יגרמייסטר וכשרות.....אפשרי?

אני אמנם לא דתי אבל רציתי להביא הביתה וההורים שומרים כשרות מישהו אמר לי משהו על מה שנקרא "יין נסך" שזה בעייתי לחלוטין לשומרי כשרות אשמח לקבל מידע בעיניין , ובמידה ולא כשר,האם קיים חליפי ברמה סבירה תודה

בכל הקשור לאלכוהול, יש להפריד בין "לא כשר" ל"מכיל רכיבים לא כשרים"

ייגרמייסטר, ככל הידוע לי, לא מכיל שום רכיב שנחשב לא כשר ע"פ הדת היהודית, רך מכיוון שאין משגיח כשרות במפעל, לא מתנוססת על הבקבוק המילה "כשר". אין בו דם חזירים, דם של נוצרים, דם של יהודים, נחשים, עקרבים או כל ווילע חייס אחרים, אבל עדיין הוא לא נושא חותמת כשרות. תחליפים כשרים דומים? לא מכיר, סורי... גיסר.

יגרמייסטר וכשרות..לא אפשרי!

בייגר מייסטר יש שומן חזיר.. however... יש תחליף מצוין שנקרא Ramazzotti מכיל כל מה שיש בייגר חוץ מאניס ושמעתי שברנ ייגר הוא גם כשר כי הוא לא מיוצר ע"י אותה חברה

סליחה, כן? אבל כתבת שטויות במיץ...

שום שומן ושום חזיר... וחוץ מזה, איפה בדיוק ראית על הברנייגר תווית שטוענת שהמשקה כשר? אני לא ראיתי אף פעם דבר כזה... אולי כדאי לבדוק לבד ולא להקשיב לכל מיני חבר'ה שלא כ"כ מבינים בדברים האלה בפעם הבאה. בחברות גיסר.

לא טעיתי...

זו לא שמועה או משהו ככה המרצים בקורס ברמנים אמרו לנו זה בדוק

אני אמנם לא דתי אבל רציתי להביא הביתה וההורים שומרים כשרות מישהו אמר לי משהו על מה שנקרא "יין נסך" שזה בעייתי לחלוטין לשומרי כשרות אשמח לקבל מידע בעיניין , ובמידה ולא כשר,האם קיים חליפי ברמה סבירה תודה

ובהמשך לשיחתנו..

קודם כל תודה לשניכם על הדיון והתגובות אכן שניכם צודקים בדבר אחד,אין חותמת כשר,וזה שווה ערך למסעדות כשרות לחלוטין אבל פתוחות בשבת,שזה להרבה אנשים כמוני מספיק. כך גם לעיניין המשקה הספציפי הזה. אלא מה ,עיניין יין נסך מדאיג,שלא כמו אלכוהול אחר, ליין מסתבר שיש כללים מסויימים בהכנה עמ"נ שכל יהודי מאמין יוכל לשתות. וכאן חסר לי מידע. שוב תודה חברים,מקווה שבסוף נגיע לתשובה

לא טעיתי...

זו לא שמועה או משהו ככה המרצים בקורס ברמנים אמרו לנו זה בדוק

שמע, אם המדריכים בקורס ברמנים שלך אומרים שיש שומן חזיר בייגר, אז אין מה להתווכח, אה?

ולא, אני לא אשאל אותך את השאלה הנדרשת...

ייגרמייסטר, ככל הידוע לי, לא מכיל שום רכיב שנחשב לא כשר ע"פ הדת היהודית, רך מכיוון שאין משגיח כשרות במפעל, לא מתנוססת על הבקבוק המילה "כשר". אין בו דם חזירים, דם של נוצרים, דם של יהודים, נחשים, עקרבים או כל ווילע חייס אחרים, אבל עדיין הוא לא נושא חותמת כשרות. תחליפים כשרים דומים? לא מכיר, סורי... גיסר.

תראנ אני לא רב גדול ולא מכיר את כל הפרטים הקטנים שבחוקים הכשרות , אבל...

עד כמה שאני יודע ומכיר החוקים בנוגע ל"יין נסך" הם רק לגבי יין ולגבי מה שאינו יין יש חוקים אחרים אתה צריך לבדוק עם מישהו שמבין בנוגע לזה . אני יודע למשל שבתזקיקים מעל 40% יש חוקים אחרים אז כדאי לך לברר בדיוק . בכל אופן כשאתה מברר תבהיר שלא מדובר ביין שלא בליקר או תזקיק או כל דבר אחר .

בלי קשר לחוקי הכשרות השונים והמשונים, דבר אחד בטוח :

בכדי שמשקה אלכוהולי כלשהו- יין, שיכר, תזקיק או כל דבר אחר- יהיה כשר, צריך שרב מוסמך יפקח על תהליך הייצור של אותו משקה, ויוודא שהמרכיבים כשרים (ע"ע קמפרי ומרטיני). אין פיקוח רבני- אין הכשר למשקה, ולא משנה אם עובדים במפעל רק יהודים כשרים עם כיפה שחורה, ציציות הכי ארוכות בעולם ויין שבורך ע"י הבאבא סאלי בכבודו ובעצמו. במפעל של הייגר אין רב- לכן הוא לא כשר. גיסר. נב. דם של חזירים זה כשר? ;)))

הנושא של דם חזירים , דם יהודי, מזכיר לצערי את תקופת עלילות הדם בתקופת הביניים, שהמציאו בין היתר

על היהודים. למעט הנושא של חותמת הכשרות של רב, המשקה כשר מבחינת הרכיבים לפי הספרות שקראתי. אז בבקשה חדל קשקשת ברשת נ.ב שלום לכולם חזרתי מחופשה נחמדה

בלי קשר לחוקי הכשרות השונים והמשונים, דבר אחד בטוח :

בכדי שמשקה אלכוהולי כלשהו- יין, שיכר, תזקיק או כל דבר אחר- יהיה כשר, צריך שרב מוסמך יפקח על תהליך הייצור של אותו משקה, ויוודא שהמרכיבים כשרים (ע"ע קמפרי ומרטיני). אין פיקוח רבני- אין הכשר למשקה, ולא משנה אם עובדים במפעל רק יהודים כשרים עם כיפה שחורה, ציציות הכי ארוכות בעולם ויין שבורך ע"י הבאבא סאלי בכבודו ובעצמו. במפעל של הייגר אין רב- לכן הוא לא כשר. גיסר. נב. דם של חזירים זה כשר? ;)))

גיסר, דרך אגב גם על השיבאס אין מעקב של רב, ובכל זאת הרבנים שותים אותו בשמחות

ובמיוחד רבני מלובאביץ, קיים היתר בנושא של השיבאס.

אז מה, אני ראיתי המון פעמים חרדים שותים רמי מרטן, זה עדיין לא עושה אותו למשקה כשר

הברנייגר כשר!!!

אני לא יודע לגבי הייגרמייסטר. אבל תחליף לא רע זה מה שקורים (בטעות) ייגר דבש, הברנייגר, יש עוד הרבה אחרים...אבל אני בתור מי שלא מבין דבר וחצי דבר בנושא כשרות. הבאתי לפני כחודש ברנייגר מהדיוטי פרי, וכן, יש עליו מדבקת כשרות! של הרב אברהם הוכוולד ובאישור הרבות הראשית לישראל. אם שני אלה מקובלים עליך אז הוא כשר!!! לגבי הייגרמייסטר תבדוק אם מישהו קנה כאן אותו לאחרונה בדיוטי פרי, כי אולי גם עליו כבר יש מדבקה.

גיסר, דרך אגב גם על השיבאס אין מעקב של רב, ובכל זאת הרבנים שותים אותו בשמחות

ובמיוחד רבני מלובאביץ, קיים היתר בנושא של השיבאס.

בדיוק אתמול הייתי בחתונה של דתיים,(של הקצין שלי לשעבר),ושאלתי אותם בנוגע לזה...

אז מהמעט שיכולתי להבין אחרי כמה וכמה כוסות,זה שאין צורך בהיתר מיוחד בגלל אופי ההכנה של הוויסקי לדוגמא,בגלל שאין חשש לדוגמא שיכניסו לשם איזה חלב גמלים או משהו בסגנון...
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר