייתי במשך 10 יום רצוף כיתת כוננות שמרתי 3/6 כולל לילה וזה היה אחד הדברים היות מצחקים שהיו לנו... במטבח במקום להתבאס שימי מוזיקה על פול ווליום ומלחמות מים ולזרוק כלים אחד לעל השני ולהנות... את לא יודעת מה את מחמיצה... הכול בגישה.

וואוו ביאסת לגמרי

לא הכל שחור!

אני גם עשיתי קורס תצפיתניות, ובאמת שזה לא נורא כמו שתואר פה! אין ספק שהחוויה של כל אחת היא שונה, אבל לפחות לי אלה היו החודשיים הכי מדהימים בצבא!!! וזה לא שהייתי מורעלת כל כך או משהו, פשוט לקחתי הרבה דברים ברוח טובה, לא עשיתי ביג דיל מהמטבחים, מהשמירות ומהמסעות, פשוט זרמתי ונהניתי עד כמה שאפשר! בסוף הכל חוויות, וגם כשהיה גשם מטורף והאוהל עוד שנייה נפל והיינו צריכות באמצע הלילה לקום ולחזק את היתדות, זה היה פשוט מצחיק...והסגל שלי לפחות היה פשוט מדהים וזה כל כך לא נכון שלא דואגים שם, לא היתה לי בעיה שלא נפתרה או שלא התיחסו אליה, פשוט אין טעם להיות יותר מידי מפונקים בענין ה-ב' והגימלים למשל, בכל זאת צבא ולא קייטנה...בקיצור, אל תיבהלי ממה שאומרים לך, זה באמת כמעט הכל תלוי רק בך ובאיזו גישה תבואי, קחי הכל בקלות ופשוט תסתכלי על הכל כחוויה אחת גדולה! גם המפקדות היו פעם קורסיסטיות והן לא מפלצות, הכל משחק...והכי חשוב, אל תשכחי שזה תלוי בבנות שאיתך, ואיתי לפחות היו את הבנות הכי מדהימות שיכולתי לבקש!!! בהצלחה, ואם יש לך שאלות, תגובות וכו', את מוזמנת לשלוח הודעה!

תודה!

בהחלט עודדת. עכשיו בקשר לסדיר.. יש בכלל זמן לעצמך? לישון להתקלח לדבר עם חברים? זה כל הזמן משמרות? ועוד דבר: איך אני יכולה להשפיע על ההצבות? אם נגיד אני רוצה פיקוד צפון אז חוץ מלדרג אותו אני יכולה בעוד דרך להשפיע על זה? להיות מצטיינת בקורס או משהו כזה? ואיפה לדעתך הכי מעניין להיות בתור תצפיתנית?

תצפיתנית לעתיד יקרה, תקראי את זה-זה יעזור לך

אף אחד לא אוהב שמתחילים ככה תשובה, אבל את פשוט מיללת כאן מילים, התפקיד של תצפיתנית הוא תפקיד של חיים ומוות, את לא מבינה את זה ובגישתך כנראה גם לעולם לא תביני את זה..,תפקידי מודיעין השדה הם תפקידים שמעניקים ללוחמים בשטח בטחון ומבטלות את תחושת העיוורון שיש ללוחם בלילה, אני ניצלתי מהרבה מצבים לא נעמים על ידי תצפיתנית שהיתה אי שם רחוקה בבסיס אבל צפתה על הגדר כשמספר ילדים ניסו להניח מטען ליד הגד שבה עברנו, נכון, הלוגיסטיקה בצבא, לא רק בביסלמ"ש שונה מלוגיסטיקה בטיול שנתי, ונכון שקר ולפעמים מעצבן והלו"ז לא כולל לונה פארק, זאת לא סיבה לבכות הבנות שאיתך הן איכותיות הצבא לא מניח אנשים סתם באותו מקום לשנתיים ובמיוחד לא לתפקיד חשוב ושוחק כמו שאת עומדת לעבור אני מאוד מקווה שתלמדי להתגבר על הבכיינות שלך אף לוחם בשטח, או אזרח בישראל לא ירצה תצפיתנית שתתחיל לבכות כשתראה מחבל נכנס לישוב בישראל. תתכשלי אין בושה בלתרום אל תהי מפונקת תשתני בשביל כולנו. כשתהי בתפקיד ותהי טיפה יותר מדרגת טוראי תרשי לעצמך לדבר ככה. בהערכה. לילה טוב לכולנו תגובות יענו
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר