מוטרדת מאוד מרמת ההמגלובין ורמת ה- Platelets, כיצד ניתן לשפר המצב?

לפני ההריון היתה לי רמת המגלובין 13.8-14, את כדורי הברזל הראשונים ( אקטיפרין – פ , כדור אחד ליום ) קיבלתי מהרופא שלי רק משבוע 15 כיוון שטען שממילא בשליש הראשון יש הרבה תופעות לוואי ואינו רוצה להוסיף לכך. בשבוע 15 רמת ההמגלובין היתה כבר 12. מאז חלפו חודשיים וציפיתי לראות שיפור במצב או לפחות שמירה על הקיים, לצערי כעת הגעתי לרמה של 11.4, והרופא העלה המינון ל- 2 כדורים. אני אוכלת מוצרי חלב ומקפידה ליטול הכדורים במרווח זמן של שעתיים מהחלב , כדי לא לפגוע בספיגת הברזל. הנושא היותר מטריד זה ה- Platelets, התחלתי ברמה של 199 וכעת הגעתי ל- 166. כפי שהבנתי אני קרובה לקו האדום, ופרמטר זה עלול למנוע בעדי לידה טיבעית. אודה לכל עצה אפשרית לשיפור הפרמטרים, ומעבר להמלצה למוצרי מזון שונים , האם ישנם תוספי מזון – ויטמינים שיכולים לעזור לעלות את רמת ה- Platelets. ושוב תודה, ריס

למוטרדת מרמות ההמוגלובין והטסיות

את מוטרת בצורה לא פרופורציונלית. רמות ההמוגלובין תמיד יורדות בהריון וזה בעיקר עקב דילול הדם (נפח הדם עולה באישה הרה עד יותר מפי 1.5 עד לסוף ההריון). זו גם הסיבה לירידת רמת הטסיות ואל דאגה את רחוקה מאד מאד מהקו האדום. גם טיפול בברזל אינו מעלה ברוב המקרים את רמת ההמוגלובין אלא מונע את הירידה או מייצב את הרמה ברוב המקרים. גם זאת מושג לאחר טיפול של מספר שבועות.

רמת המוגלובין נמוכה בזמן הריון

נסי להוסיף ויטמין C. מנסיוני, הוא עוזר בספיגת הברזל. בברכה ובצלחה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בריאות האישה
בחר
בחר