טופס 55... כמה שאלות

טוב אז ככה אפשר להגיד שאני נמצאת כרגע במקום שלא כל כך טוב לי בו ואני שוקלת למלא טופס 55... עכשיו השאלה שלי היא קודם כל מה הסיכויים שהטופס הזה יקח אותי לאן שאני רוצה ללכת? האם זה פשוט כללי כזה שאני ממלאה את הטופס והצבא שם אותי פשוט במקום אחר איפה שהוא צריך אותי או שאני יכולה לבקש.. וגם במי זה תלוי שיאשרו לי את הטופס?

תשובה לדנה

דנה מפקד בסיס חותם ל 55 ואחרי זה מגיע למז"י שם רואים את זה בד"כ לא מעבירים זה בירוקרטיה קשה מאוד

תשובה

את הטופס ממלאים ביחד עם מש"קית הת"ש וכמה דרגות פיקוד ממלאות את זה. בסוף זה מגיע לבקו"ם (לא למז"י!) והם מחליטים האם לקבל או לדחות את הבקשה. הדעה של המפקדים נחשבת, אבל הבקו"ם יכול להחליט הפוך. אי-אפשר להעריך את הסיכויים שלך לקבל את הבקשה כי יש המון משתנים: פז"מ שלך, קורסים שכבר עברת, המלצת המפקדים, צרכי כ"א בצה"ל, נתוניך האישיים וכו'. את יכולה לבקש בטופס העברה מהתפקיד עצמו, וכן גם לבקש העברה לתפקיד ספציפי אחר, או לסוג בסיס אחר. יכולים לקבל את כל הבקשה או רק חלקה. בהצלחה!

דנה כנסי...

מה קרה מותק? חשבתי שטוב לך שם...הבנות אמרו לי שמסרת לי ד"ש לפני כמה ימים. מה הסיפור עם זה שאת רוצה לעבור?

תשובה

את הטופס ממלאים ביחד עם מש"קית הת"ש וכמה דרגות פיקוד ממלאות את זה. בסוף זה מגיע לבקו"ם (לא למז"י!) והם מחליטים האם לקבל או לדחות את הבקשה. הדעה של המפקדים נחשבת, אבל הבקו"ם יכול להחליט הפוך. אי-אפשר להעריך את הסיכויים שלך לקבל את הבקשה כי יש המון משתנים: פז"מ שלך, קורסים שכבר עברת, המלצת המפקדים, צרכי כ"א בצה"ל, נתוניך האישיים וכו'. את יכולה לבקש בטופס העברה מהתפקיד עצמו, וכן גם לבקש העברה לתפקיד ספציפי אחר, או לסוג בסיס אחר. יכולים לקבל את כל הבקשה או רק חלקה. בהצלחה!

תוספות

שלום אלעד, הבקשה שממלא החייל, מצורפת אליה חוות דעת של מש"קית הת"ש, שלרוב היא תיהיה חיובית ולטובתו של החייל למעט מקרים יוצאי דופן. הבקשה מועברת לעיון המפקד הישיר של החייל, שממליץ אם לחיוב או לשלילה וכן לאחר מיכן גם מפקד היחידה. בכל מקרה אם אחד מהם המליץ לחיוב הסיכויים כי הבקשה תישקל בחיוב ותיסגר בחיוב טובים למדי, אך לא ההפך - אם ההמלצה היא לא לאשר - הבקשה תיבחן לעומק אך לא תושפע מלכתחילה. הבקשה אכן לא מגיע למז"י, למען מקרים חריגים מאוד בהם הסמכות של החייל הקובעת היא מז"י. בכל מקרה האישור הסופי מתקבל מהבקו"ם ויכול להיות מושפע עד מאוד מ"הדעה" של הגורם האמון ממז"י. בכל מקרה תשובה צריכה להינתן תוך 14 יום. אלון ל.

טופס 55... כמה שאלות

טוב אז ככה אפשר להגיד שאני נמצאת כרגע במקום שלא כל כך טוב לי בו ואני שוקלת למלא טופס 55... עכשיו השאלה שלי היא קודם כל מה הסיכויים שהטופס הזה יקח אותי לאן שאני רוצה ללכת? האם זה פשוט כללי כזה שאני ממלאה את הטופס והצבא שם אותי פשוט במקום אחר איפה שהוא צריך אותי או שאני יכולה לבקש.. וגם במי זה תלוי שיאשרו לי את הטופס?

אני מש"קית ת"ש

שלום דנה, אני מש"קית ת"ש והתהליכים של טופס 55 (ש"ש- שינוי שיבוץ) הם כאלו: קודם כל את צריכה לכתוב מכתב אישי שלך שבו את כותבת למה את צריכה לעבור בסיס מה יש בבסיס הנוכחי שאת לא יכולה להמשיך לשרת בו. איזה סוג של בסיס את רוצה לעבור אליו ולמה. לפרט ממש- זה הדבר היחידי שאת באה לידי ביטוי בו אז צריך להשקיע. לאחר מכן את באה למש"קית ת"ש ממלאים את הטופס צריך להחתים מפקד ישיר ומפקד יחידה. מניסיוני במידה והמלצות המפקדים הן שליליות אז הסיכוי שיאשרו לך את הבקשה שואפות לאפס. את הבקשה מעבירים לאותה הסמכות שאת שייכת אליה. אם את שייכת לסמכות מז"י אז הבקשה עוברת למז"י ושם מחליטים. אם את שייכת לאט"ל אז אט"ל יטפלו בבקשה. בגדול מיום הבאת המכתב למש"קית הת"ש יש תשובה בערך אחרי חודש! לכל שאלה נוספת... sarit_shal@walla.co.il בהצלחה!

טופס 55

אוקיי, אז ככה... טופס 55 זה בעצם טופס לשינוי תפקיד... העניין הוא שאם יש לך תפקיד (יעני את אחרי קורס) אז זה יהיה ממש קשה. אם במקרה אשכרה יאשרו לך את הטופס אז רוב הסיכויים (במקרה שיש לך רובאי 02)תהיה פקידה/ מש"קית משהו... זאת אומרת, יכולים לתת לך כל תפקיד שלא דורש לימוד קודם והכשרה. לשאלתך השניה מי שמחליט את זה בסופו של דבר זה מדור בכח אדם... שמטפל בפניות מסוג זה. כאחת שמילאה את הטופס וכרגע מתפקדת בפקידה אני הייתי ממליצה לך לחשוב על זה טוב טוב לפני שאת עושה משהו חפוז... תדברי עם המש"קית ת"ש שלך ושהיא תסביר לך בדיוק מה הן האפשרויות שלך ולא הסבירות הכי גבוהה שאת תגיעי אליה... בהצלחה....

מנסיון שלי ...

הטופס יכול לעזור אבל זה יכול לקחת הרבה מאוד זמן .. כדאי לך לבקש שיחה עם מפקד היחידה/הבסיס שלך ..זה הרבה יותר מהיר ויעיל מהטופס !

דנה כנסי...

מה קרה מותק? חשבתי שטוב לך שם...הבנות אמרו לי שמסרת לי ד"ש לפני כמה ימים. מה הסיפור עם זה שאת רוצה לעבור?

כן מסרתי... אני גם אתקשר אלייך כשאני אחזור לבסיס מהחמ"ל..

לא שרע לי פשוט בגדוד שלי כרגע זה מילואימניקים עד נובמבר ורק אז באים סדירניקים וזה מדכא כזה אני והסמבצית השניה הבנות היחידות בבסיס וכולם כאלה זקנים ...

טופס 55

אוקיי, אז ככה... טופס 55 זה בעצם טופס לשינוי תפקיד... העניין הוא שאם יש לך תפקיד (יעני את אחרי קורס) אז זה יהיה ממש קשה. אם במקרה אשכרה יאשרו לך את הטופס אז רוב הסיכויים (במקרה שיש לך רובאי 02)תהיה פקידה/ מש"קית משהו... זאת אומרת, יכולים לתת לך כל תפקיד שלא דורש לימוד קודם והכשרה. לשאלתך השניה מי שמחליט את זה בסופו של דבר זה מדור בכח אדם... שמטפל בפניות מסוג זה. כאחת שמילאה את הטופס וכרגע מתפקדת בפקידה אני הייתי ממליצה לך לחשוב על זה טוב טוב לפני שאת עושה משהו חפוז... תדברי עם המש"קית ת"ש שלך ושהיא תסביר לך בדיוק מה הן האפשרויות שלך ולא הסבירות הכי גבוהה שאת תגיעי אליה... בהצלחה....

אז זהו שאני הבנתי שזה טופס לשינוי שיבוץ מבחינת מיקום ולא מבחינת התפקיד כי מהתפקיד אני דוקא מרוצה זה המקום שאני נמצאת בו שלא כזה משהו

תשובה לדנה

דנה מפקד בסיס חותם ל 55 ואחרי זה מגיע למז"י שם רואים את זה בד"כ לא מעבירים זה בירוקרטיה קשה מאוד

תפסיקו לדבר שטויות כולכם!!!!!

לפני חודשיים בערך מילאתי טופס 55 לא הייתי אצל שום משקית ת"ש ואף משקית ת"ש לא נתנה לי לא המלצה ולא חוות דעת! בעקרון את צריכה לנמק מה סיבת המעבר המפקד הישיר שלך צריך לחתום על זה והמפקד של המפקד שלך תריך לחתום על זה במידה ושניהם מאשרים לא עושים עם זה ממש בעיות הבקשה נשלחת לבקום והבקום מחליט.....

אהלן אני חייל שהתגייסתי לא מזמן לחטיבת הצנחנים ואני לא מרוצה מהחטיבה ואיני רוצה להישאר שם אני כן רוצה להיות בקרבי אבל לבקש העברה למגב אני כן רוצה לטרום למדינה אך לא מרוצה היכן שאני נמצא מה עליי לעשות איך להתחיל תהליך כזה? 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר