יש לי שאלה לכל המבינים בליקרים...

התחלתי להכין ליקרים ויוצא אפילו ממש טעים, רק נתקלתי בבעיה קטנה עם ליקר קיווי... מישהו ניסה להכין פעם? שמתי קילו קיווי עם קילו סוכר עד שכל הסוכר נמס (בערך שבוע) אח"כ הוספתי את כמות האלכוהול הרצויה (בערך 33%) עכשיו זה מתבשל בצינצנת כבר שבוע ולפני יומיים התחילה להופיע שיכבה לבנה שצפה על פני הנוזל... נראה די מגעיל. זה לא קרה לי באף ליקר אחר שהכנתי... מישהו יודע מזה יכול להיות? האם זה נורמלי לקיווי? אנא עזרו לי! שיר המבואסת....

..

אין לי מושג מה קרה לליקר יש פה מומחה בליקרים ונחכה לתשובה שלו. אבל הייתי שמחה לשמוע איזה ליקרים כן היה קל ויצא טעים.. תודה דפי

באופן כללי ליקרים קל להכין פשוט צריך סבלנות...

הכנתי ליקר תפוחים עם קינמון שיצא מעולה... עכשיו אני מכינה ליקר פירות יער וליקר אשכוליות. את התפוחים והפירות יער השרתי בסוכר כמו שכתבתי בהודעה הראשונה ואח"כ הוספתי את השרף לי האחוז הרצוי ואת האשכוליות קילפתי ואת הקליפות השרתי בשרף למשך שבועיים וחצי ואז עוד שבועיים עם סירופ סוכר (לאחר שהחלטתי כמה אלכוהול יהיה בליקר... שזה בדרך כלל הרבה... חיחי) ממש קל להכין רק צריך הרבה סבלנות...

שכבה לבנה???

שלום שיר... תראי מודה שלא עשיתי מעולם ליקר קיווי אבל אין שום סיבה שהתופעה אצלך הינה משהו ספציפי לקיווי אני רוצה להבין קצת יותר מה בדיוק קורה אצלך האם יכול להיות שרק מדובר בשכבה של קצף? או שמדובר באמת בשכבה לבנה שנראית לך כמו עובש או משהו דומה לזה? האם יש ריח רע? מסריח? האם השכבה החלה להיווצר לאחרונה אחרי שכבר היה אלכוהול? או שכבר התחילה לפני זה? האם את בטוחה שיש 33% אלכוהו ושלא טעית בחישוב או משהו כזה? כי זה לא ממש נפוץ וקורה הרבה שבנוזל שבו יש 33% אלכוהול מתפתחות בקטריות שלפי התיאור שלך זה מה שנראה לי שקורה אצלך... יכול להיות שהשתמשת בכלים כלשהם שלא היו נקיים? או פירות לא נקיים? תנסי יחד איתי לחשוב איפה יכלה להיות נקודת הכשל...

שאלה למכין הליקרים.

יש לי אוכמניות מיובשות. חשבתי להשרות בקוניאק לכמה חודשים. יש משהו נוסף שצריך לעשות?

מממ....לא ממש

אבל אתה יכול להוסיף גם סוכר תלוי במה אתה רוצה לקבל בסוף וחוץ מזה קח בחשבון שלאוכמניות מיובשות יש קצת פחות טעם וארומה מאשר לאוכמניות טריות

אוכמניות מיובשות.

תודה על התגובה :-) הרעיון הוא שהאוכמניות יספגו את הקוניאק. בעבר עשיתי את זה עם אגסים בלדים. חוררתי בקיסם והשריתי בקוניאק וסוכר לכמה חודשים.

שכבה לבנה???

שלום שיר... תראי מודה שלא עשיתי מעולם ליקר קיווי אבל אין שום סיבה שהתופעה אצלך הינה משהו ספציפי לקיווי אני רוצה להבין קצת יותר מה בדיוק קורה אצלך האם יכול להיות שרק מדובר בשכבה של קצף? או שמדובר באמת בשכבה לבנה שנראית לך כמו עובש או משהו דומה לזה? האם יש ריח רע? מסריח? האם השכבה החלה להיווצר לאחרונה אחרי שכבר היה אלכוהול? או שכבר התחילה לפני זה? האם את בטוחה שיש 33% אלכוהו ושלא טעית בחישוב או משהו כזה? כי זה לא ממש נפוץ וקורה הרבה שבנוזל שבו יש 33% אלכוהול מתפתחות בקטריות שלפי התיאור שלך זה מה שנראה לי שקורה אצלך... יכול להיות שהשתמשת בכלים כלשהם שלא היו נקיים? או פירות לא נקיים? תנסי יחד איתי לחשוב איפה יכלה להיות נקודת הכשל...

גם אני חשבתי שזו בקטריה

למרות שהשכבה הופיעה מספר ימים לאחר שהוספתי את האלכוהול. זה קרה לי גם בליקר פירות יער שהכנתי. דווקא אני משתדלת לעבוד מאוד נקי ומעקרת את כל הכלים איתם אני עובדת... הפירות יער שהשתמשתי בהם היו קפואים לפני כן לכן אני לא מבינה איך הגיעו לשם חיידקים. הוספתי 33% לקיווי ובערך 36% לפירות יער. ניסיתי לטלטל את הכלי עם הליקר פירות יער והשכבה (שאגב מכילה בועות אויר ????) התפרקה לגושים... מקיצור, נראה לי שאלו חיידקים קטנים ושיכורים... אווווףףףף מה דעתך?

טוב מרוב סקרנות החלטתי לחקור את הדבר הזה ו...

הוצאתי קצת עם כף... זה פשוט שכבה של ג'לי עם בועות שצף על הליקר=מושב של חיידקים!! אולי יש לך מושג למה זה נוצר דווקא אחרי שהוספתי את השרף?

שיר את מייאשת אותי....

סתם אני צוחק... פשוט קשה לי, קשה לי לענות בלי לראות את זה בגלל שזה פשוט מעולם לא קרה לי ליקרים של פירות יער כבר עשיתי מיליון פעמים ואף פעם לא קרה לי כזה דבר אלא אם מדובר בסתם קצף שהצטבר למעלה אבל אם את מתארת את זה כג'לי... אז זה באמת נשמע לי מזעזע לחלוטין ולא הייתי מתקרב לזה ממטר....חחח אין שום ריח רע? כי בד"כ מושבות של חיידקים מלוות בריח רע, אני אישית עוד לא נתקלתי בקלקול או בחיידקים שהופיעו אחרי הוספת אלכוהול בטח לא כשמדובר בכזה ריכוז של אלכוהול - 33% א י ן ל י מ ו ש ג !!!

לא היה שום ריח שונה...

אני מקווה שזה לא יקרה שוב... זה מאוד מאכזב... בכל אופן, אני בזמני הלא חופשי סטודנטית לביולוגיה אז אותי זה מגניב ברמות אחרות לגמרי... לך תדע, אולי עוד עשיתי פה פריצת דרך מדעית... חחח המון תודה בכל אופן...

מה הפריצה המדעית???

שהצלחת למצוא דרך מדעית ובדוקה להרוס ליקר טוב??? חחח... סתאאאאאם נו די...אני צוחק!

אולי גיליתי זן חדש של חיידקים שיכורים

ועכשיו אני אזכה בפרס נובל למדע... זה מיליון דולר הפרס... הרבה ליקרים....

מממ...את צודקת...

אז איך תהיה החלוקה? יש לי חלק בגילוי הזן החדש, אני מוכן לחלוקה של 60-40 ואני רוצה שהשם שלי יוזכר בכינוי שתתני לחיידקים השיכורים החדשים שלנו

מה דעתך על s. alcoholiquerus ?

ואגב, התחלתי להכין ליקר ג'ינג'ר ותמרים... אבל את זה אני משרה באלכוהול אז אין סיכוי לאלכוהוליסטים קטנים...
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר