ייגרמיסטר

ייגרמיסטר

חברתי חזרה מגרמניה עם חניית ביניים בטורקיה. אכן שווה לקנות ייגר בגרמניה-מחיר של 10-15 יורו (גם בדיוטי פרי). עסקה משתלמת יותר הייתה בדיוטי בטורקיה-שם באותו המחיר, כמות המשקה גדולה יותר (ליטר לעומת 700 מילליטר).מוזר שלא היה כלל ייגר דבש בכל רחבי גרמניה! כעת,לפני שאני מערה לקרבי מלאי ייגר איכותי-יש איזה משקה/אמצעי להתגבר על טעם הלוואי של סירופ נגד שיעול שלו?

מה יהיה עם "הייגר דבש" הזה ???

מה הבעיה איתו?

אומנם תרגום שמו המדוייק הוא "צייד הדובים" ( jager זה צייד, baren זה דובים) אבל בגלל טעמו הוא נקרא בארץ הקודש "ייגר-דבש". מכיוון שגם ייגר-דבש וגם ייגרמייסטר מיוצרים בגרמניה, זה הגיוני לחפש אותם שם - אפילו אם אין קשר ביניהם. הבעיה מתחילה בכל המקומות שקוראים למשקה "ייגרמייסטר-דבש". רבים חוטאים בבורות הזו - גם מחלקת הקניות של האתר בו אנו גולשים כעת: http://m.wallashops.co.il/shopmind_sites/bareshet/product.asp?pf_id=YX22 אם שואלים אותי, אני הייתי הולך בכלל לכיוון ייגר-טי (Jagertee) מבית היוצר של שוורצה את שליכטה יצרני ייגר-דבש.

ואפרופו..לברמנים שביננו..

בקבוק ייגר 700 מל עולה 55 שקלים לערך. כוסית ייגר עולה 32-36 שקלים בממוצע בפאבים בת"א. למה מחירו כל כך יקר בפאבים? (שאלה זו לא נשאלת כהתרסה אלא מתוך עניין אמיתי..)

כי הברים לא קונים אותו בגרמניה....

תכפיל בשלוש-ארבע ותגיע למחיר שלו בארץ

מה הקשר ברים לא קונים אותו בגרמניה?

בקבוק יגר בארץ עולה בין 110 ש"ח ל130 ש"ח בחנויות משקאות. משמע בארים מקבלים בזול יותר מהיבואן. בכל מקרה - המחיר הגבוה הוא כי הם גם מרוויחים (הפתעה!) עליך. תודה שלשתות ייגר (או ויסקי או כל דבר אחר) בבר יותר כיף מלשבת ולשתות בבית. אז תשלם! :) הרווח על אלכוהול בבר בת"א הוא בין 40%-80% בממוצע. שכל אחד יעשה את הבחירה הזו. ובכל מקרה - יותר זול לשתות ייגר בפאב הכי יקר פה מאשר לטוס לגרמניה ולקנות שם (הטיסה יקרה... קשה, קשה...) סתם נקודה למחשבה (: ובכל מקרה, אם בייגרים עסקינן (כן, אני יודע שלא כולם מאותה חברה - דשנו בזה כבר הרבה) אז אני מצטרף להמלצה על הייגרטי - מעניין ונחמד מאד. שווה לנסות.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר