Amsterdam here I come ו

Amsterdam here I come ו

זהו כבר סגרתי טיסה לסוף החודש, יש עוד זמן אבל כבר עכשיו מתכוננים כספית לדיוטי כניראה בדיוטי בארץ: נאבן זקאפה גרי גוס-כניראה מהדיוטי של המטוס 31 דולר (750 מ"ל) (יש סיכוי למחיר יותר זול?) אולי סינגל או ליקר כלשהו יש לכם המלצה לליקר שהוא בסקאלה של בנדיקטין/קונאטרו/גרנד מרניה/שרטז? ונמצא בדיוטי? יש טעם לקנות איזה משהו באמסטרדם? הרי לא יתנו לי לעלות אותו למטוס.... אם יש לכם המלצות למקומות באמסטרדם פאבים מועדונים כו' אני אשמח לשמוע

ליתר דיוק

ייתנו לך להעלות למטוס משקאות שנרכשו באמסטרדם, אבל רק בתוך המזוודה (ולא בתיק יד). באמסטרדם יש המון ליקרים מעיינים שלא מגיעים לארץ - המבחר המעניין של בולס ודומיו.

מי יעשה טובה ויסביר לי קצת על הזקאפה הזה?

קראתי עליו בכמה מקומות, מודה שטרם יצא לי להיתקל בבקבוק ו/או לטעום ממנו. רשמים? איך הוא ביחס לרום טוב אחר? הבקשה מתייחסת לשני המינים ביחד, ולכל אחד לחוד. תודה לעונים ולעונות.

ZACAPA 23

זקאפה 23 שנה. תגובה ראשונית לאחר הסנפה קלה, היא שזה מרגיש כמו ברנדי. הריח מתקתק, פירותי ומעט פלפלי , מן קוגל ירושלמי. הצבע עמוק מפאת השנים כנראה. בטעם, מרגיש כמו ברנדי כמעט, חלק בצורה בלתי רגילה,יורד בגרון כמעט כמו מיץ פטל. מאד מזכיר קוניאק או ברנדי איכותי למעט מתיקות יותר גבוהה כמובן אבל הטעם שטוח לחלוטין אין יותר מדי מורכבות או התפתחות טעמים בהשוואה לקוניאק איכותי , במיוחד בדרגת אקסטרא. גם הפיניש קצר יחסית. לסיכום: מומלץ מאד, תמורה גבוהה מאד למחיר ($35 בארה'ב) מחליק בקלילות בגרון, מרגיש כמו ליקר של 20 אחוז אלכוהול. מתוק, מאד איכותי. לפי המפלס בתמונה, אפשר לראות שהמשקה הזה הוא הכי פופולארי...

Amsterdam here I come ו

זהו כבר סגרתי טיסה לסוף החודש, יש עוד זמן אבל כבר עכשיו מתכוננים כספית לדיוטי כניראה בדיוטי בארץ: נאבן זקאפה גרי גוס-כניראה מהדיוטי של המטוס 31 דולר (750 מ"ל) (יש סיכוי למחיר יותר זול?) אולי סינגל או ליקר כלשהו יש לכם המלצה לליקר שהוא בסקאלה של בנדיקטין/קונאטרו/גרנד מרניה/שרטז? ונמצא בדיוטי? יש טעם לקנות איזה משהו באמסטרדם? הרי לא יתנו לי לעלות אותו למטוס.... אם יש לכם המלצות למקומות באמסטרדם פאבים מועדונים כו' אני אשמח לשמוע

אם הר גיסר הואיל בטובו להגיב לשרשור אז....

כניראה שהמשקה באמת מיוחד אני מבטיח רשמים כשאני חוזר,אגב אלכוהול כדי לשתות שם עדיף לקנות בסופרים באמסדרטם יש מבחר? או שעדיף לקנות במטוס גריי גוס 31 דולר וג'וני שחור 29 דולר אין לאפחד איזה המלצות על אמסטרדם?

המלצות חמות

1.טיזרס ברחוב Damrak 36 2.אסקייפ Rembrandtplein 11- 15

קישורים

הקישור לא עובד,איזה מקומות אלו?

מועדונים? קופי שופס?

מי יעשה טובה ויסביר לי קצת על הזקאפה הזה?

קראתי עליו בכמה מקומות, מודה שטרם יצא לי להיתקל בבקבוק ו/או לטעום ממנו. רשמים? איך הוא ביחס לרום טוב אחר? הבקשה מתייחסת לשני המינים ביחד, ולכל אחד לחוד. תודה לעונים ולעונות.

כל מה שאני יכול לספר על ה15 שלהם...

זה שאני מקבל אותו בשבת

ליתר דיוק

ייתנו לך להעלות למטוס משקאות שנרכשו באמסטרדם, אבל רק בתוך המזוודה (ולא בתיק יד). באמסטרדם יש המון ליקרים מעיינים שלא מגיעים לארץ - המבחר המעניין של בולס ודומיו.

ינייבר

אני הבאתי איזה 7 בקבוקים שונים (חושב שגיסר זוכר....), אם אתה אוהב ג'ין שווה לטעום שם את היינייבר שהוא כידוע המקור. (ברוב החנויות יש עגלת טעימות מכובדת ביותר) ולנסות להביא ינייבר אחד מיושן לפחות-הטובים והמיושנים מזכירים אפילו וויסקי אירי וממש נעימים לשתייה.

לגבי ינייבר

אני טס לבלגיה עוד 3 חודשים, וידוע לי שבלגיה מפוצצת במשקה הזה... ובנוסף יש את מוזיאון הינייבר העולמי (אני חושב) בבלגיה שאני עומד לבקר בו. מצד שני - לעולם לא טעמתי ינייבר, מצד שני אין בארץ שום מותג חוץ מבול'ס (נכון?) אבל מצד שלישי אני אוהב מאוד ג'ין (עם טוניק, בקוקטיילים, מה לא). איך אני מנתב את המשיכה ההתחלתית שלי לבחירות נכונות של מותגים ומשקאות של ינייבר איכותי? כתוב שבמוזיאון יש למעלה מ120 סוגים...

תשובה

לא ידעתי לגבי הייניבר בבלגיה, בכל מקרה גם אני לא טעמתי לפני שנסעתי להולנד אז המלצתי היא: אם באמת יש מוזיאון אז תהנה מההסברים, תטעם ותביא בקבוק או שניים (יש המון של חצי ליטר וזה מה שעשיתי-הבאתי 7 שונים של חצי ליטר) אם אתה מביא פחות הייתי ממליץ להביא את האיכותיים יותר- המיושנים, המזוקקים מס'פעמים ולא את הפשוטים כי כמו שארת: יש בול'ס בארץ...

השאלה היא

איך אני בדיוק אדע על איזה ינייבר ללכת מתוך 120 סוגים? ממה שאתה הבאת, איזה הכי מוצלחים? אני מניח שיש ינייבר יותר מיושן פחות מיושן, מתובל, בטעמים אנאערף... תן לי כיוון! ועוד משהו - חוץ מנקי עם / בלי קרח. איך עוד שותים ינייבר?

שאלות קשות

מכיון שלא היה יידע מוקדם ממש במותגים של ינייבר (אבל למי בארץ באמת יש..) נאלצתי לקבל המלצות של המוכרים. ניסיתי להביא במס' דרגות יישון (עד 8 שנים) ולא התאכזבתי כמעט (אין לי כח להעתיק עכשיו את כל השמות ממש). בכל מקרה היה אחד מתובל (סטייל יגרמייסטר על בסיס ינייבר) שהתברר כאכזבה. אז ידידי- אם יש 120-אני סומך עליך, אולי גם מה שיש בבלגיה אין באמסטרדם אז מה אני עוד יכול לעזור...

רק שאלונת

יש לך מייל שאני אוכל להתייעץ איתך קצת לעומק לפני הנסיעה (אמצע מאי...)?
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר