פרוייקט רקיע

אני סיימתי הרגע את פרוייקט רקיע (בבית הספר הארצי להנדסאים- קרית הכניון) ואני עומדת לפני גיוס לחיל חימוש אז אם יש לך שאלות בעניין את מוזמנת לשאול...

פרויקט רקיע

שלום, התקבלתי לפרוייקט רקיע ורציתי לדעת אם זה כדאי ושווה את הדחית גיוס של השנה וחצי? ואמרו לי שאני אמורה ללכת לחיל החימוש... יש מצב לעבור לחיל האוויר? מה בכללי יותר עדיף חימוש או אוויר? תודה!

פרויקט רקיע

אני לא יודעת אם זה עדיין רלוונטי לגבייך חן אבל בטח ייכנסו לכאן עוד בנות שישאלו בהמשך על הפרויקט הזה ואם כדאי או לא.פרויקט רקיע זה פרויקט של 3 חילות:אויר,חימוש ותקשוב.הפרויקט נועד להכשרת הנדסאיות ולומדים אותו או בשנקר-ת"א או באונ' ב"ש או בטכניון.בהתחלה גם אני התלהבתי מהרעיון של ללכת ללמוד שנה וחצי הנדסאית ואם אני אהיי מספיק טובה אז להמשיך למהנדסת. אני עוד מעט מסיימת ולכל מי שמתלבטת יש לי כמה עצות: * תשאלו את עצמכן טוב טוב אם יש לכן כוח ללכת וללמוד מת"מ,פיזיקה,אנגלית,מחשבים וכל מקצועות האלקטרוניקה או המכונות.וזה קריעת תחת שדורשת השקעה.אם אתן אוהבות מקצועות ריאליים וזה מדבר אליכן אל תחשבו פעמיים ואם לא: שלא תעזו להתקרב לזה. * במידה והתחלתן תבדקו את עצמכן טוב טוב שאתן באמת אוהבות את זה ומתחברות לזה.אם לא,תצאו משם כי באמת שזה לא שווה את ההתקעות עם זה.עדיף שתבדקו על אופציות אחרות שהצבא יכול להציע לכן. * הרבה בנות שאיתי בפרויקט הזה מסכימות עם דעתי. ותזכרו ששום דבר לא שווה התקעות עם משהו שלא מתחברים אליו.

פרוייקט רקיע

אני סיימתי הרגע את פרוייקט רקיע (בבית הספר הארצי להנדסאים- קרית הכניון) ואני עומדת לפני גיוס לחיל חימוש אז אם יש לך שאלות בעניין את מוזמנת לשאול...

פרויקט רקיע-צריכה עזרה מבנות שעברו אותו

בנות שעברוו כבר את השלב של הגיוס לאחר הפרוייקט!

תשמעו לא יודעת מה להגיד אבל חלק מפה הורידו לי את החשק זה מה שבטוח התקבלתי לחיפה מגמת מכונות חיל האוויר אח''כ מה זה לא טוב? יוצאת עם מקצוע מהצבא,תחום שאולי תמשייכי או תשלילי אותו,מעניין אותי יותר מה אני יעשה אח''כ איתו בשירות הצבאי מחכה לתגובה לילה טוב(:

על הפרוייקט.

כל הסיפורים על מה יש בפרוייקט ומה עושים שם לא הכרחיים. כי עד שאתה לא שם, במסגרת הזו, אתה לא יודע על מה מדובר. בכל מקרה, הרבה בנות, הרבה לימודים. הרבה מאד לימודים, עבודות אינספור. בגדול חוויה. תהנו:)

שאלה:

יש דבר כזה בצה"ל טכני שדה. אז יש מצב להתקבל לשם? (אחרי סיום הפרוייקת) ואם כן אז מה צריך להיות הפרופיל? 82 זה מספיק? תודה מראש.

פרוייקט רקיע

היה לי מיון לרקיע ב-5.7.11 אחרי כמה זמן מקבלים תשובה?

פרוייקט רקיע

קיבלתי זימון לפרוייקט רקיע.. טאחלס אני רוצה לדעת קצת יותר על הפרוייקט, מה זה בכלל? קשה להתקבל לשם? מה הם דורשים? ועם אני כן מתקבלת אז מה התנאים..

לא יודעת מה לעשות

האמת שאין לי שמץ של מושג בפיזקה ומחשבים ,אף פעם לא הייתי טובה בכול זה...מתמטיקה 4 יחידות ציון 70...אז אני לא יודעת אם שווה לי האמת. מצד שני כול הכסף הטוב הוא מחשבים.. האמת שהתקבלתי כבר למפענחת תצלומי אוויר במודעין של חיל האוויר,שתאמנו לי להתקבל לא היה כלל בכלל..מלא מיונים זימונים ותחקרים ביטחונים... מה לעשות מה יותר כדאי לי,מה אתן הייתן עושות?

לא יודעת מה לעשות

האמת שאין לי שמץ של מושג בפיזקה ומחשבים ,אף פעם לא הייתי טובה בכול זה...מתמטיקה 4 יחידות ציון 70...אז אני לא יודעת אם שווה לי האמת. מצד שני כול הכסף הטוב הוא מחשבים.. האמת שהתקבלתי כבר למפענחת תצלומי אוויר במודעין של חיל האוויר,שתאמנו לי להתקבל לא היה כלל בכלל..מלא מיונים זימונים ותחקרים ביטחונים... מה לעשות מה יותר כדאי לי,מה אתן הייתן עושות?

היי

הייתי בפרוייקט רקיע וכעבור שלוש וחצי חודשים החלטתי שזה לא מתאים לי

הייתי דרך חיל התקשוב.

מישהי יודעת אם אני עדיין אתגייס לחיל התקשוב?

היי

הייתי בפרוייקט רקיע וכעבור שלוש וחצי חודשים החלטתי שזה לא מתאים לי

הייתי דרך חיל התקשוב.

מישהי יודעת אם אני עדיין אתגייס לחיל התקשוב?

אני בעיצומו של פרויקט רקיע במכללת אפקה בתא לומדת הנדסת מכונות..הלימודים עצמם בסדר אבל השירות מפחיד אותי אני חושבת מאד על לפרוש במיוחד שכרגע אין לי כל כוונה להיות מהנדסת בעתיד או להמשיך במקצוע הזה וזו בשבילי מאין "תעודת ביטוח" או עוד מקצוע בכיס אבל לפי מה ששמעתי אין ככ התייחסות ברצינות להנדסאים וגם גיליתי שמייפים מאד את התחום ואחר כך מגלים שסיפרו לנו המון חארטות למשל העובדה שכל אחת יכולה להתמיין לזה כל עוד יש לה תעודת בגרות כמו כן גם אמרו לנו שהמשכורת הצבאית בקבע היא 6500 ושקבע רשות הוא לא בדיוק מה שסיפרו לנו....בקיצור חיפשתי באינטרנט מישהי שעשתה את הפרויקט הזה וכבר אחרי הקבע מישהי שיכולה להגיד לי איך המקצוע מועיל באזרחות כי את זה עוד לא שמעתי. אם יש כאן מישהי שתגיד לי שבאיזשהו שלב כל זה ישתלם לי ושאני לא מבזבזת את הזמן שלי אני מאד אשמח לשמוע כי עד עכשיו שמעתי רק בנות שמתחרטות על כל רגע שהן השקיעו בפרויקט הזה.

בבקשה בבקשה אני על סף פרישה :) 

תודה מראש.

לא משנה כבר פרשתי...ואני מייעצת לכל אחת לא לעשות את התפקיד הזה רק אחרי שפרשתי הבנתי כמה שזה היה נכון ושלא היה כדי מתחתחילה ! כולם הזהירו אותי לא להתמיין לזה אבל רציתי לחוות על בשרי את הטעות וכן זו הייתה טעות וגם בזבוז של כסף ובמיוחד במיוחד בזבוז של זמן ! חצי שנה מהחיים שלי...לפחות למדתי לקח חשוב.

בהצלחה בנות ואלה שאוהבות את הנושא, לא אוהבות אנשים (כי בסדיר שלך את כל הזמן לבד..בודדה) ולא אכפת להן לעשות את אותו הדבר במשך שנתיים שלוש בלי שום קידום או שינוי חוץ מלצאת לקצונה, אז אני כן ממליצה אבל גם בקושי !

נ.ב - מדובר בפרויקט רקיע הנדסת מכונות אבל שמעתי שגם לא כדאי קד"צ או אלקטרוניקה או כל דבר שהוא לימודים על חשבון הצבא לפני הצבא וכל דבר שמזכיר לכן חימוש בעיקר כי גם אם את מתקנת מטוס ולא טנק זה עדיין סוג של חימוש ויש סיבה שיש קב"ן בכל בסיס של חימוש...תבינו לבד. 

מקווה שעזרתי emo_01.png

אז ככה, גם אני הייתי באותו מצב כמו שלך תלמידה שסיימה י״ב וקיבלה הצעה לפרויקט רקיע. אני רוצה להקדים את בסוף ולהגיד שאני סיימתי את הלימודים הייתי במגמת מכונות שנה וחצי ואני לא מצטערת על זה.

זאת חוויה לטוב ולרע. למדתי בטכניון בבית הספר להנדסאים שחוץ מהשם של הדיפלומה שאני אקבל גם יצאתי עם דיפלומה לפני צבא!!! מבינה מה זה אומר?? את משתחררת מהצבא עם משהו ביד שכל החברים שלך מתשחררים ומחפשים מה לעשות.

הלימודים עצמם קשים כן, מעניינים כן, זאת חוויה. לי אישית היה קשה מאוד ולא הייתי בטוחה שאשאר במסגרת הזאת בכלל אבל זרמתי וכנראה עד הסוף חח.

ממליצה בחום. לא מתחרטת.( מציינת שאני לא מהחנוניות או מאלה שחורשות. הכי חופש אבל יודעת להשקיע. קרעתי את עצמי בלימודים האלה אבל זה משתלם מבטיחה)

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר