לא מאמינה שאני שואלת את זה...

אבל יש לי ראיון עבודה, ולא התעסקתי עם חביות בירה מהקורס (שנה פלוס..) יש מישהו שיכול לתת לי הסבר וירטואלי הכי מדויק שיכול להיות על שימוש בחבית.. (פתיחה, סגירה, קצף..)? מרגישה קצת סתומה, אבל כן.. :) תודה

למה התכוון המשורר?

דנה חמודה

אם אני מבינה נכון.... באופן כללי, קצף? לפתוח את הברז (משיכה של הידית לכיוון שלך...) ולתת שנייה אחת שהבירה תזרום, (אלא אם כן זו תחילת המשמרת, ואז לתת לקצת יותר נוזל לזרום - זה מה שישב בצינורות ולא הגיע ישר מהחבית, צינורות זה לא טעים...) הטייה גדולה של הכוס, סנטימטר + של קצף, אם צריך תוספת קצף אז את הידית הפוך...ממך והחוצה... חביות, הרגילות (גולד' טובו' היינ' קרלס') את בכל מקרה לא תרימי לבד, אל תעשי את הטעויות שאני עושה... החלפה- להרים את הידית למעלה, ולסובב נגד סיבוב השעון בשביל פירוק, עם כיוון השעון בשביל הרכבה, ולהוריד את הידית חזרה. זו ההברגה הכי קלה בעולם, יותר פשוט מלגו. לפעמים יכול להיות שמישהו חזק במיוחד שהרכיב לפנייך, שסובב את השסתום עד הסוף, להחזיק את החבית בין הרגליים עוזר ליצירת קונטרה. (הקונטרה גם עוזרת לוודא שסובבת את השסתום עד הסוף בהרכבה, כי אם לא, יהיה שם שמיייח....) (כשמחליפים חבית צריך להזרים את הבירה מחדש בכל המערכת, אני מתארת לעצמי שעכשיו את נזכרת... טיפ קטן - לקחת תחתית של בירה, ולהטיח אותה כלפי מעלה בפייה של הברז, אולי זה מסובך מדי לנסות ולהסביר ובטח לנסות ולהבין, (ואם אני מסבכת אותך אני מצטערת,) היא "נתקעת" על הברז ומתחררת (מלשון חור...) כך שנוצר כיסוי לפייה, והקצף לא משפריץ לכל הכיוונים, להדביק את הכוס לתחתית בירה ולהזרים את הבירה עד שמפסיק הקצף... שיהיה הרבה בהצלחה בריאיון.

עצה בריאה.

כל חברה מייצרת לה טריק משלה במחבר של היביות בדיוק כמו חברות סלולר. לא מזמן חזרתי מחו"ל ונתקלתי באותה בעיה שבלחץ הלכתי להחליף חבית ולא הבנתי מול מה אני עומד וזה דווקא שיש נסיון. היה שם ברז משוכלל שלמעשה רק עשה בעיות וגרם לחזור לשיטה הפשוטה. עצתי אלייך זה שאת מגיעה תשאלי בלי בושה איך מחליפים חביות "אצלכם".מפני שבכל מקום יש טריק אחר. למעשה יש 2עקריים": של "קוקה קולה:טובורג ,קרלסבג או טמפו:גולדסטאר,הייניקן. כנ"ל לגבי הקוקטיילים.שאני מנהל ברים ויש לי פער עצום לסגור לפעמים נופלים באופי הכנת הקוקטיילים.אז שווה לשאול שאלות כמו: *איך אתם עושים סאוור? *איך אתם מכינים אפל מרטיני?וכ"ו. צריך גם לשאול מה לא מכינים. בהצלחה.

למה התכוון המשורר?

אתם מקסימים..

תודה רבה :) טל- נראה לי שמצאתי טריק התחנפות לסניליות שלי :) ודניאל- ההסבר היה הכי טוב שיכולתי לקבל.. מניחה שכל מה שנשאר זה לאחל בהצלחה.. אעדכן :)

לא עברתי.. :)

הראיון הלך בסדר, אבל המנהל בר שם חשב שזה גבולי מידי.. אני ממשיכה בחיפושים.. :) תודה על הכל..

קחי את זה כהזדמנות...

זה נותן לך עוד קצת זמן ויותר חשוב אינדיקצייה לגבי הדרישות ממך. שווה לחכות ואל תרימי ידיים.

ברור שלא :)

תודה..

הראיון הלך בסדר, אבל המנהל בר שם חשב שזה גבולי מידי.. אני ממשיכה בחיפושים.. :) תודה על הכל..

מה זה אומר גבולי ובאיזה איזור את מחפשת אולי אוכל לעזור....?

תשאל אותו :)

בגלל שטיפה גמגמתי בקוקטיילים (חייבת לציין שידעתי והוא קצת קטל אותי בגלל הלחץ..) הוא הגדיר את זה גבולי.. מודה- אין לי ניסיון.. אבל אני באמת מוכנה להשקיע וללמוד. איזור המרכז אגב.. הרצליה, השרון, ת"א..

לאחרונה המוטו אצלנו הוא להעסיק ללא ניסיון מה שלוקח הרבה כוחות מאיתנו...

אז אני מבין את הרצון למצוא בעלי ניסיון או לפחות בסיס אבל למרות הידע בהכנת קוקטיילים לכל בר יש את הנוסחה שלו, לרוב זה משתנה עם האחראי בר או משהו בסיגנון , פעם ראשונה שאני נתקל בשאלות על קוקטיילים , בנוגע לעבודה באזורך, תבררי בדבלין ובטמפל בר לדעתי שניהם מחפשים כרגע. בת"א עצמה לא כל כך מכיר סורי. מהניסיון שלי... מראה חיצוני לרוב הוא השיקול הכבד ביותר כל השאר ניתן ללימוד, ידע וביטחון תמיד עוזרים... אבל קוקטיילים...זה סתם ניג'וס, כמו גם חביות בירה זה דקה של הסבר בלחץ, לדעת כל בירה טעמים וסוגים זה מרשים אבל נרכש גם.. יחי הוודקה רד בול הקוקטייל הנמכר בישראל 47 שח לא כולל שירות תודה...

כן אה.....

זבל של דבר.... אבל מה.... עושה ת'חיים הרבה יותר קלים.....

חח שכנעת אותי :)

קודם כל תודה.. האמת שקצת מפחיד אותי לנסות בדאבלין או בטמפל בגלל החוסר ניסיון.. אבל אשקול את האופציה :)

לא נורא דנה

פעם לא עברתי ראיון בגלל שהפגנתי יותר מדיי ידע בדיספליי של המקום .. ד"א מה עם מחלקת ההשמה של הביה"ס ? שהם יסדרו לך איזה משרה!!

ומה הם אמרו לך? שאתה יותר מדי מקצועי בשבילם?

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר