צריך עזרה קטנה בעניין כמה בקבוקים...

שלום, טוב אז ככה, לאחר חיפוש בבית, נמצא מגוון של בקבוקים... הנה כאלו שאני לא מכיר. מישהו יכול להגיד לי מה הם או אם הוא מכיר אותם...? * יין משנת 1994 שנקרא Taylor's- Late Bottled Vintage Port. * ברנדי שנקרא Gran Duque D Alba. * Feeney's- Irish Cream Liqueur. וגם מצאתי בין השאר Johnnie Walker- Red Label. תודה...

תמורת 50 ש"ח אני מוכן לקנות את כל הארבעה

תגובה נזעמת...

לא התכוונתי שתגיד לי את המחיר שלהם, אלא רק אם אתה מכיר... אני יודע שהם לא שווים גם ככה...

הם שווים הרבה יותר מ-50 במיוחד הברנדי...

הראשון זהו פורט בקבוק מאוחר(לא מבציר 94 'אמיתי') ושווה בערך 100 ש'ח. הברנדי הוא ברנדי ספרדי ששווה מעל 350 ש'ח (ל-750מ'ל). האיריש קרים הוא הזול בחבורה. כמה עשרות בודדות של ש'ח. והאחרון הוא וויסקי סקוטי בלנדד ג'וני ווקר תווית אדומה, ששווה כאן 100-140 ש'ח. אחרי הכל מציאה נחמדה ביותר. תהנה.

כמה שאלות...

שלום, ראשית, תודה על התשובות... * מה זאת אומרת לא מבציר 1994 "אמיתי"? כתוב 1994... אז מה זה אומר? * אתה רוצה להגיד לי שהוא באמת שווה מעל ל-350 ש"ח? זה באמת 750 מ"ל... * תיארתי לעצמי שהאייריש קרים לא שווה הרבה. אני גם לא ממש מכיר אותו... * וכן, את האחרון אני מכיר. סתם ציינתי שמצאתי אותו... :) תודה...

תגובה נזעמת...

לא התכוונתי שתגיד לי את המחיר שלהם, אלא רק אם אתה מכיר... אני יודע שהם לא שווים גם ככה...

טוב, אז ככה

Taylor's Late Bottled Vintage Port הוא יין לא רע מפורטוגל. קבל קישור עליו: http://www.majestic.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=272&catalogId=10001&langId=-1&partNumber=16241-P Gran Duque D Alba זה ברנדי ספרדי מצויין קבל קישור עליו: http://www.klwines.com/product.asp?sku=996940 כמה זמן האייריש קרים נמצא שם? האם הבקבוק פתוח? - לא תמיד יש לו חיי מדף ארוכים. ואחרון: ג'וני ווקר רד לייבל - לא נראה לי שמישהו כאן שמע עליו...

אז ככה בתגובה...

שלום, תודה על הקישורים. שמחתי לקרוא... האייריש קרים יושב שם כבר הרבה זמן, הרבה מאוד אפילו. אבל הוא לא פתוח... וכן, הג'וני ווקר בהחלט לא מוכר... :) ואגב, "התגובה הנזעמת" הייתה בציניות... :) תודה...

כמה שאלות...

שלום, ראשית, תודה על התשובות... * מה זאת אומרת לא מבציר 1994 "אמיתי"? כתוב 1994... אז מה זה אומר? * אתה רוצה להגיד לי שהוא באמת שווה מעל ל-350 ש"ח? זה באמת 750 מ"ל... * תיארתי לעצמי שהאייריש קרים לא שווה הרבה. אני גם לא ממש מכיר אותו... * וכן, את האחרון אני מכיר. סתם ציינתי שמצאתי אותו... :) תודה...

תשובה

כיום יש כמה סוגים של פורט(8-ליתר דיוק). אחד מהם נקרא LBV=Late Bottled Vintage VINTAGE זהו הסוג 'הרגיל' שאם כתוב 94' זה אומר שהבציר של שנה זו חייב להיות מבוקבק תוך שנתיים,והוא מכוון להתיישן להמון זמן. LBV אומר- שהבציר של שנה זו נכנס קודם לחביות עץ כדי להתיישן מעט, ואז הוא מבוקבק, כך שהוא מוכן לשתיה ברגע שנקנה. בקיצור, הפורט שלך נבצר בשנת 94' אך קודם יושן בחביות ורק לאחר כמה שנים בוקבק.

אז אם אני לא אפתח אותו, הוא רק יהיה יותר טוב...? (או משהו כזה...?)

נראה לי שכן, שוב ההבדל היחיד בינו לבין יין שבוקבק מאותה שנה(VINTAGE) הוא שהיין הזה נכנס

ל 4-6 שנים לחביות ולכן הוא מוכן לשתיה מהר יותר, מתי הם בשיאם ומאיזה שנה הם כבר מתחילים לדעוך אני באמת לא יודע.

טוב, תודה בכל מקרה... :)

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר