תוכעס ליקר

רק בשביל לסכם את הדיון: ליקר הוא משקה אלכוהולי חזק ומתוק, המבוסס לרוב על תזקיק אלכוהולי המתובל בחומרים מגוונים כגון: פירות, אגוזים, תבלינים, דבש, שמנת ושוקולד. ליקר מכיל לרוב בין 15% ל-55% אלכוהול. הליקרים כמעט תמיד אינם מיושנים, אם כי הם יכולים לעבור תקופת חיתון מסוימת כדי לאפשר לטעמים להתמזג. המילה ליקר מגיעה מהמילה הלטינית 'liquifacere' שפרושה "להתמוסס" ומתייחסת להתמוססות חומרי הטעם במשקה. בחלק מהארצות (ביחוד בארצות הברית) מכונים הליקרים בשם "קורדיאל" (Cordial). מתוך ויקפדיה. דרך אגב קורדיאל מזכיר לי את בונבוני השוקולד, ממולאי הדובדבן עם המיץ הדביק, המזוויעים משנות ה 80 (באו בעטיפת ורוד מטאלי) שנקראו שרי קורדיאל.

אם הוא נמכר בדיוטי פרי משמע בפועל הוא מיובא לארץ, לא?

אף פעם לא הצלחתי להבין למה אי אפשר להשיג את כל מה שהם מוכרים מחוץ לחנויות של JR (וגם למה הקמפרי היחיד שמוכרים שם הוא לא כבר, אבל זו באמת שאלה שלא שייכת לנושא...)

דיוטי פרי

לשאלתך. "ייבוא" מוצרים לדיוטי פרי, ג'יימס ריצ'רדסון או וואטאבר, שונה לחלוטין מהכנסת המוצר לארצנו הקטנטונת. למרות כמה מטרים שמפרידים בין החנות לאדמת הקודש יש המון חוקי ייבוא, מיסים וכו' וזה עוד לפני שדיברנו על רצון חברות מסויימות להחזיק מוצרים שמוגדרים כמוצרי דיוטי פרי בלבד ברחבי העולם. ראה לדוגמא: ג'ק דניאלס סילבר סלקט, דרמבוי באלק ריבון (שהפסיקו לייצר אך כל הסחורה נמכרה לג'יימס ריצ'רדסון).

NAVAN או מיוקוב וניל

מה עדיף? האם יש בינהם הבדל? במחיר? בטעם? אני יודע שתכולת האלכוהול ב NAVAN גבוהה יותר אבל כעקרון שניהם מבוססי קוניאק ומתלבט מי מבינהם לרכוש.

כמה עולה ה navan בדיוטי פרי ?

הבהרה

NAVAN הוא קוניאק המתובל בוניל שחור ממדגסקר. בקשר לעניין הליקר או לא ליקר, זה כבר עניין של גיאוגרפיה. חוצמזה, זה מוצר מצויין שנמכר כרגע בדיוטי פרי בלבד, וכמובן בארה"ב. לגבי ייבואו לארץ - אולי בעתיד. נראה.

קשה לי להבין אותך

לא שאני חולק על דעתך אבל: מיוקוב מייצרים גם קוניאק רגיל, להבנתי המיוקוב וניל הוא הקוניאק הרגיל בתיבול כלשהו של וניל (ואלכוהול מופחת...). NAVAN מיצור על ידי גראנד מרנייה, שלא ידועים בייצור קוניאק נקי (אלא בייצור ליקר התפוזים\קוניאק מתובל בתפוזים וואטאבר...) מכאן שגם ה NAVAN הוא ליקר... לצערי לא טעמתי את NAVAN, אלא את המיוקוב (שהיה מצויין דרך אגב), למרות זאת גראנד מרנייה בכל זאת מוכרים לי יותר מאשר יצרן קוניאק עם שם של יצרן וודקה. בחודש הבא יזדמן לי לעבור בנתב"ג וארכוש לי אחד (תלוי במחיר...).

גרנד מרנייה - קוניאק

למעשה בית מרנייה מייצרים גם קוניאק וגם ארמניאק. וכמו בל יצרן קוניאק, גם פינו דה שארנט. לינק: http://www.grand-marnier.com/EnInt/?section=home

האמת לא ידעתי

חידשת לי. איך הקוניאקים שלהם? ראיתי שהם מכינים עוד ליקרים על בסיס קוניאק. איפה אפשר להשיגם בארץ? מעולם לא ראיתי אותם בדיוטי פרי.

צביקצ'ו, הרשה לי לחלוק עליך

אמנם אינני מכיר עדיין את ה navan אבל בכל אופן, לא חושב שקיים הבדל בהגדרה שלו ושל המיוקוב וניל. המיוקוב וניל מכיל 30% והוא נחשב לקוניאק וניל, או ליקר וניל ע"ב קוניאק.. אין הגדרה מדויקת. עם זאת, אני יודע שהוא זכה בעבר התחרות כיון שזהו מותג הקוניאק וניל היחידי בעולם. אשמח לפרטים נוספים על ה Navan רון

www.navanworld.com

מגניב, אך לא מפזר את הערפל

עדיין לא ניתן להשיג בארץ. האם מישהו יודע האם קיים בדיוטי פרי וכמה עולה?

כרגע לא קיים בדיוטי פרי

בקיצור אפשר להשיג רק את המיוקוב וניל- יש לך מושג כמה אמור לעלות בנתב"ג?

אני יודע שאפשר להתקשר ל JR, אני פשוט רוצה לדעת באיזה סביבת מחירים הוא נמצא, ככל הנראה אני טס בסופ"ש לחו"ל.

גם אני לא יודע מה מחירו המדויק, אבל ע"פ המחיר בארץ אפשר לתת אומדן

שוב, לא מדויק ולא בדוק, אני מעריך שהמיוקוב וניל יהיה בסיבות ה 35$-40$ בדיוטי פרי. מחיר סביר ונוח, משקה באמת טוב. גיסר.

42$-בקבוק של 750 מלל

תודה!

אני טס היום מאוחר בלילה, ככל הנראה ארכוש לי בקבוק...
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר