דחוףףף כמה עולה ג'וני בלאק?

מחיר בדיוטי פרי. תודה רבה לכולם ואם מישהו יודע כמה עולה בלו בארץ, לא בדיוטי אני אודה לכם מאוד :-) תודה תודה

44$ בדיוטי ובערך 300 בארץ

הבלו, כ1800 שקלים טבין ותקילין.

תודה רבה :-)

ג'וני בלאק נכון לשלשום עולה 47$ בדיוטי

לא הייתי משלם עליו 47 ש"ח

וויסקי נחות. הרס וחורבן של מיעוט וויסקים נפלאים עם המון המון גריין ושאר ירקות זולים. 12 שנה שהולכים לאיבוד וזכר לא נשאר לטיבן. שרידים מעטים של עישון שנחרבו על ידי אותם חומרים ותזקיקים זולים שכל ייעודם הוא הוזלת המוצר הסופי, והבזקים של קרמל לא מובנים שאלוהים יודע מה מקומם שם. אופסססס...שמעתם את זה? זה היה עוד אחד ממייסדי מזקקות מאלט שהתהפך בקברו.. אבל לבריאות שיהיה... העיקר שזה ג'וני ווקר בלאק לייבל.. אחרת, מה? (מתנצל על הקיצוניות. שעות קשות :))

הגזמת...

הויסקי משובח גם אם אתה חושב אחרת וזכותך לחשוב כך. לאט לך מלהשמיץ מוצר שנחשב על ידי רבים וטובים לויסקי מעולה למחירו , ממש מעולה למחירו. אני מניח שממרומי כסאך הרם אתה לוגם דברים הרבה יותר משובחים, אבל בכל זאת...

באמת הגזמת..

אחד הבלנדים הטובים..ולא בגלל השם

זו הבעיה..

שהמוצר בלנדד (סקוטי)והתיאור 'טוב' פשוט מהווים עבורי שני ניגודים. סוג של אוקסימורון. יהיו אשר יהיו. אני יודע ששחטתי מקודם פרה קדושה, אבל זו דעתי.

לא שחטת שום פרה קדושה.

באמת הצחקת אותי. אתה יותר מדי מחזיק מעצמך.

איך זה קשור?

אני אגיד לך :-)

שחיטת פרה קדושה יכולה להעשות על ידי מישהו עם קרדיט מאד מכובד שמגלה לכולם אמת חדשה ומוחלטת שמנפצת אמת אחרת. הפרה הקדושה היא אמת מוחלטת (מיתוס ,אמונה) שאף אחד לא פקפק בה ו"שחיטתה" מהווה הלם לציבור על ידי תגלית חדשה שמפילה ודאית את המיתוס או האמונה הזו. לנושא שלנו, לא גילית כלום. כולם יודעים שבלנד הוא תערובת , זה שלדעתך ויסקי מכובד לכל הדעות (חוץ מדעתך כמובן) לא שווה 47 שקל, אני רואה בזה יהירות מסויימת וזו זכותך כמובן ועם טעמך האישי אני לא מתווכח. מה שצרם לי זו ההחלטיות החד משמעית וצורת הביטוי שלך שבאה מאד מגבוה. אפשר גם להבין שהבלאק לייבל ולצורך העניין הזה כל בלנד יהיה חיוור לך מאד אם אתה מאד אוהב לפרויג 10.

לא הייתי משלם עליו 47 ש"ח

וויסקי נחות. הרס וחורבן של מיעוט וויסקים נפלאים עם המון המון גריין ושאר ירקות זולים. 12 שנה שהולכים לאיבוד וזכר לא נשאר לטיבן. שרידים מעטים של עישון שנחרבו על ידי אותם חומרים ותזקיקים זולים שכל ייעודם הוא הוזלת המוצר הסופי, והבזקים של קרמל לא מובנים שאלוהים יודע מה מקומם שם. אופסססס...שמעתם את זה? זה היה עוד אחד ממייסדי מזקקות מאלט שהתהפך בקברו.. אבל לבריאות שיהיה... העיקר שזה ג'וני ווקר בלאק לייבל.. אחרת, מה? (מתנצל על הקיצוניות. שעות קשות :))

רון, לכלכת

דווקא בגלל שאני מכבד אותך, אענה לך בתגובה יותר מכובדת מהתגובה שלך. אפשר לאהוב ואפשר לא לאהוב - אבל ללכלך בצורה כזו בעיני, הן מזווית של אחד ששותה והן מזווית של אחד שקשקש כמה מילים על אלכוהול - זה לא לעניין. אפשר לתת ביקורת שלילית אבל הצורה הזו מוגזמת, במיוחד בהתחשב בויסקי שאתה מדבר עליו. מה שמביא אותי לויסקי. אישית, כשבאים אלי עם טיעוני "רק מאלט זה איכותי, בלנד זה זבל" שצצים בפורומים מידי פעם - ג'וני בלאק זו הדוגמה הנגדית האוטומטית שאני משתמש בה. במקום לספר כמה אני אוהב את הויסקי - אצטט את אור מכאן : אין מה להגיד. אני מת על הג’וני השחור. פשוט בלנד שיש בו הכל מהכל ובעיקר ייצוג של כמעט כל סקוטלנד בתוכו. החל מהאיים הדרומיים, דרך היבשה המרכזית ועד האיים הצפוניים. חדי הטעם שבינינו אפילו יכולים לדמיין את עצמם מטיילים בסקוטלנד עם כל לגימה וכל טעם שפתאום מתגלה. וככה בדיוק הויסקי הזה עובד, הוא פשוט פתאום מתגלה. ללא ספק הבלנד הנבחר בקטגוריית 12 שנים ולגבי מילת המבקרים: אני לא בטוח שלצטט ציונים של אחרים זה טיעון קביל בדיון על ויסקי, אבל אני כן מרשה לעצמי לצטט מתוך מגזין הויסקי (קישור וקרדיט בתחתית ההודעה) את השורה האחרונה של הביקורות: Dave Broom: The benchmark. Unconvinced by blends? Try this. Michael Jackson: Deceptively gentle at first. I have on occasion been completely led astray by what seems to be mildness of this whiskey, then taken on a journey of rediscovery. I find new flavours every time. Is Black Label a great whisky? Was Dizzy Gillespie a great musician? Paul Pacult: A blend that I like more every time I evaluate it. לא הרבה ביקורות שקראתי הוציאו מהמבקרים נימה אישית חיובית כזו. אני מבין שפופולרי לצאת כנגד הפופולרי בניסיון לשחוט פרות או להגיד שהמלך ערום, אבל בנושא זה כתבתי בזמנו על הויסקי: בלא מעט מקרים אין בפופולריות גדולה של משקה להעיד על איכותו, אבל כאן דווקא כן יש התאמה בין ההצלחה במכירות (מותג האלכוהול השלישי החזק בעולם) לנגישות ולאיכות

איזה יופי של ניסוח

אני אגיד לך :-)

שחיטת פרה קדושה יכולה להעשות על ידי מישהו עם קרדיט מאד מכובד שמגלה לכולם אמת חדשה ומוחלטת שמנפצת אמת אחרת. הפרה הקדושה היא אמת מוחלטת (מיתוס ,אמונה) שאף אחד לא פקפק בה ו"שחיטתה" מהווה הלם לציבור על ידי תגלית חדשה שמפילה ודאית את המיתוס או האמונה הזו. לנושא שלנו, לא גילית כלום. כולם יודעים שבלנד הוא תערובת , זה שלדעתך ויסקי מכובד לכל הדעות (חוץ מדעתך כמובן) לא שווה 47 שקל, אני רואה בזה יהירות מסויימת וזו זכותך כמובן ועם טעמך האישי אני לא מתווכח. מה שצרם לי זו ההחלטיות החד משמעית וצורת הביטוי שלך שבאה מאד מגבוה. אפשר גם להבין שהבלאק לייבל ולצורך העניין הזה כל בלנד יהיה חיוור לך מאד אם אתה מאד אוהב לפרויג 10.

כעת היית ברור יותר.

יש מבין, אך הרגשתי מאידך היא דומה. עבורי, צורם ומטריד לשמוע בתדירות כה גבוהה שתייני וויסקי, אנשי דעת בתחום ובליינים מעמידים על סדר היום ה'ציבורי' נושאי שיחה המתאימים לחובבנים ובכך מפארים ומעניקים לגיטימציה למוצרים ומנהגים שהם אינם אלא ביסודם מוצרים זולים (אני משתדל לחסוך את המילה 'נחותים'). אף בבחינת אופיום להמונים. בכלל זה- השיח סביב משקאות האנרגיה ושילובם המזעזע עם אלכוהול (לראות ברמן ותיק ומנוסה וידען מתענג על וודקה/ סאורטן עם רדבול- אותי זה מאכזב), דרך כותרות רבות מדי לוויסקים בינוניים ולטעמי אף מחרידים כגון חברינו הנידון ועד התדיינות על טיבם של שנאפסים. ולצורך העניין- אני אכן מתענג על לאפרויג, ארדבג או גלנמורנג'י. אבל גם כאשר שמדובר בבלנדד- אני מעדיף ללגום גראנט'ס על החבר השחור המהלך. תאמר מקיצוניות אחת לשניה? אז בטווח מחירים זהה לשל ג'וני בלאק, אני הולך יד ביד עם ג'יימסון 12 וסה"כ ביום יום- בושמילס, טולימור, ברבנים ועוד. לא חייבים ללגום לאגבולים ומקאלן כדי להשמיץ בלנדד כלשהו.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר