ליקר ביתי

ליקר ביתי

שלום רב! אני עושה ליקר מפירות שונים ע"י השרית הפרי עם סוכר, לאחר הסינון של הנוזל מהפרי, אני מוסיף אלכהל 95% בריכוז של 20% ונותן להם לנוח במקום אפל שבועיים, לאחר טעימה של המוצר הסופי יש טעם לוואי של האלכהל. האם יש לזה פיתרון? תודה יוסי שחף

צריך להבין שהאלכוהול הוא פשוט ברמה די נמוכה

וכלן טעמי הלוואי של האלכוהול ישארו. אם תרצה להפחית את טעמי הלוואי תצטרך לדלל את האלכוהול שבו ע"י מי סוכר או ע"י הוספת סירופ נוסף של הפירות. ליקר מייקר - האם אני צודק?

כמו שכבר יצא לי לכתוב

מרכיבים איכותיים נותנים תוצר איכותי. לעניות דעתי - אם תשתמש בוודקה מאיכות סבירה (כמו למשל פינלנדיה או סמירנוף) תקבל פחות טעם לוואי. כמובן שאתה צריך להשתמש ביחסים שונים כדי לקבל אותו אחוז אלכוהול סופי.

צריך להבין שהאלכוהול הוא פשוט ברמה די נמוכה

וכלן טעמי הלוואי של האלכוהול ישארו. אם תרצה להפחית את טעמי הלוואי תצטרך לדלל את האלכוהול שבו ע"י מי סוכר או ע"י הוספת סירופ נוסף של הפירות. ליקר מייקר - האם אני צודק?

לא בדיוק...

קודם כל יוסי, אני שמח שפרסמת את שאלתך פה כמו שציינתי באתר שלי זהו המקום לשאול שאלות ולא דרך המייל. לגבי השימוש בשרף 96% במידה ואתה מכין כמויות קטנות והכוונה לליטרים בודדים באמת אני מסכים ותומך בכך שעדיף להכין עם וודקה נורמלית התוצאה ברוב המקרים תהיה טובה יותר במידה ואתה עושה כמויות גדולות אז השימוש בוודקה אינו ריאלי וחייבים להשתמש בשרף הבעיה עם השרף היא שלדעתי הוא פחות מתאים לעשיית ליקרים בהשריות קצרות כי טעמי הלוואי לא מספיקים להיעלם. אני משרה את הליקרים לתקופות ארוכות-מספר חודשים ובסופו של תהליך אין שום טעמי לוואי של האלכוהול הליקר חלק וטעים עם חמימות מאוד נעימה בגרון וקחו בחשבון שאני אינני עושה 20% אלא עושה את הליקרים שלי 33% ועדיין לא מרגישים כמעט בכלל את טעמי האלכוהול בפה

תודה על התשובה

אפשר לשאול אם יש סוג מועדף של שרף שאתה משתמש בו?

לא ממש...

השתמשתי עד היום בשרף של כרמל ושל יקבי ארזה לא שמתי לב לאיזה הבדלים מיוחדים באיכויות
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר