2 שאלות לגיסר, או לשאר המומחים.

אז ככה: 1. לכל המשקאות הלבנים - וודקה, ג'ין, טקילה, רום וגם ארטיקים למינהם , פיג'לינג ובקיצור כל השקופים - בסאוור יוצא להם צבע "לא מחמיא" (..), כאשר משתמשים בליים של רוזס (הירוק). שאלתי היא האם יש איזושהי דרך לשנות את צבע המשקה מבלי לפגוע כ"כ בטעם? מונין לימון אולי? 2. בבר שאני עובד, בעל המקום רוצה שבקפירינייה נוסיף מיץ ליים, ולמוחיטו במקום סודה לשים ספרייט ולהוסיף גם ליים (רוזס), בטענה שללא המרכיבים האלו הקוקטיילים יוצאים חזקים מדי ולא ממש מתוקים. למרות שהסברתי לו שאנחנו חוטאים למתכונים המקוריים (מדרום-אמריקה), וכבר קרה שהחזירו לי בזעם מוחיטו שהיה עם ספרייט בטענה שזה "לא זה", בעל הבית בשלו... מה דעתכם?

תשובה

לשאלה הראשונה יש כמה אופציות: כדי לא לפגוע יותר מידי בטעם של המשקה תנסה לקשט את הכוס ע"י הוספת פירות (דובדבנים וכו') בעלי צבע חזק, זה יוצר אשליה כאילו המשקה לא שקוף. אם רוצים לתת צבע למשקה תמיד אפשר כמה טיפות של משקה עם צבע חזק כמו גרנדין, פיזנג, קרסאו כחול וליקר מנטה. אבל קח בחשבון שהמשקה לא יהיה כמו קודם.

2 תשובות (לדעתי) :

1. במקום להשתמש ברוזס (שהוא ליים ג'וס מעולה, אגב), פשוט להשתמש במיץ לימון סחוט טרי (עושה שרירים ביד ונותן כמה זמן לחשוב ולהיות עם עצמך לבד, לחוויה די מוזרה לברמן...), לערבב מיץ לימון עם מי סוכר ביחס של 1:3 (לטובת מיץ הלימון), וקיבלת אחלה אחלה סאוור מיקס, טבעי ונותן צבע לימוני למשקה. או שבאמת תעדה מה שזאפה הציע- אזשהו קישוט צבעוני ובוהק. 2. הבוס שלך טועה ובגדול. הערת לו על כך. הבוס שלך לא קיבל את ההערה. הבוס שלך משלם לך. הבוס שלך משלם על האלכוהול שאתה מוציא. הבוס שלך בסופו של דבר הוא המחליט. בסופו של דבר הבוס צודק. ;) גיסר.

גיא...

1. לגבי הסוואר מיקס הטבעי - אחלה רעיון אבל לא כ"כ ריאלי מבחינתי - הולכים לנו 2-3 בקבוקי רוזס בערב! בכל אופן, באגאדיר בהרצליה פיתוח טעמתי פיג'לינג סוואר עם צבע מדהים - כאילו המיסו בפנים קרטיב לימון, צהוב בוהק כזה, ופלח תפוז (שתהרוג אותי מאיפה להשיג כזה פלח עסיסי בקיץ..) נתן למשקה מראה מרהיב, שלא פגע בטעם. אני חייב לגלות מה זה. 2. תראה, לגבי הקפרינייה - עשיתי בדיוק כמו בספרים - לוובול, חצי ליים חתוך לקוביות, כף סןכר חום, מעיכה בעלי (מעץ!), בדיוק 60CC קשאסה 51, עד הסוף קרח כתוש.. חותך קש, שובר סטירר, עוד חצי פלח לימון על שפת הכוס, מערבב קמעה ו.... לא! מר לו (לבוס..) מדי! עשיתי שוב - רק עם 40CC, עדיין מר.. רק תיקון עם הרוזס התקבל אצלו. המוחיטו - כנ"ל.. הייבול, חצי ליים, כף סןכר, כמה עלי נענע טריים, 60CC בקרדי, 20CC רוזס, סודה עד הסוף, סטירר, קשית ופלח לימון... לא טוב!! "מר לו מדי.." עם הספרייט הוא קצת התרכך. אני כבר התייאשתי, הרי אין מצב שאני חוטא בהכנת השמקאות! זה לא איזה עוגה של אמא. ואני בדיעה של - יש משקה קלאסי, אסור לשנות. ??

אוקיי

1. בהרצליה, כמו אצלנו, משתמשים במיץ לימון ומי סוכר, כך שהצבע, כמו שכתבתיע קודם לכן, מכיע מהלימון עמצו. 2. מה הבעיה? תוסיף עוד חצי מנה/ מנה מי סוכר למשקה, וכך לא צריך להוסיף ספרייט להבוס יאהב אותך, ואם תגיד לי שלא מכינים אצליכם מי סוכר אז הגיע הזמן, לא קשה. גיסר.

2 שאלות לגיסר, או לשאר המומחים.

אז ככה: 1. לכל המשקאות הלבנים - וודקה, ג'ין, טקילה, רום וגם ארטיקים למינהם , פיג'לינג ובקיצור כל השקופים - בסאוור יוצא להם צבע "לא מחמיא" (..), כאשר משתמשים בליים של רוזס (הירוק). שאלתי היא האם יש איזושהי דרך לשנות את צבע המשקה מבלי לפגוע כ"כ בטעם? מונין לימון אולי? 2. בבר שאני עובד, בעל המקום רוצה שבקפירינייה נוסיף מיץ ליים, ולמוחיטו במקום סודה לשים ספרייט ולהוסיף גם ליים (רוזס), בטענה שללא המרכיבים האלו הקוקטיילים יוצאים חזקים מדי ולא ממש מתוקים. למרות שהסברתי לו שאנחנו חוטאים למתכונים המקוריים (מדרום-אמריקה), וכבר קרה שהחזירו לי בזעם מוחיטו שהיה עם ספרייט בטענה שזה "לא זה", בעל הבית בשלו... מה דעתכם?

אמנם "אלוהים" אמר את דברו אבל....למלאכי השבת יש גם מילה.

הסוד לדעתי הוא שתי בקבוקי ג'ימסון ריקים...(אחרי סוף משמרת) את האחד ממלאים מיץ לימון טבעי(דגש על טבעי) את השני במי סוכר. ביחס של 50/50 עם מים חמים. שמים בספיד(כבר נח יותר) מורידים את התוויות למניעת התבלבלות ולעבודה !! מנה מדויקת של 60CC של רום ברזילאי (בין אם זה של כספי או של י.ד.) קרח והרבה !!! 1/2 מנה מיץ לימון 44.5 מי סוכר הופכים על זה בוסטון ניעור יחיד !!! לא שיקשוק !!! ויאללה על הבר או לשולחן. טוב טעים ומומלץ ולא חוזר בהבטחה. ולגבי הבוס תגיד לו שגלון של פריסחוטרי ג'ריקן של מיץ לימון טבכי עולה 60 שקלים כולל מע"מ ושייצא לו יותר רווח אם הוא יתחיל לעבוד עם סחוטרי מאשר עם הroses המחיל והירקרק (שרק שותה את זה?) עד כאן כתבנו. kilt1

אוקיי

1. בהרצליה, כמו אצלנו, משתמשים במיץ לימון ומי סוכר, כך שהצבע, כמו שכתבתיע קודם לכן, מכיע מהלימון עמצו. 2. מה הבעיה? תוסיף עוד חצי מנה/ מנה מי סוכר למשקה, וכך לא צריך להוסיף ספרייט להבוס יאהב אותך, ואם תגיד לי שלא מכינים אצליכם מי סוכר אז הגיע הזמן, לא קשה. גיסר.

יש לי פשרה בינך ובין הבוס

קודם כל תרגע!!!! נשמע שיש לך בוס די נחמד ופתוח אם הוא הסכים פעמיים לטעום משהו ולהגיע אתך לשיחה פתוחה בנושא אז נשמע שהוא מכבד אותך ואת המקצועיות שלך אבל..... מה לעשות הוא כנראה לא שתיין ולדעתו קוקטייל חייב להיות מתוק וטעים (כמו שדרך אגב (לצערינו או מזלנו) רוב האוכלוסיה מעדיפה) אז נכון זה "לא כמו שכתוב בספר" אז מה!!!! בפעם האחרונה שבדקתי לא נשלח עוד אף ברמן לכלא על עבירות בתחום"עשיית הקוקטיילים" (על מה שברמנים עשו עם לקוחות קטינות בשירותים אולי כן אבל זה כבר לפעם אחרת.....) אז בקיצור קוקטייל נועד להתאים לחיך ששותה אותו ובחשיבה הזו אתה צריך כל הזמן לעבוד... רק שתדע שאצלינו מגישים מוחיטו בכוס סניפטר וזה נחשב ה "גימיק" (אחד מהם) של המקום...אפילו צויין לטובה בעיתון. בכל מקרה הבטחתי עיצה...אז מה שאני אוהב לעשות זה לסיים את המוחיטו עם מי-טוניק במקום ספרייט!!! לא חסר טעם כמו הסודה ולא מתוק כמו ספרייט תנסה את זה ואולי גם הבוס שלך יאהב עבודה נעימה והמון טיפים.....
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר