לגיא: הייתי בפינלנד ובררתי טוב טוב!

1. פינלנדיה היא המשקה הלאומי של פינלנד רק מחוץ לפינלנד ובנמל התעופה "הלנסינקי אינטרנשיונל". בפינלנד עצמה צריך להתאמץ (או להגיע לחנות לתיירים בכדי לקנות פינלנדיה (בערך כמו "סברה" בישראל!).2. הפינים צרכני אלכוהול כבדים עד כדי כך שחלממשלה יש מונופול על חנויות האלכוהול, הן לא נפתחות לפני 12 האלכוהול יקר מאד (אלכוהול נחשב למעל 5.5%- בירה יש בסופרמרקט) בערך במחירי ישראל, וניתן להשיג שם מבחר אין סופי של משקאות (בערך מבחר שיש בדיוטי פרי בארץ) כולל דרך אגב, יינות מישראל (יש כבוד!). 2. אם כבר משקה לאומי אז משקאות שמאוד נפוצים בפינלנד (חוץ מבירה ומותגי וודקה רבים ובינלאומיים) הם בירות מאגסים ותפוחים - דומות קצת לסיידר, אך נמכרות במחיר זול ובדרגות יובש שונות - מאוד טעים ומאוד נפוץ ומאוד לא ראיתי זאת במדינות אחרות (האגדה אומרת שיש את זה בבלגיה) בכל מקרה בפינלנד זה נפוץ כמו בירה! 3. לא קשור לפינלנד אבל גם לאיסלנד יש משקה לאומי שהוא וודקה - ICI שנטען שהיא מכילה מיים מקרחונים ולכן טהורה במיוחד!

הייתי בהלסינקי לפני כחצי שנה

ורציתי לערוך ביקור במפעלי פינלנדיה. מתברר שהפינים אינם אנשי שיווק כמו שאר מדינות העולם והם לא עורכים ביקורים. אגב, פינלנדיה הוא שם מחוז בהלסינקי. האחכוהול בפינלנד יקר בטירוף, אבל מדי יום יוצאת מעבורת לטאלין בירת אסטוניה (כשעתיים של שיט) - לשם הפינים באים כדי להשתכר והם חוזרים עם עגלות שלמות עמוסות באלכוהול. בנמל של טאלין מוכרים כבר עגלות מוכנות עם ארגזים עמוסים בכל טוב... שלא תחשבו שחזרתי לישראל בידיים ריקות: http://www.fresh.co.il/dcforum/Gourmet/665.html

בירה מאגסים ?

שיכר אגסים נשמע יותר טוב, אבל כמו שכתבת- אנחנו מדברים על אלכוהול, לא על בירה ;))) בכל אופן- הכוונה שלי ב"משקאות הלאומיים" היא לאו דווקא למשקה שהמקומיים צורכים, אלא למשקה ש"מייצג" את המדינה נאמנה גם מחוץ לגבולותיה. ובקשר לאיסלנד- צודק, שכחתי מהאייסי לגמרי (ודרך אגב, רושמים את זה ICY)- אחלה וודקה, אגב, וזה למרות העיצוב הכחול המזעזע שלה... גיסר. נב. מה עשית, לכל הרוחות, בפינלנד? עבודה או בילוי?

הייתי בהלסינקי לפני כחצי שנה

ורציתי לערוך ביקור במפעלי פינלנדיה. מתברר שהפינים אינם אנשי שיווק כמו שאר מדינות העולם והם לא עורכים ביקורים. אגב, פינלנדיה הוא שם מחוז בהלסינקי. האחכוהול בפינלנד יקר בטירוף, אבל מדי יום יוצאת מעבורת לטאלין בירת אסטוניה (כשעתיים של שיט) - לשם הפינים באים כדי להשתכר והם חוזרים עם עגלות שלמות עמוסות באלכוהול. בנמל של טאלין מוכרים כבר עגלות מוכנות עם ארגזים עמוסים בכל טוב... שלא תחשבו שחזרתי לישראל בידיים ריקות: http://www.fresh.co.il/dcforum/Gourmet/665.html

בנדיקטין, אם כבר היית באסטוניה, איך לא הבאת איתך בקבוק של

ואנה טאלין? לא מבין אותך, אלא אם תגיד שאתה לא יכול לסבול את הטעם (ויש רבים כמוך). ודרך אגב, באמת יותר זול שם מאשר בדיוטיפרי בנתב"ג? יפה להם... וגם אותך אני שואל- מה חיפשת בפינלנד ואסטוניה? עבודה או בילוי? גיסר.

בירה מאגסים ?

שיכר אגסים נשמע יותר טוב, אבל כמו שכתבת- אנחנו מדברים על אלכוהול, לא על בירה ;))) בכל אופן- הכוונה שלי ב"משקאות הלאומיים" היא לאו דווקא למשקה שהמקומיים צורכים, אלא למשקה ש"מייצג" את המדינה נאמנה גם מחוץ לגבולותיה. ובקשר לאיסלנד- צודק, שכחתי מהאייסי לגמרי (ודרך אגב, רושמים את זה ICY)- אחלה וודקה, אגב, וזה למרות העיצוב הכחול המזעזע שלה... גיסר. נב. מה עשית, לכל הרוחות, בפינלנד? עבודה או בילוי?

תופתע לשמוע

שבירה עם פירות יכולה לצאת ממש טובה. במיוחד אם היא טרייה והכנת אותה בעצמך. (-:

ואנה טאלין? לא מבין אותך, אלא אם תגיד שאתה לא יכול לסבול את הטעם (ויש רבים כמוך). ודרך אגב, באמת יותר זול שם מאשר בדיוטיפרי בנתב"ג? יפה להם... וגם אותך אני שואל- מה חיפשת בפינלנד ואסטוניה? עבודה או בילוי? גיסר.

בוודאי שהבאתי בקבוק של ואנה טאלין

אתה מוזמן לעיין שוב באוסף המשקאות שלי, תמונה מס' 7 הבקבוק הימני: http://www.fresh.co.il/dcforum/Gourmet/1220.html וגם בתגובה 39 יש בקבוק קטן של ואנה טאלין. הייתי באסטוניה (וקצת בפינלנד) בנופש - מדובר בארץ נהדרת עם תרבות אלכוהול שהלוואי ונגיע בארץ הקודש לרבע ממנה. בכל תחנת דלק נידחת מוכרים ייגרמייסטר ווודקה כמו שכאן מוכרים קולה ומים מינרלים... מחירי האלכוהול שם הם "בדיחה" במונחים ישראלים, חצי מחיר מהדיוטי פרי שלנו. כוסית בנדקטין/דרמבויי/גראנד-מרינייה בפאב עולה כ-10 ש"ח. כוס מרטיני: 4 ש"ח. אגב, יש שם גם אוכל מצויין - הנה כמה תמונות של בשר דוב שאכלתי במסעדה: http://www.fresh.co.il/dcforum/dcboard.cgi?az=read_count&om=673&forum=Gourmet

די. התאפקתי פעם, התאפקתי פעמים, אבל אני לא יכולה יותר להבליג.

התבוננתי ארוכות בכל התמונות, אפילו העמקתי קרוא בתגובות שמתחת, שפשפתי עיניים, מצמצתי שוב ושוב, לקחתי אופטלגין, ועדיין לא האמנתי למראה עיני. איפה, איפה הדבר החשוב ביותר שצריך היה לפאר את המדף המרכזי ביותר בבר שלך?? מה עם איזה בקבוק סינגל מאלט? אחד, קטן, מסכן. ועוד כתבת באחת התגובות מתחת לתמונות למישהו ששאל למה אין קוניאקים, שאתה מעדיף וויסקי. ולא, גלנפידיך שנגמר זה לא תשובה. ומכיוון שאני רואה שאתה אוהב להשלים סדרות בכל הצבעים של אותו מוצר, אני שולחת אותך לקנות את כל סדרת הוינטאג' של מקאלן, החל משנת 1926. (-: תגיד בקופה שגיסר ישלם.

לגבי שלב הקופה

אשמח לקבל מספר כרטיס אשראי + ת.ז. של בעל הכרטיס + חודש ושנה של תוקף הכרטיס. לאחר קבלת נתונים אלו מבטיח להציג את כל הגלנפידיך שאמצא + ג'וני כחול (להשלמת הסידרה) + רמי מרטן XO (אפילו שאני יותר אוהב ויסקי) ... עד אז לא אקנה אף סינגל מאלט, כל עוד לא אתקל באיזה מבצע אטרקטיבי בנושא. חוצמזה התחלתי להתעניין לאחרונה במשקאות אלכוהוליים באמת (ולא אלו שמכילים 60% חומרים זרים) - הנה משקה עם 10.1% פסולת בלבד: http://www.fresh.co.il/dcforum/Gourmet/1198.html

על מה אתה מדבר??

אתה יכול למצוא בדיוטי פרי סינגל מאלטים מצויינים ב-35$ (וגם פחות לפעמים), וב-50$ אתה יכול לקנות יצירת מופת. אבל אני חייבת להגיד שזה תמוה בעיני לקנות ג'וני אדום + שחור + ירוק, אבל לא סינגל מאלט.

פינלנד ואסטוניה

לפני 3 שנים הייתי בפינלנד, ביקרתי ידיה טובה שהייתה שם בשליחות, הייתי בחורף (פברואר - זמן בו יש כבר 12 שעות אור!) למשך 4 ימים. מה שבנדיקטין אמר על אסטוניה נכון לחלוטין, כבר היו לי כרטיסים לשם אולם לצערי התברר לי שלישראלים באותה התקופה היה צורך בויזה לאסטוניה (שבוטלה כעבור 3 חודשים...). פינלנד מקום מדהים ומומלץ!

על מה אתה מדבר??

אתה יכול למצוא בדיוטי פרי סינגל מאלטים מצויינים ב-35$ (וגם פחות לפעמים), וב-50$ אתה יכול לקנות יצירת מופת. אבל אני חייבת להגיד שזה תמוה בעיני לקנות ג'וני אדום + שחור + ירוק, אבל לא סינגל מאלט.

50$ זה לא מעט כסף לבקבוק

והדיוטי-פרי זה לא בדיוק מקום שאפשר לקפוץ אליו ספונטנית. אני קבעתי לעצמי עיקרון שאת כל האלכוהול שלי אני קונה רק במבצעים ודילים מיוחדים. בקצת פחות מ-50$ קניתי את הג'וני ווקר גולד לייבל. אגב, עד כמה שזה ישמע מפתיע את רוב האלכוהול שלי קניתי בפחות ממחירי הדיוטי-פרי - בהרבה מקרים בחנויות בארץ (באילת - שם כידוע אין מע"מ) . אין לי ספק שאתקל מתישהו במבצע טוב של גלנפידיך משובח - ורק אז ארכוש. לסיכום העניין אני מציע להרים כוסית בוז'ולה בציר 2003 (לפני שהוא יתיישן יותר מדי) : http://www.fresh.co.il/dcforum/Gourmet/1197.html

אמאל'ה !!!!!!!!!!!!!!!!! מה זה זה ???????

בנדיקטין, אתה משוגע? תקשיב לי ותקשיב לי טוב : Islay אמנם חביבה ונינוחה ונחמדה בד"כ, אבל אם תמשיך להוסיף קישורים של יין הילולים (וואט דה פאק? מה זה התרגום הקקמייקה הזה? ) בהודעות תגובה להודעות שלה על מאלטים, אתה מסתכן בעינוי קשה וכואב ביותר... כולם עוברים את זה באיזשהו שלב, אבל עדיין- זה מוגזם !!! :) ובקשר לוויסקי שאתה צריך לקנות ולקופה (גברת Islay, תרגיעי ומהר את ההתנדבות שלי לקופות, כן? ממך אני מבקש חצי ק"ג כבול מסריח ואת כבר מחתימה אותי בקופות באסטוניה???) - אחרי שאתה מראה פה את כל המלאי הענקי (והמכובד, אגב) שיש לך אתה טוען ש- 50% זה לא מעט? נו, הכל יחסי, אתה יודע... אולי במקום לקנות את הסדרה של אפטרשוק תשקיע בוויסקי איכותי (עזוב גלן פידיך- תתחיל במקאלן, גלן ליבט או גלן מוראנג'י)- אלא אם אתה לא אוהב וויסקי, ואז שכח מה שכתבנו לך... גיסר שהציל אותך (ותזכור את זה...) נב. בקשר למס' של הויזה שלי והת.ז- שלח לי מייל ותקבל אותם, פה זה מסוכן... ;)))

תופתע לשמוע

שבירה עם פירות יכולה לצאת ממש טובה. במיוחד אם היא טרייה והכנת אותה בעצמך. (-:

הופה, אחרי זיקוק וויסקי עברת לבישול בירה? מה הבא- יישון קוניאקים בגינה?

אמאל'ה !!!!!!!!!!!!!!!!! מה זה זה ???????

בנדיקטין, אתה משוגע? תקשיב לי ותקשיב לי טוב : Islay אמנם חביבה ונינוחה ונחמדה בד"כ, אבל אם תמשיך להוסיף קישורים של יין הילולים (וואט דה פאק? מה זה התרגום הקקמייקה הזה? ) בהודעות תגובה להודעות שלה על מאלטים, אתה מסתכן בעינוי קשה וכואב ביותר... כולם עוברים את זה באיזשהו שלב, אבל עדיין- זה מוגזם !!! :) ובקשר לוויסקי שאתה צריך לקנות ולקופה (גברת Islay, תרגיעי ומהר את ההתנדבות שלי לקופות, כן? ממך אני מבקש חצי ק"ג כבול מסריח ואת כבר מחתימה אותי בקופות באסטוניה???) - אחרי שאתה מראה פה את כל המלאי הענקי (והמכובד, אגב) שיש לך אתה טוען ש- 50% זה לא מעט? נו, הכל יחסי, אתה יודע... אולי במקום לקנות את הסדרה של אפטרשוק תשקיע בוויסקי איכותי (עזוב גלן פידיך- תתחיל במקאלן, גלן ליבט או גלן מוראנג'י)- אלא אם אתה לא אוהב וויסקי, ואז שכח מה שכתבנו לך... גיסר שהציל אותך (ותזכור את זה...) נב. בקשר למס' של הויזה שלי והת.ז- שלח לי מייל ותקבל אותם, פה זה מסוכן... ;)))

בנדיקטין צודק - אם כבר אלכוהול מאד יקר אז רק במבצעים ובכל מקרה פחות מ 50$

לדכעתי איילת מאד יקרה, אבל שמעתי שאנדורה ממש זולה במיוחד שמדובר באלכוהול פרימיום שהמס הוא חלק משמעותי ממחירו!

הופה, אחרי זיקוק וויסקי עברת לבישול בירה? מה הבא- יישון קוניאקים בגינה?

זה שמשקה נקרא בירה אגסים לא אומר באמת שהוא בירה אגסים (או תפוחים).

כמו שהאלכוהול בדרום מזרח אסיה נקרא "וויסקי אורז" - הרי האו לא באמת מזכיר אפילו וויסקי! מכל מקום אינני זוכר אם השם המדוייק הוא "בירה אגסים (או תפוחים)" - פינית היא שפה קשה ולא דומה לשום שפה אחרת. בכל מקרה הטעם דומה יותר לבירה בטעם אגסים (או תפוחים אם מתייחסים לסוג השני) ופחות לאאוט סיידר לסוגיו. גם העובדה שיש דרגות יובש שונות מערערות קצת את היות המשקה לבירה של ממש. הנקודה היא שמדובר במשקה ממש אבל ממש מוצלח ושווה ליבא אותו מפינלנד (בנוסץ לעצי אורן ונוקיה...).
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר