אחרי הבקרדי 8

אחרי הבקרדי 8

שנהנתי ממנו מאוד, ממש טוב, אני מתלבט אם לקנות הוואנה קלאב 7 (יש למה או שזה ממש דומה, ואני אבחין בהבדל אם אני ברמת יינן או משהו כזה, או שיש להם טעם שונה ושווה להחזיק בבית) או אולי קלבדוס (מישהו יודע איזה מותגים נמכרים בדיוטי) או סמבוקה. מחפש דעות והמלצות

אני קניתי קלבדוס פר מגלואר בדיוטי פרי באוגוסוט..

ולמרות שלא טעמתי בקרדי 8..היה לי בקבוק של הוואנה קלאב ונהניתי ממנו מאוד.. הוא חלק, אוורירי ומעניין.. כיף לשחק איתו בפה.. לגבי סמבוקה אני לא מתלהב מהן יותר מדי.. אולי שחורה..

כאמור...

אני לא ניסיתי בקרדי 8 מעולם. נראה לי שהוואנה קלאב אמור להיות שונה ממנו (אזור הגידול שונה, שיטת היישון). אם אתה רוכב הוואנה קלוב, אז תלך על הכהה (7 שנים או אנייחו רזרבה - אני לא בדיוק יודע מה ההבדל). סמבוקה, בגדול היא כמו עראק. כמו שדני ענה לך, אם אתה רוכש סמבוקה תרכוש את הכהה (אופל נרה), אני לא טעמתי (לא סובל אניס) אבל נראה לי יותר מעניין.

חולה על סמבוקה...

אז אולי תעיר את עיננו

מה הקטע של הסמבוקה השחורה?! מה ההבדל בין סמבוקה לעראק ולאוזו?

נראה לי שעדיף לך לחכות שאחד המומחים יענה, ואני לא כזאת, אבל לבינתיים -

הסמבוקה (הלבנה) הרבה יותר מתוקה מאוזו ועראק ולכן יותר קל וכיף לשתות אותה. השחורה מזכירה בטעם יותר את הייגר והדג'יסטיפים העשבוניים, ולכן היא גם יותר כבדה בטעם. אבל גם הסטלה שלה פצצה...

אז ככה..

אוזו ועראק הם משקאות אניס שכל אחד קשור לדמינה שונה..סמבוקה היא לא משקה אניס אלא ליקר בטעם אניס וזה בגלל דרך הכנתה שזה סיפור אחר.. סמבורה שחורה זה סמבוקה לבנה, שמיושנת בחביות עץ אלון בתוספת חלקים שונים מצמחי ועצי הסמבוק. צבעה אינו שחור אלא כחול מאוד כהה ואחוז האלכוהולי הוא בד"כ אותו דבר. המשקה נחשב לדג'סטיף. עוד שאלות ?

מה מקנה לה את הצבע הכהה כל-כך?

הגרגרים, הצמח והעץ הם בצבעים כהים..

העץ ששהוא מאד מרשים נקרא אלדרברי או סמבוקס ניגרה שנהיה סמבוקה

ומותג נוסף מאד מומלץ לוקסרדו

אז אולי תעיר את עיננו

ואם אתה ממש רוצה ללמוד דרור - תפתח "סמבוקה (מולינרי)" בגוגל, הכי פשוט...

לפי מה שאני יודעת אלדרברי זה שיח ממשפחת היסמינים, ויש גם מונין בטעם אלדרברי,

שת'כלס די דומה לוניל. אז זה אותו אחד? איזה קטע.

אז אולי תעיר את עיננו

ראה כתבתו של גיסר - "סמבוסק תבקשו במקום אחר"

אם כבר מזכירים לוקסרדו

זה מה שאני מחפש, מהסיבה הרגילה שהוא כשר (אם זה מעניין מישהו פה, לגבי אחרים אנ'לא יודע), מה מחירו (נראה לי שאני אלך על הלבנה, אני לא משוגע על ייגר, מישהו הזכיר כאן קווי דמיון בין השחורה לייגר) יש בדיוטי?

אני קניתי קלבדוס פר מגלואר בדיוטי פרי באוגוסוט..

ולמרות שלא טעמתי בקרדי 8..היה לי בקבוק של הוואנה קלאב ונהניתי ממנו מאוד.. הוא חלק, אוורירי ומעניין.. כיף לשחק איתו בפה.. לגבי סמבוקה אני לא מתלהב מהן יותר מדי.. אולי שחורה..

איזה מותגים של קלבדוס יש בדיוטי?

משגע אותי שהם יכולים לתת מחיר אבל אין לפקיד שמץ של מושג איזה חברה מדובר (אותו כנ"ל כשניסיתי לברר מי מייצר את האמרטו, מה כל כך מסובך לעדכן את השמות במחשב) אני מחפש Calvados Boulard או Fermicalva Calvados או Massenez Calvados
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר