הפרשות קדם ויסתיות

אני בת 33 אמא לשני ילדים. צרכתי גלולות במשך 6 שנים האחרונות והפסקתי לפני 10 חודשים. בחמישה חודשים הראשונים של הפסקת הגלולות המחזור הגיע סדיר - כאילו אני עדיין בהשפעת הגלולות. בחמישה חודשים האחרונים - שבוע לפני המחזור מופיעות הפרשות חומות ולפעמים ורודות, מאוד דלילות בכמויות לא שוות, ולאחריהן מופיע המחזור הרגיל עם דימום שנמשך כ- 5 ימים.(לאחר מכן אני שומרת נידה שבוע ימים נוספים). ממה נובעת התופעה של הפרשות אלה? הדבר מפריע, בייחוד לאור העובדה שאני אשה מסורתית שומרת נידה וזה גורם לאי קיום יחסי מין במשך שלושה שבועות רצופים. האם יש פיתרון תרופתי לבעית ההפרשות? לפני מס' חודשים שאלתי בפורום לגבי בעיית הפרשות חלב מהשד (כתוצאה מלחיצה על הפיטמה) והשבת לי שייתכן והדבר נובע מיתר הורמון פרולקטין - האם זה קשור גם להפרשות הקדם ויסתיות המצויינות לעיל? האם עליי לעשות בדיקות הורמונליות או ליטול תרופות מסויימות להסדרת ההורמונים בגוף?? מצטערת על ריבוי השאלות - אך תשובותך חשובה לי מאוד מאחר ואני מתכוונת להרות במהלך השנה הבאה.

דמם

יתכן ושיבוש הורמונלי כלשהו גורם לדמם הטרום וסתי . אחד הפתרונות הוא שימוש בגלולות. חשוב לפנות לבדיקת רופא/ת נשים על מנת לשלול גורם אחר לדמם הלא סדיר .

הפרשה קדם וסתית - גם אני

לצערי לי עדיין אין ילדים, אך יש לי את אותה תופעה בדיוק!!! שבוע לפני הוסת אני מתחילה לדמם לסרוגין, לפעמים דימום ורוד בהיר ולפעמים חום, אין כאבים. רק אחרי שבוע אני מקבלת וסת. זה חוזר כל חודש, כבר שנתיים, מאז שהפסקתי את הגלולות. אני מנסה כל חודש להכנס להריון, אך לשווא. רק בתקופה שלקחתי איקקלומין התופעה הפסיקה. אני אמנם לא דתיה, אך חשוב לי לשמור נידה, אבל זה הופך לבתלי אפשרי כששבועיים בחודש אני מדממת. מאוד הייתי שמחה לשמוע אם יש איזושהי סיבה לדבר המוזר הזה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בריאות האישה
בחר
בחר