יציאה לקצונה.

שלום אני משרתת כמכי"ת טירונים.ורציתי לצאת לקורס קצינות על מנת להיות מ"מ(מפקדת מחלקה),להתקדם בתפקיד.התחלתי את התהליך כאשר ביררתי את נתוניי והסתבר שיש לי מתאם 0 וקב"א 52, לכן הגשתי בקשת לעלות לועדת חריגים כדי שיאשרו לי בכל מקרה לצאת.אחרי הרבה שיחות אישרו לי לצאת לקצונה. יצאתי להכנה לקצונה בבה"ד 12 כאשר הודיעו לי על היציאה 4 ימים לפני. הייתי בהכנה סיימתי ועברתי אותה.אך מתחילת ההכנה הם דיברו על הקצאות,כלומר שיש הקצאות מסויימות ואין מקום לכולם להיכנס לבה"ד 1.ובסוף ההכנה המפק"צ שלי לקח אותי ועוד כמה אנשים לצד והודיע לנו שאנחנו לא ממשיכים כי אין מספיק הקצאות.אין מספיק הקצאות למתאם שלו(0)וגם למתאם 1. השאלה שלי בעצם אם הם יכולים לעשות דבר כזה כלומר אחרי שכבר אישרו לי להיכנס להכנה על אף המתאם שלי ואחרי שעברתי וסיימתי את ההכנה? מה אני יכולה לעשות כרגע?זה צודק?יש לך רעיון?

כנסי חמודה :)

צר לי לשמוע על מה שקרה לך. אני מבינה עד כמה התאכזבת וכמה לא צודק המצב שבו את נמצאת. קשה להבין עד כמה זה צודק או לא. תראי הקצאות בצבא זה דבר חשוב מאוד. בד"כ לקורסים רגילים שולחים תמיד יותר. כי הרבה יותר קל להדיח אח"כ מישהו בטענה שאין הקצאות מאשר להגיע למצב שאין להם מספיק חיילים לתפקיד. אני מבינה שאת מרגישה עכשיו תחושת פספוס והרגשה רעה. עד שכבר הצלחת להגיע לשאיפה שלך זה התנפץ לך בפרצוף. לגבי השאלות שלך. מסתבר שכן... מותר לצבא לעשות את הדבר הזה... עד כמה שהוא כואב. ואני אספר לך סיפור עוד יותר כואב. חברה טובה מאוד שלי הייתה צפתית בשירות שלה. רצתה קצונה מאוד. ירדה להכנה ועברה אותה. הגיעה לבה"ד 1 עברה... הייתה בטקס... קיבלה סיכה... וכשהגיעה להשלמה אצלה בפלוגה אמרו לה שאין הקצאות... תארי לך מה זה היה בשבילה... עברה את כל הדברים הקשים.. חשבה שהנה הגיעה ההשלמה והתפקיד שהיא כל כך רוצה כבר עוד שניה בידיים שלה והכל התנפץ לה בפרצוץ... היא חזרה לדרגת סמל!!!!!!! ככה שיש מקרים יותר גרועים... וחיילים שמסיימים קורסים וברגע האחרון מדיחים אותם... זה כל כך כואב אבל לצערינו זה קורה לא מעט. מה את יכולה לעשות? אולי תנסי לרדת למחזור נוסף? אולי אז יההיה יותר טוב? עכשיו כשאת כבר יודעת מה מחכה לך בהכנה תוכלי לבוא מוכנה יותר ונחושה יותר ואולי זה יתן לך יתרון? הכי חשוב חמודה זה לא להרים ידיים ולא להתייאש. את לא היחידה שזה קורה לה וזה לא אומר שאת לא מספיק טובה ולא מספיק מתאימה. הצבא לא הוגן.. ידוע... כדי להשיג את מה שאת רוצה צריך לפעמים להילחם בציפורניים. ואני בטוחה שתצליחי כי יש לך את הרצון.. צריך רק לא להתייאש ולתת עוד קצת והכל יהיה בסדר. המון המון המון בהצלחה!!!!!!!!!!

:-)

תודה רבה שהגבת לי וזה מה שאני מתכוונת לעשות להילחם ולנסות לצאת בהקצאה הבאה ולבוא יותר מוכנה והמפקדת בסיס שלי גם מנסה ככה להילחם בתחום שלה. אני לא מאמינה שמה שקרה לחברה שלך זה נכון...באמת אני לא מאמינה איך יכול להיות דבר כזה...?אני בהלם וחבל שככה עושים לאנשים שרוצים לתרום ולהמשיך בשירות הצבאי למען המדינה. בכל מקרה תודה.אם יש לך עוד דברים וטיפים לתת לי אז תכתבי. :-)סוף שבוע טוב.

בולשיט

ההצקאות הבעייתיות הן לבה"ד 1. להשלמה זה כבר לא עניין של הקצאות שצריכים להוריד. כל חייל שנופל בהשלמה מבזבז הקצאה לחיל. בחיים לא אומרים למישהו בהשלמה שאין הקצאות. יותר סביר שהיא הודחה בגלל משהו או חתמה ויתור ופשוט לא נעים לה לספר.

נשמע מאוד מוזר...

בד"כ הבעיתיות היא בכניסה לבה"ד 1 (מבד"קים, ועדות חיליות, ההכנה, מבחני הכניסה והקק"צ עצמו) ולא אחריו... מה גם שאם היא סיימה את כל התהליך הארוך עד ההשלמה - היא תמיד יכולה לחזור אליה מה שנשמע יותר סביר זה שהיא פשוט חתמה ויתור (ואני מכיר כמה כאלו...) או הודחה

יציאה לקצונה.

שלום אני משרתת כמכי"ת טירונים.ורציתי לצאת לקורס קצינות על מנת להיות מ"מ(מפקדת מחלקה),להתקדם בתפקיד.התחלתי את התהליך כאשר ביררתי את נתוניי והסתבר שיש לי מתאם 0 וקב"א 52, לכן הגשתי בקשת לעלות לועדת חריגים כדי שיאשרו לי בכל מקרה לצאת.אחרי הרבה שיחות אישרו לי לצאת לקצונה. יצאתי להכנה לקצונה בבה"ד 12 כאשר הודיעו לי על היציאה 4 ימים לפני. הייתי בהכנה סיימתי ועברתי אותה.אך מתחילת ההכנה הם דיברו על הקצאות,כלומר שיש הקצאות מסויימות ואין מקום לכולם להיכנס לבה"ד 1.ובסוף ההכנה המפק"צ שלי לקח אותי ועוד כמה אנשים לצד והודיע לנו שאנחנו לא ממשיכים כי אין מספיק הקצאות.אין מספיק הקצאות למתאם שלו(0)וגם למתאם 1. השאלה שלי בעצם אם הם יכולים לעשות דבר כזה כלומר אחרי שכבר אישרו לי להיכנס להכנה על אף המתאם שלי ואחרי שעברתי וסיימתי את ההכנה? מה אני יכולה לעשות כרגע?זה צודק?יש לך רעיון?

אין יותר מדיי מה לעשות...

אמנם זה מעצבן ומתסכל, אבל הודיעו לך את זה מראש ובסה"כ זה לא כ-ז-ה נורא, ממה שאני מכיר תמיד לוקחים להכנה קצת יותר ממה שאפשר למקרה ויהיה מישהו שיחליט לוותר בדרך או לא יעבור את הסף של הבר-אור יצא לי להכיר כמה חבר'ה שקרה להם מקרה דומה והם לא ויתרו ויצאו במחזור שלאחר מכן וסיימו בהצלחה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר