מתאם לקצונה

מתאם לקצונה איך הוא נקבע? האם אפשר להעלות מתאם בשירות?אם יש קבא מתאים ומתאם לא מה עושים? עברתי כבר הכנה לקצונה אבל בגלל העדפה במתאם בהקצאות לא יצאתי מה האפשרויות שעומדות בפני?

ככה..

מתאם מכיל בתוכו גם קבא.. ככה שלא ממש משנה מה הקבא שלך. לשנות מתאם? תלוי על מה יש לך מתאם 0(נפקדות/כלא/דפ"ר/קב"א/ציון עברית/פרופיל נפשי ועוד) כעיקרון לשנות דפ"ר/קב"א ורוב שאר הנתונים כמעט בלתי אפשרי.. אפשר להגיש בקשה אבל אם לא הייתה סיבה מוצדקת שפישלת בצו ראשון, היא תישלל. ציון עברית- ניתן להעלותו.. אבל אם זו הייתה הבעיה, אני מאמין שכבר עברת אימות עברית במבדקים. ואין מה לעשות.. בעיה לצאת לקצונה כחריג. תאשים את הרמטכל שהגדיר את זה ככה.

דחוף

ככה...עברתי את ההכנה בהצלחה הבעייה היא ההקצאות לקק"צ, בעקבות חוסר בהקצאות סיננו אותנו עפ"י המתאם...אז מה אפשר בכל זאת לעשות...איך ניתן להשיג הזדמנות נוספת? שמעתי שאפשר דרך הקצאות אחרות נ.נ.דחוף תודה מראש

מתאם לקצונה

מתאם לקצונה איך הוא נקבע? האם אפשר להעלות מתאם בשירות?אם יש קבא מתאים ומתאם לא מה עושים? עברתי כבר הכנה לקצונה אבל בגלל העדפה במתאם בהקצאות לא יצאתי מה האפשרויות שעומדות בפני?

מתא"ם - מתאים או לא

שלום רב,ף מתא"ם קצונה מתחלק ל - 3: 0 - לא מתאים, 1 - מתאים ו - 2 מתאים מאוד. המתא"ם מסייע לצה"ל לפני גיוסך, במיוחד במקרים של מסלולי קצונה ייעודית או עתודה אקדמאית, שניהם מצבים אלו כמו אחרים דורשיםפ מתא"ם לקצונה ולעיתים אף מתא"ם 2. המתא"ם הראשוני שלך נקבע על פי מספר קריטריונים ובהם גם הקב"א והדפ"ר. אומנם, הקב"א מורכבת מהדפ"ר (וגם מהצד"כ), אך אם יהיה לך דפ"ר שהוא נמוך מ - 60 לא תוכל להיות עם מתא"ם לקצונה, כך שהוא יהיה 0. יש לציין כי גם במקרים בהם אין מתא"ם לקצונה - אתה תוכל לבדוק את אפשרות זו, ע"י יציאה למבד"קים, אם יש לך המלצה של מפקד היחידה בעקבות חוות דעת חיובית לעניין זה של מפקדך הישיר. המבד"קים עצמם, הם דבר שבכל מקרה יהיה עליך לעבור, גם אם יש לך מתא"ם 2. המבד"קים כוללחים מספק אלמנטים ובניהם גם שיחה עםפ פסיכולוג. הציון של במבד"קים משפיע השפעה ישירה על התאמתך או אי התאמתך. אלון

דחוף

ככה...עברתי את ההכנה בהצלחה הבעייה היא ההקצאות לקק"צ, בעקבות חוסר בהקצאות סיננו אותנו עפ"י המתאם...אז מה אפשר בכל זאת לעשות...איך ניתן להשיג הזדמנות נוספת? שמעתי שאפשר דרך הקצאות אחרות נ.נ.דחוף תודה מראש

באיזה חיל אתה?

באיזה חיל אני?

שלום, זאת בת היא במג"ל משרתת בחיל חינוך היא עברה את כל השלבים גם את ההכנה ובסוף לא הוציאו אותה בגלל הקצאות שמענו שאפשר דרך הקצאות אחרות מה זה אומר? האם אחרי כל מה שעברה גם המבדקים הם יכולים לסנן לפי מתאם שנקבע לפני גיוס?

כן

ברור. והיא לא היחידה. יש רבים כמוה. 10% חריגים כל מחזור. וגם זה לא בטוח- כי יש סיכומים שנתיים ולפעמים מורידים הקצאות כדי לא להכניס חריגים(כלומר כדי לא לשבור את האחוז השנתי). היא יכולה תמיד לבקש לצאת להכנה גם מחזור הבא. מעבר לזה שום דבר(גם קבילה לא בדיוק תתרום.. רבים ניסו ולא הצליחו).

עוד דבר קטן...

לא נראה לך שצריך לעצור את זה זו ממש התעללות יכלו לומר לה ממש מהתחלה כל הנתונים שלה האחרים טובים היא עשתה את כל התהליך השקיעה רבות להגיע לשלב הזה יש אפשרות לצאת מהקצאה אחרת מה אתה יודע על זה כי היא משרתת בחינוך ובהמלצתם היא יצאה תודה על המאמץ אמא מודאגת

לא סביר לעבור חיל בגלל זה.

אף חיל לא יסכים לבצע העברת סמכות עבור חייל/ת עם מתאם 0 לשם הוצאה לקצונה. בכל חיל יש מספיק חיילים עם מתאם 0 שנלחמים כדי לצאת, וזה יהיה אבסורדי לייבא אנשים מבחוץ. זה הצבא.. אין יותר מדי מה לעשות. הוא לא תמיד מנוהל בצורה חכמה.. אבל זה משהו די ידוע. פשוט להתרגל ולעזוב את זה. נ.ב. בשמחה הייתי עוצר את התופעה הזאת ומוציא אנשים לפי יכולת ולא לפי נתונים. אבל את יכולה להניח שאני לא בדיוק בדרגת אלוף או משהו בסגנון.. בסך הכל חוגר שמכיר את התהליך.

זה ממש מקומם .....

זה ממש מקומם משחקים לנו ברגשות הילדים החיילים אני לא מאמינה שזה קיים במדינה שלנו המתיימרת להיות נאורה אני אובדת עצות ומנסהלעשות הכל אבל מי יבטיח לי שהיא לא תפגע שוב?

שימי לב

את מחפשת לתרום הרבה לארגון שרק פוגע בך ובבתך. זה אולי ענה לך על השאלה.

באיזה חיל אני?

שלום, זאת בת היא במג"ל משרתת בחיל חינוך היא עברה את כל השלבים גם את ההכנה ובסוף לא הוציאו אותה בגלל הקצאות שמענו שאפשר דרך הקצאות אחרות מה זה אומר? האם אחרי כל מה שעברה גם המבדקים הם יכולים לסנן לפי מתאם שנקבע לפני גיוס?

זה לא כ-ז-ה נורא...

היא בסה"כ עברה מספר שלבים ראשונים, לדעתי, כדאי שהיא תיקח את זה בתור חוויה כייפית ומעצבת (להסביר לה שאנחנו לא תמיד מקבלים את מה שאנחנו רוצים) בכל מקרה, כפי שכבר כתבתי, תמיד לוקחים להכנה קצת יותר ממה שאפשר ונותנים להם מעמד של "על תנאי", תאמיני לי שהיא לא היחידה ולא האחרונה (גם אני בזמנו הייתי "על תנאי" ובסופו של דבר הצלחתי לעבור את הכל ולסיים כמו שצריך) בקיצור, אם היא ממש רוצה, היא יכולה לבקש לצאת להכנה במחזור הבא, אני הייתי מנצל את הזמן לחשוב טוב טוב אם זה משהו שהיא באמת רוצה, אם כן אז שיהיה לה המון בהצלחה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר