סוגית החמץ בקשר לכל מיני משקאות....

רציתי לקנות וודקה, אבל הן עשויות משעורה וחיטה וכל מיני ומרי גלם שהם חמץ.. אבל מה בנוגע לוודקות שעשויות מתפוחי אדמה? האם גם הן חמץ?

כשר.

ממליצה על "לוקסוסובה" הפולנית. דפי

זהו שחשבתי על לקנות אותה, ועכשיו שאמרת אני אאמץ את ההחלטה, תודה!

זהו שלא

ושוב השנה עולה הסוגייה מה כשר לפסח ?והרי שרק משקאות שכתוב על גביהם במפורש כשר לפסח הם כשרים לפסח. לדוגמא ישנם המון ייקבים בארץ שהיין לא עבר הכשר ובטח לא לפסח ובחלק מהיינות כתוב לא כשר. כלומר לא כשר בכלל [והם עשויים מענבים]. אז את אומרת שוודקה לוקססובה[שעשוייה מקליפות תפוחי האדמה] כשרה לפסח? מאיפה לך לדעת? והרי שהתשובה לא נכונה כלל [לגבי כשרות ודיני חצץ]. היות ודין חמץ אינו בטל בשישים וגם לא בעשרת אלפים ...... אנא ממכם מי שלא יודע שלא יענה על שאלות אלו אלא אם בדק בלי חלילה לפגוע באף אחד תודה אליהו.

השאלה הייתה לגבי חמץ..

יש כל מיני בדיקות מחמירות ופחות מחמירות.. השאלה הייתה לגביי חומרי הגלם ולא לגביי אישור הרבנות. חלק יגידו (כמוני) שיין זה לא חמץ- עשוי מענבים. וה"יותר מחמירים" יגידו שכל עוד שאין חותמת של "כשר לפסח" זה חמץ. אז לאלו שלא אכפת מחותמת ומעניין אותם הרכב חומרי הגלם.. זו התשובה שלי. דפי נ.ב לא לוקחת אחריות על דיני חמץ.. רחוקה מזה כן קרובה לאלכוהול. :)

אז זהו, שכן.

אליהו היקר, אתה חוזר על מה שאבא שלי אמר לי "לך תדע אם לא נשאר אפילו פירור של לחם אחד בתוך המפעל ומספיק שהוא מבטל את כל המפעל מבחינת כשרות"... מצד אחד אתה צודק, אך מצד שני תהליך ייצור וביקבוק של וודקה כל כך טהור ונקי שאפילו ידי אדם לא נוגעות בתכולת הבקבוק (הנוזל עצמו - וודקה). דבר שני, אני בא ממשפחה מסורתית, ואני יודע הכל לגבי החמרות למיניהן...אבל זה כבר נושא אחר של ויכוח =] מבחינתי, חומר הגלם תפוחי אדמה הינו כשר לפסח, ככה שאני דובק בהחלטתי.

וודקה "פסחבוקה"

בשנים קודמות נתקלתי בוודקה שמיוצרת ע"י יצרן מקומי ושמה "פסחובקה"- וודקה עשויה מצימוקים. למיטב הבנתי, היא יוצרה במיוחד עבור פסח כדי לספק וודקה כשרה לחג לשומרי המצוות.. לגבי סוגיית הכשרות: וודקה לוקסוסובה אינה מקבלת הכשר מטעם הרבנות ולכן כביכול היא איננה כשרה. אך כשמדובר בלקוחות, אין זה פסול לציין שהוודקה עשויה מתפו"א ולכן, טכנית, קרוב לוודאי שהיא כשרה. זאת, בייחוד לאור העובדה שכל ה'צדיקים' למיניהם מתכוונים לשתות אותה עם רדבול או עם רעל אחר מפחית... חג שמח :)

אז זהו, שכן.

אליהו היקר, אתה חוזר על מה שאבא שלי אמר לי "לך תדע אם לא נשאר אפילו פירור של לחם אחד בתוך המפעל ומספיק שהוא מבטל את כל המפעל מבחינת כשרות"... מצד אחד אתה צודק, אך מצד שני תהליך ייצור וביקבוק של וודקה כל כך טהור ונקי שאפילו ידי אדם לא נוגעות בתכולת הבקבוק (הנוזל עצמו - וודקה). דבר שני, אני בא ממשפחה מסורתית, ואני יודע הכל לגבי החמרות למיניהן...אבל זה כבר נושא אחר של ויכוח =] מבחינתי, חומר הגלם תפוחי אדמה הינו כשר לפסח, ככה שאני דובק בהחלטתי.

תשובה לאיש שיודע הכול

ציינת שאתה יודע הכול?גם היות ואתה מסורתי? אני לא מכיר בעולם הזה מישהו שיודע הכול תעדכן אותי אם תמצא בטח זה לא אתה. קצת צניעות לא תזיק בנוגע לוודקא ובכלל לא תדע היית פעם במזקקה? יש לי חבר שפתח בקבוק של "גלנמורנג'י טרדישינל"[שנקנה בדיוטי פרי] וייצא ממנו עכביש מת. ולהזכירך גלנמורנג'י נחשב למזקקה המוכרת ביותר בסקוטלנד ושנייה מחוצה לה. הסוגייה של כשר או לא עלתה ותמשיך לעלות כנראה כול שנה ובסופו של דבר איש באמונתו יחיהחג שמח אליהו.

...

הכל אני לא יודע (רק הוא יודע), אבל אני יודע הרבה... בכל מיני נושאים, בין אם זה קשור לאלכוהול ובין אם זה קשור לאמונה עצמה. לגבי העכביש, אני לא יודע אם זה שקר או אמת, אבל אני חושב שבקבוק וודקה שקוף יגלה לי אם נמצא שם חרק או קוברה מת אתה לא חושב?

העכביש כנראה היה בכוונה

כמו שיש תולעת במסקל

וודקה "פסחבוקה"

בשנים קודמות נתקלתי בוודקה שמיוצרת ע"י יצרן מקומי ושמה "פסחובקה"- וודקה עשויה מצימוקים. למיטב הבנתי, היא יוצרה במיוחד עבור פסח כדי לספק וודקה כשרה לחג לשומרי המצוות.. לגבי סוגיית הכשרות: וודקה לוקסוסובה אינה מקבלת הכשר מטעם הרבנות ולכן כביכול היא איננה כשרה. אך כשמדובר בלקוחות, אין זה פסול לציין שהוודקה עשויה מתפו"א ולכן, טכנית, קרוב לוודאי שהיא כשרה. זאת, בייחוד לאור העובדה שכל ה'צדיקים' למיניהם מתכוונים לשתות אותה עם רדבול או עם רעל אחר מפחית... חג שמח :)

רד בול זה כשר דרך אגב?

ואם לא אני רוצה לשמוע למה... לא נראה לי שיש שם חיטה או משו =]

...

הכל אני לא יודע (רק הוא יודע), אבל אני יודע הרבה... בכל מיני נושאים, בין אם זה קשור לאלכוהול ובין אם זה קשור לאמונה עצמה. לגבי העכביש, אני לא יודע אם זה שקר או אמת, אבל אני חושב שבקבוק וודקה שקוף יגלה לי אם נמצא שם חרק או קוברה מת אתה לא חושב?

היי, אנחנו מזמינים ארוחה דרך בשלן מקצועי..

והשאלה שלי היא איך מתאימים יין לארוחה? מצאתנו אותו כאן והוא מאוד מתאים כי ממוקם בתל אביב, והעסק שלו מוכר למרות שהוא פרטי . אשמח לשמוע על התאמת יין לארוחה- כי זה מה שנשאר לי לעשות לקראת החג. בתודה, ובכרת חג שמח! אסתר ר.

תשובה לאיש שיודע הכול

ציינת שאתה יודע הכול?גם היות ואתה מסורתי? אני לא מכיר בעולם הזה מישהו שיודע הכול תעדכן אותי אם תמצא בטח זה לא אתה. קצת צניעות לא תזיק בנוגע לוודקא ובכלל לא תדע היית פעם במזקקה? יש לי חבר שפתח בקבוק של "גלנמורנג'י טרדישינל"[שנקנה בדיוטי פרי] וייצא ממנו עכביש מת. ולהזכירך גלנמורנג'י נחשב למזקקה המוכרת ביותר בסקוטלנד ושנייה מחוצה לה. הסוגייה של כשר או לא עלתה ותמשיך לעלות כנראה כול שנה ובסופו של דבר איש באמונתו יחיהחג שמח אליהו.

אלכוהול כשר ?

אז רגע, אם אני הולכת לפאב או בר ואני רוצה לשתות (בפסח), ואני כמובן שומרת, אז שום משקה אלכוהולי אינו כשר לפסח?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר