יש לי שאלה שקשורה לוויסקי, וודקה ושאר המשקאות שעוברים סינון

ותירגעו- אני מתכוון לוויסקי טנסי... תמיד כתוב שהתזקיק עובר סינון דרך פחם פעיל, אבל מתכווני לעץ שרוף. עד כמה שידוע לי, עץ שרוף = גחל (כמו אצל מלחן ביום העצמאות), ופחם נמצא במכרות מתחת לאדמה. הייתכן שהכוונה היא בעצם ל"סינון דרך גחלים"? אני יודע שזה נשמע רע, כמו וודקה ממקדונלד (ואגב, הסבא של הבבה שלי- גם סינן דרך גחלים), אבל נראה לי שזו הצורה הנכונה להגיד את זה, לא? מי שיכול לעזור מוזמן- אני בדילמה !!! גיסר.

אתה יודע אני דווקא מסכים איתך...

והאמת שלפני חודש בערך נכנס מישהו לבר ואיכשהו הנושא עלה וגם אנחנו הגענו לאותה מסקנה, הבעיה שאין לי מושג אם יש אמת בדבר

אמנם ג'ק הולך מצויין גם עם המנגל של יום העצמאות, אבל...

הכוונה בפחם פעיל היא לא לגחל, אלה לחומר פחמני שסופח את הליכלוכים (גודל הלכלוך תלוי בצפיפות הפחם - מעין מסננת). דרך אגב גם במסננים של המסיכות אבכ יש סוג של פחם פעיל...תשאל את מלחן - אני בטוח שסימה ניצלה את מלחמת המפרץ לשידרוג התזקיקים שלה והעבירה אותם לפחות פעם אחת דרך המסיכה (;

בונדי!!!

צודק בקשר לסימה, אבל... היא העבירה אותם שלוש פעמים, לאחר מכן הם הושכבו בממ"ט עם הצד הירוק של האטרופין שלושה ליטר מים מזוקקים מהפורד אריקה של חגי קראנו לזה קראפה (השגיאה במקור...)

יופי, עד שפעם אחת אני שואל שאלה אז אין תשובה ?

בונדי, זה נכון מה שכתבת, ועדיין במזקקת ג'ק דניאלס ראיתי בבירור את הבחורצ'יק עם הזרנוק הגדול (תירגעו, זרנוק אמיתי) מכבה את הלהבות ששרפו את עץ האדר/מייפל, אח"כ מכניסים את השאריות (אוקיי, אז זה לא גחל) למיכלים ענקיים ומסננים דרכם את הוויסקי! אז זה פחם פעיל או לא? HELP !!! גיסר השרוף.

תשובה...אולי...

כן העץ השרוף הוא גם סוג של פחם וכן הוא סופח חלקיקים שהם גדולים יחסית ככה שמה שעובר דרכו הוא הנוזל עצמו (וכמובן שהטעם מושפע מכך). אני לא בטוח אבל - בוויסקי בורבון וטנסי הזיקוק מתבסס על הסוואר מאש שהיא עיסתית ומוצקה יותר מהתזקיקים שמבוססים על דגנים, ולכן הסינון הופך להיות יותר משמעותי. אני לא בטוח כי אני לא יודע עד כמה העיסתיות הזאת מורגשת לאחר הזיקוק...מה שבטוח זה שהסינון דרך הפחם מעניק לוויסקי מרקם חלק יותר וטעם אחיד יותר (ומעושן יותר).

יש לי שאלה שקשורה לוויסקי, וודקה ושאר המשקאות שעוברים סינון

ותירגעו- אני מתכוון לוויסקי טנסי... תמיד כתוב שהתזקיק עובר סינון דרך פחם פעיל, אבל מתכווני לעץ שרוף. עד כמה שידוע לי, עץ שרוף = גחל (כמו אצל מלחן ביום העצמאות), ופחם נמצא במכרות מתחת לאדמה. הייתכן שהכוונה היא בעצם ל"סינון דרך גחלים"? אני יודע שזה נשמע רע, כמו וודקה ממקדונלד (ואגב, הסבא של הבבה שלי- גם סינן דרך גחלים), אבל נראה לי שזו הצורה הנכונה להגיד את זה, לא? מי שיכול לעזור מוזמן- אני בדילמה !!! גיסר.

שאלה לגבי מותגי וויסקי?

איזה וויסקי טוב יותר גראנטס או טיצ'רס? אני שואל כי אני מכיר את גראנטס אבל לא את טיצ'רס ויש לי ההזדמנות לבחור איזה מהבקבוקים לקבל מתנה. ככלל אני בכלל מעדיף בורבון (ורצוי 'ארבעת הורדים' AKA: FOUR ROSES).

כרגיל, כשמדובר בבלנדד ברמה הזאת זה בעיקר עניין של טעם, ואי אפשר

לקבוע באופן נחרץ מה טוב יותר. אני אישית מעדיפה את הגרנטס, ואם אתה יכול לארגן לעצמך את אחד הפינישים החדשים (Ale או Sherry) - תהנה הרבה יותר.

מה עם החדשים ? אתה יכול לפרט (מעולם לא נתקלתי בהם)...

א. islay = בחורה (עד כמה שידוע לי). ב. בקשר לגראנט'ס :

כל ויסקי עובר יישון בחביות עץ, לרוב אלון. מה שמיוחד בשני המותגים האלה- שרי פיניש ואייל פיניש, הוא שאלו בלנדדים שעוברים פיניש (יישון סופי) של בין שבעה לאחד עשר חודשים - אחד בחביות שיושנו בהם קודם לכן יינות שרי ואחד בחביות שבירה מסוג אייל ששכבה שם קודם לכן. הפיניש באייל מפתיע מאוד, והטעם ממש מזכיר את המרירות של הבירה. השרי פיניש, לעומת זאת, מתקתק בסיומת שלו ומזכיר, כמה מפתיע, את הטעם של יינות השרי המתוקים. אם תשווה את הפינישים של גראנטס לטיצ'רס- לדעתי הצנועה הגראנטס לוקחים ובגדול. אם תשווה בין הגראנטס הרגיל לטיצ'רס- אין ספק שהטיצ'רס לוקח (כ- 40$ מאלטים בבלנדים שבו). גיסר.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר