אז, טעמתי וויסקי שיפון של וויילד טורקי ו......

תשמעו, זה לא להאמין כמה שהוא מחוספס, התעמים העדינים הרבה פחות מורגשים מאשר במאלט או בסקוטש....מרגישים בעיקר את טעם השיפון שהתיישן בחבית והוא לא כל כך מתוק כמו הבורבון. בקיצור, וויסקי מאד מאד מחוספס, קצת היה לי קשה להתרגל בהתחלה, אבל משהו בו מצא חן בעיני, עד כדי כך מצא חן עד שנשארתי לעוד כמה כוסיות ועכשיו אני פועל בשביל לרכוש בקבוק בכל אופן, אשמח לשמוע מאחרים שטעמו אותו מה דעתם, כמובן שיהיו כאלה שיבואו ויגידו שתזקיק השיפון הוא ממש לא איכותי ונחות בהרבה מתזקיק התירס שלא לדבר על תזקיקי המאלט, אבל, יש לו טעם שונה, משהו מעניין שלא פגשתי בשום וויסקי שטעמתי מעודי...

ויסקי שיפון

בעקרון אני לא מכיר הרבה מקומות פה בניו יורק ששותים בהם שיפון נקי. אם כבר אז בקוקטייל שהמפורסם שבהם הוא הסאזרק שרצוי להשתמש בו בויסקי שיפון בעל אותו השם. לי יצא לטעום רק את הג'ים בים שיפון (תוית צהובה) והוא ממש קשה לשתייה.

ג'ים בים צהוב

רבים טוענים שמדובר בויסקי "קשה לשתיה" מחוספס מדי וכו'... האמת שהוא אחד החביבים עלי, יש בו משהו שאין לבורבונים רגילים. אני לא ממש מומחה לשיפון והוא היחיד שטעמתי, אבל יש לי בבית בקבוק הוא ממש טעים לי ולא מחוספס לטעמי (אני מעדיף אותו בכל מצב על פני ג'ק דניאלס רגיל למשל) ובכלל הוא לדעתי משקה שונה לגמרי מויסקי, עד כדי כך שלא ברור לי מדוע הוא נקרא וויסקי שיפון. דרך אגב, מעולם לא הצלחתי למצוא בארץ או בדיוטי וויסקי שיפון, אולי הם לא פופלאריים מחוץ לארה"ב (את שלי ייבאתי מארה"ב - למרות האזהרות לגבי החספוס או לגבי זה שבין השיפונים הוא לא נחשב מי יודע מה...), למרות זאת ראיתי פעם או פעמיים ברים בארץ שהגישו בתפריט את הוויסקי הזה.

לא יודע לגבי הג'ים בים הצהוב, אבל לגבי תרנגול ההודו.....

לפי מה שהבנתי אי אפשר להשיג וויילד טורקי שיפון בארץ, גם לא בדיוטי, וכך גם ג'ים בים צהוב, למרות שלא בדקתי אותו, אבל מהמקומות שהייתי גם אותו אין....וחבל, כי החספוס הזה זה מה שמושך אותי אליו, הוא קשה לשתייה בטח, אבל אחרי שלוש- ארבע כוסיות כבר מתרגלים היטב לטעם. אני בכל אופן טעמתי מחבר ילדות, שכיום גר ועובד בדאלאס, ומאחר ואני בקשר איתו והוא הגיע לביקור מולדת לחודש, והביא בקבוק וויילד טורקי שיפון, לא לי, אבל שיהיה לו כי הוא אוהב לשתות במיוחד את זה ולא ידע אם זה קיים פה, בכל אופן בביקור בבית הוריו הוא הציע לי כוסית, פתחנו ת'בקבוק וגמרנו בערך שליש, כשהוא ואני המשתתפים הכמעט בלעדיים, ואביו טעם קצת ולא אהב.... כנראה שאני אדבר איתו שכשהוא יחזור לדאלאס, שישלח לי אחד כזה, ונראה אולי גם את הג'ים בים אני אבקש, שמעתי עליו, לא טעמתי, אבל אם כבר מתעניינים בשיפון, אז למה לא לנסות יותר מאחד...

ג'ים בים צהוב הוא תמורה נאה לכסף

ממש לא יקר (מחיר בארה"ב פחות מ 15$). אם את בקטע של שיפון איכותי- שמעתי שואן דר וינקל נחשב וויסקי שיפון מוביל (מעולם לא ניסיתי - לא ברמת המחירים של ג'ים בים והתרנגול).

תודה, אם כי... אני זכר....

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר