די נשבר לי !!!

די נשבר לי !!!

אתמול החלטתי לצאת לבילוי תרבותי עם החברה שלי לשתות כוסית ולראות הופעה של יהדית רביץ. לא היו מקומות ברחבת הבמה אז הציעו לי מקום על הבר. שמחתי... הגעתי לבר ישבתי הזמנתי סטולי קריסטל ובאתי לעשות את הדבר הברור מאליו מבחינתי...להדליק סיגריה הברמן בא להדליק את הסיגריה אבל אחד הברמן נזעק מקצהו השני של הבר כאילו שלפתי בזה הרגע ניצרה של רימון וזעק: "זה איזור ללא עישון". בצער רב גורשתי אל איזור העמידה והשארתי את החברה שלי לבד עד שחזרתי מהעונש. ועכשיו אני שואל: למה לא מציינים :זהו בר ללא עישון. נשבע לכם שזה היה משפיע על שיקולי האם לקנות כרטיס או לא. וכל הלא מעשנים אני לא צריך את תגובתכם אני יודע מה היא. השאלה שלי מופנית בעיקר לברמנים ובעלי פאבים.

נו, אז למרות שאמרת שאתה לא רוצה את תגובתי,

תקבל אותה בכל זאת: זאפה, המקום בו היית אתמול (תיקון קל, למרות שזה לא משנה בכלל: זה לא בר, זה מועדון הופעות), הוא דוגמה קלאסית למקום בו אין שום משמעות ל"איזור עישון". אתה על הבר עם סיגריה, ו-30 ס"מ ממך יושב מישהו בשולחן ומקבל את העשן שלך ישר לפרצוף. כבר קרה כמה פעמים שהסיגריות חירבו לי ולחברים שלי הופעות ששילמנו עליהן הרבה כסף (במיוחד כל ה"גאונים" שמרחיבים את איזור העישון על הבר אל העמוד שליד הבר, ואל השולחן שליד העמוד שליד הבר וכן הלאה). זה בהחלט השפיע כמה וכמה פעמים על ההחלטה שלי אם לקנות כרטיס להופעה שם או לא (ויתרנו כמה וכמה פעמים, קבוצה גדולה של אנשים, כי העשן מחרב לנו כל הנאה אפשרית מההופעה, ואני עוד הטולרנטית יחסית בקבוצה). אז אלכוהול כבר סיכמנו שהלא מעשנים צריכים לשתות רק בבית (עלק), אז עכשיו גם מוזיקה מותר להם לשמוע רק בדיסקים? בדרן אתה, בחיי. לא יודעת לאן שלחו אותך לעמוד עם הסיגריה, אם זה לא היה בחוץ זה עדיין כנראה לא היה פתרון מי יודע מה, וקח בחשבון שאם לא נתנו לעשן על הבר, מאוד ייתכן שזו היתה בקשה מפורשת של יהודית רביץ שלא יעשנו קרוב אליה בזמן שהיא שרה (מילא שלא אכפת לך ממי שמסביבך, אבל גם לא אכפת לך גם מהאמן שאתה משלם כסף כדי לראות אותו?)

כנראה שלא קראת את מה שכתבתי עד הסוף

שאלתי הייתה : מדוע לא מציינים את העובדה שהעישון במקום אסור בעת ההזמנה?

די נשבר לי !!!

אתמול החלטתי לצאת לבילוי תרבותי עם החברה שלי לשתות כוסית ולראות הופעה של יהדית רביץ. לא היו מקומות ברחבת הבמה אז הציעו לי מקום על הבר. שמחתי... הגעתי לבר ישבתי הזמנתי סטולי קריסטל ובאתי לעשות את הדבר הברור מאליו מבחינתי...להדליק סיגריה הברמן בא להדליק את הסיגריה אבל אחד הברמן נזעק מקצהו השני של הבר כאילו שלפתי בזה הרגע ניצרה של רימון וזעק: "זה איזור ללא עישון". בצער רב גורשתי אל איזור העמידה והשארתי את החברה שלי לבד עד שחזרתי מהעונש. ועכשיו אני שואל: למה לא מציינים :זהו בר ללא עישון. נשבע לכם שזה היה משפיע על שיקולי האם לקנות כרטיס או לא. וכל הלא מעשנים אני לא צריך את תגובתכם אני יודע מה היא. השאלה שלי מופנית בעיקר לברמנים ובעלי פאבים.

בצער רב וביגון קודר הנני להודיעך שהעישון במקומות ציבוריים אסור!

ובתור ברמן אני מאוד מרוצה מההחלטה של הזאפה כן ירבו אין כמו לשבת ליד שולחן מעשן ולהזמין סטייק ב120 ש"ח רק כדי לגלות שזכית בעישון נוסף של הבשר תוך כדי אכילה אהה כן ומעולם לא היה טעים יותר בקבוק יין ב300 ש"ח ללא הארומה הנפלאה של הסיגר של השכן המעשן! קיצוני משהו אך גם זה קרה ובנימה יותר רצינית אין צורך להודיעך שהעישון אסור מכיוון שהוא אסור ע"פ חוק אתה מן הנימוס צריך לשאול אני ברמן ולא מעשן ולמרות שאני מסתדר עם המצב נפלא אין סיבה שלא יהיה לי נעים יותר בעבודה(אין כמו לברמן בבר בחוץ אוויר צח ובריזה)

הרי התהום בין החוק לפרקטיקה הוא עמוק

מה הבעיה לציין בפני המזמין: אנו פאב שאוסר על עישון. מפחדים שזה יבריח לקוחות? אז שלא יאסרו את זה זה כמו להצהיר שאתה עובד בשבת,גם זה אסור על פי חוק אבל עדיין מקומות עובדים בשבת, ומדגישים את זה בשעות הפתיחה שלהם. שיכתבו באתר שלהם או שיציינו בזמן ההזמנה הטלפונית.

כנראה שלא קראת את מה שכתבתי עד הסוף

שאלתי הייתה : מדוע לא מציינים את העובדה שהעישון במקום אסור בעת ההזמנה?

דודי יקירי.....תראה תשמע תקשיב...

אני לגמרי "בצד" שלך, אני מעשנת כבדה, וגם אני הייתי יוצאת ממש מתוסכלת מההופעה אם הייתי באה ליהנות ונאלצת לוותר על אחד מההרגלים שלי, מבחינתי כמו שהייתי יוצאת לבלות ומגלה בוקר אחד שהאלכוהול אסור.... אבל לכל מטבע יש שני צדדים, ובנושא הזה כמו שכבר אמרתי כשעניין האכיפה עלה פה בשירשור די ארוך, יש פה משהו שהוא הרבה יותר גדול מההרגלים המגונים שלנו ואורך החיים שבנינו לעצמנו... כחלק מההווה יש לנו אחריות כלפי העתיד... אני מבינה שאולי אני גולשת טיפה לדברים שאני כבר אמרתי וגם אחרים... ושעיקר ההתלהמות שלך היא על זה שלא "יידעו" אותך... אבל לפי מה שהבנתי זה לא שהעישון אסור לגמרי במקום, אלא מוגבל לאיזור מסויים ועל זה אני לא חושבת מחובתם ליידעך.... אחרי הכל, כפי שכבר הגענו למסקנה, העישון ע"פ החוק אסור בכלל במקומות ציבוריים, כך שאתה לא יכול לבוא בטענות אל בית עסק כשהוא נענה לחוק ודואג לשלומם ורווחתם של גם שאר הלקוחות ולא רק שלך.. בבארים אני חושבת שנושא הוא שונה, במועדון הופעות אני מתארת לעצמי שיש אחוז הרבה יותר גדול של לא מעשנים שממש מפריע להם הנושא מאשר בברים אפלוליים של חיי הלילה.... בקיצור, אני מבינה שהתבאסת, ומבינה את הביאוס...גם אני הייתי מתבאסת... רק תזכור שאנחנו המעשנים באמת כופים את אורח החיים שלנו על הלא מעשנים, באיזה זכות? זה הרגל מגונה ומזעזע, ואני באמת מקווה שבעתיד המצב יהיה שונה, וזה מתחיל בדיוק ככה, מלהגביל את איזורי העישון, ולכבד את אלה שלא מעשנים ולא רוצים להיחנק מהסיגריות שלנו. זכותם.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר