גיסר, דרך אגב גם על השיבאס אין מעקב של רב, ובכל זאת הרבנים שותים אותו בשמחות

ובמיוחד רבני מלובאביץ, קיים היתר בנושא של השיבאס.

בדיוק אתמול הייתי בחתונה של דתיים,(של הקצין שלי לשעבר),ושאלתי אותם בנוגע לזה...

אז מהמעט שיכולתי להבין אחרי כמה וכמה כוסות,זה שאין צורך בהיתר מיוחד בגלל אופי ההכנה של הוויסקי לדוגמא,בגלל שאין חשש לדוגמא שיכניסו לשם איזה חלב גמלים או משהו בסגנון...

יגרמייסטר וכשרות.....אפשרי?

אני אמנם לא דתי אבל רציתי להביא הביתה וההורים שומרים כשרות מישהו אמר לי משהו על מה שנקרא "יין נסך" שזה בעייתי לחלוטין לשומרי כשרות אשמח לקבל מידע בעיניין , ובמידה ולא כשר,האם קיים חליפי ברמה סבירה תודה

חברים,תודה על המידע והדיון המעניין,למדתי מכם.

אז מה, אני ראיתי המון פעמים חרדים שותים רמי מרטן, זה עדיין לא עושה אותו למשקה כשר

יש הבדל בין חותמת כשרות

לבין לא כשר, כפי שכתבת קודם. זה שאין חותמת כשרות, לא אומר שהמוצר לא כשר. לדוגמא בקבוק מים בחו'ל עדיין ירכש וישתה ע'י דתיים למרות שאינו נושא חותמת כשרות, כי אין חשש שהמים לא כשרים. כנ'ל לגבי וויסקי- למרות שאין חותמת כשרות, המוצר עצמו לא מכיל מוצרים לא כשרים. בנוגע לרמי מרטן הרי הוא מענבים ולכן הוא לא כשר, לא בגלל שאין חותמת. הדתיים שאתה ראית שותים אותו, כנראה לא מקפידים עד הסוף.(לפחות היה XO ומעלה?). וכפי שסער אמר, כשרות היא בנוגע לכל מוצרי הענבים. אגב, מי ממציא את השטויות האלו כל פעם מחדש? גם אני נתקלתי בכמה אנשים ולא ברשת, שהזהירו אותי מהדם חזירים הזה. וגיא, תלוי אם החזיר שומר מצוות או לא ;)

בכל הקשור לאלכוהול, יש להפריד בין "לא כשר" ל"מכיל רכיבים לא כשרים"

ייגרמייסטר, ככל הידוע לי, לא מכיל שום רכיב שנחשב לא כשר ע"פ הדת היהודית, רך מכיוון שאין משגיח כשרות במפעל, לא מתנוססת על הבקבוק המילה "כשר". אין בו דם חזירים, דם של נוצרים, דם של יהודים, נחשים, עקרבים או כל ווילע חייס אחרים, אבל עדיין הוא לא נושא חותמת כשרות. תחליפים כשרים דומים? לא מכיר, סורי... גיסר.

אני לא כזה דתי אבל לפי מה שאני יודע מה שלא יין לא צריך עליו כשרות כמו וויסקי וודקה או קוניאק וכן גם ייגר

יגרמייסטר וכשרות.....אפשרי?

אני אמנם לא דתי אבל רציתי להביא הביתה וההורים שומרים כשרות מישהו אמר לי משהו על מה שנקרא "יין נסך" שזה בעייתי לחלוטין לשומרי כשרות אשמח לקבל מידע בעיניין , ובמידה ולא כשר,האם קיים חליפי ברמה סבירה תודה

יין נסך

לגבי יין נסך חל איסור מוחלט ליהודי לשתות אותו ובמיוחד שומרי מצוות לא כל שכן שומרי כשרות לפיכך התייעץ ושאל שאלת רב
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר