התייעצות קלה- וויסקי

שבוע טוב לכולם. אני מעוניינת לקנות לחבר קרוב מתנה ליום הולדתו הקרב ובא ומאחר ושנינו חובבי אלכוהול, חשבתי לתת לו פלאסק חביב (שכבר נרכש) שיצורף לבקבוק וויסקי חביב לא פחות. הבעיה: הטעם שלנו לא זול ואין לי מושג לאיזה וויסקי כדאי לי להתכוונן מבחינת מחיר. לכן- זקוקה לכם בשתי שאלות: 1. מהו מחירו של הגלנמורנג'י madeira בארץ? 2. בהנחה שב"יומיום" אנחנו שותים strathisla, revolve, גלנפידיך 21 או 30 ואם נפלנו על יום רע במיוחד ("נגמר כל האלכוהול בבר")- ג'יימסון גולד- על איזה בקבוק הייתם ממליצים, כזה שלא יהיה מכה ניצחת לבלוטות הטעם או לחשבון הבנק שלי? אני עדיין לא יודעת כמה אני הולכת להוציא, כך שאני פתוחה לרעיונות... תודה מראש!!
Anonymous

מנסה לעזור...

כל מה שאני יכול לעזור לך זה שכנראה את הולכת להוציא הרבה כסף.

טעם יקר

ההמלצה היחידה שלי היא לקנות בדיוטי פרי. פשוט חבל לשלם, למשל 599 ש"ח על לגוולין 16 (דרך היין, דווקא ביינות המחירים סבירים) כשהוא עולה 60$ בדיוטי פרי. כנ"ל לגבי מאלטים מקטגוריית ה-40-45$ שעולים בארץ (לבקבוק יותר קטן) 300-400 ש"ח. בכל מקרה, באתר של המזקקה ההבדל בין המדירה פיניש לבסיסי הוא 2 פאונד. לכן אני מעריך בזהירות שהנ"ל יעלה בסביבות ה-400 או פחות, אם בכלל הוא קיים בארץ. אני לא יודע מי היבואן, נסי להתקשר לאקרמן: 04-8663521 (חיפה) 09-8358930 (נתניה) ולברר. הכרם 03-9627070 (רשל"צ). אגב, סתם מסקרנות, מאיפה אתם קונים את הויסקי ה"יומיומי" שציינת?

תיקון

אני חושב שהיבואן של המותג היא חברת יינות צרפת ישראל. טלפון: 03-5408387 רשימת מפיצים

התייעצות קלה- וויסקי

שבוע טוב לכולם. אני מעוניינת לקנות לחבר קרוב מתנה ליום הולדתו הקרב ובא ומאחר ושנינו חובבי אלכוהול, חשבתי לתת לו פלאסק חביב (שכבר נרכש) שיצורף לבקבוק וויסקי חביב לא פחות. הבעיה: הטעם שלנו לא זול ואין לי מושג לאיזה וויסקי כדאי לי להתכוונן מבחינת מחיר. לכן- זקוקה לכם בשתי שאלות: 1. מהו מחירו של הגלנמורנג'י madeira בארץ? 2. בהנחה שב"יומיום" אנחנו שותים strathisla, revolve, גלנפידיך 21 או 30 ואם נפלנו על יום רע במיוחד ("נגמר כל האלכוהול בבר")- ג'יימסון גולד- על איזה בקבוק הייתם ממליצים, כזה שלא יהיה מכה ניצחת לבלוטות הטעם או לחשבון הבנק שלי? אני עדיין לא יודעת כמה אני הולכת להוציא, כך שאני פתוחה לרעיונות... תודה מראש!!

מצד אחד

את אומרת שאת שותה את הוויסקים הנ"ל ע"ב יומיומי, מצד שני את מחפשת לקנות אחד כזה מבלי לקרוע את הכיס? כאילו, ביום יום אתם שותים את זה בחינם או משהו כזה?

אנסח מחדש: לא ע"ב יומיומי, אלא כשאני יושבת בפאב.

מכיוון ואני יושבת בפאב אחת לשבוע/שבוע וחצי בממוצע ולא שותה יותר משתיים-שלוש כוסות, אני יכולה לספוג את המחיר (strathisla ו- revolve - כמו גם המדירה, עולים בערך 60-70 ש"ח, כך ש 140-200 ש"ח לערב זה לא נורא בשבילי. הגלן אמנם עולה בסביבות 280 ש"ח, אבל אותו אני משתדלת לשתות בבית). אם אני רוצה לשתות יותר, אני עושה את זה בבית (שבו יש לי את כל המשקאות הנ"ל). ו- כן:אני מרשה לעצמי להזמין כוסית גלנפידיך 30 בפאב. אבל זה לא אומר שאלך לקנות עכשיו במתנה בקבוק בשווי 2400 ש"ח. דווקא מכיוון שאנחנו שותים בד"כ את אותו הדבר, אני יוצאת מנקודה שיתכן ויש אופציות נוספות, לא פחות טובות שאולי לא יקרעו את הכיס. הגיוני, לא?

התייעצות קלה- וויסקי

מתנה

כנסי לאתר של אגודת הויסקי הישראלית www.iws.co.il שם תמצאי כל מיני דברים מיוחדים ומעניינים יותר ופחות אולי תוכלי למצוא לו שם משהו מקורי (אני לא בטוח לגבי המחירים אבל שווה לבדוק)

טעם יקר

ההמלצה היחידה שלי היא לקנות בדיוטי פרי. פשוט חבל לשלם, למשל 599 ש"ח על לגוולין 16 (דרך היין, דווקא ביינות המחירים סבירים) כשהוא עולה 60$ בדיוטי פרי. כנ"ל לגבי מאלטים מקטגוריית ה-40-45$ שעולים בארץ (לבקבוק יותר קטן) 300-400 ש"ח. בכל מקרה, באתר של המזקקה ההבדל בין המדירה פיניש לבסיסי הוא 2 פאונד. לכן אני מעריך בזהירות שהנ"ל יעלה בסביבות ה-400 או פחות, אם בכלל הוא קיים בארץ. אני לא יודע מי היבואן, נסי להתקשר לאקרמן: 04-8663521 (חיפה) 09-8358930 (נתניה) ולברר. הכרם 03-9627070 (רשל"צ). אגב, סתם מסקרנות, מאיפה אתם קונים את הויסקי ה"יומיומי" שציינת?

מה ז"א "מאיפה אתם קונים"?

לי בבית יש מהדיוטי פרי (אצלי בעבודה- בכל שבוע יש מישהו שנוסע לחו"ל), ובחוץ- בפאבים שאני יושבת בהם.

מצד אחד

את אומרת שאת שותה את הוויסקים הנ"ל ע"ב יומיומי, מצד שני את מחפשת לקנות אחד כזה מבלי לקרוע את הכיס? כאילו, ביום יום אתם שותים את זה בחינם או משהו כזה?

ואגב,

בקבוק גלנפידיך 30 עולה 2400 ש"ח (הכי זול שנתקלתי בו בארץ). בקבוק strathisla עולה 460 ש"ח (שוב, הכי זול שנתקלתי בו). יחי ההבדל הקטן:-) אני מחפשת בקבוק שיתקרב ל400..(כשחושבים על זה..אני ממש חברה טובה..) אגב- אני פתוחה גם לרעיונות חדשים של משקאות שלא חשבתי עליהם (לא חייב וויסקי)

התייעצות קלה- וויסקי

עכשיו ראיתי באתר

יש להם מבצע ממש טוב על הCAOL ILA 12 זה סינגל מאלט שהוא הלב של הג'וני ווקר בלק לייבל עכשיו הוא ויסקי החודש באתר והוא במחיר של כ100 שקל פחות מהחנויות כנסי לאתר שננתי לך מקודם ותראי

ע

אם מה שכתבת הוא טווח המחירים, ואלו סוגי הוויסקים אותם אתם מעדיפים, נדמה לי שאתם חייבים לעצמיכם לנסות את המאלט המושלם- אובן (Oban). שייך לדיאג"ו, את גירסת ה-14 שנה ניתן למצוא בכל חנות אלכוהול סבירה בעולם. המאלט מגיע מהווסטרן היילנדס, ומתאפיין בכך שהוא לא כבד מדי, ומצד שני לא "אוורירי" וקליל יתר על המידה כמו וויסקים רבים מדי. אינני יודע כמה הוא עולה, אך בהחלטו ניתן לברר דרך אגודת הוויסקי הישראלית. שלחי מייל ליוני ישי, יושב הראש של האגודה, חבר אישי ואדם נהדר, ובררי כמה מעות תאלצו להוציא על מנת לאכוש בקבוק. המייל של יוני הוא john@iws.co.il תגידי גיסר שלח אותך ;) שיהיה בהצלחה גיסר.

הוויסקים שאתם שותי ביום יום...

יכולים לעשות חור בכיס לכל הפורום...

הייתי מנסה דווקא את ההיילנדפרק

לפי הוויסקי שציינת איים לא באים בחשבון, בסביבות המחירים כ- 400 ש"ח, הייתי מנסה את ההיילנדפרק(אין משהו שאני יכול להוסיף ולא נאמר כבר), מורטלך-עמוס בטעמים פירותים, גרין לייבל-"פשוט" בטעמו אבל הצלחה בטוחה. מצטרף להמלצה להיכנס לאתר אגודת הוויסקי הישראלי.

אנסח מחדש: לא ע"ב יומיומי, אלא כשאני יושבת בפאב.

מכיוון ואני יושבת בפאב אחת לשבוע/שבוע וחצי בממוצע ולא שותה יותר משתיים-שלוש כוסות, אני יכולה לספוג את המחיר (strathisla ו- revolve - כמו גם המדירה, עולים בערך 60-70 ש"ח, כך ש 140-200 ש"ח לערב זה לא נורא בשבילי. הגלן אמנם עולה בסביבות 280 ש"ח, אבל אותו אני משתדלת לשתות בבית). אם אני רוצה לשתות יותר, אני עושה את זה בבית (שבו יש לי את כל המשקאות הנ"ל). ו- כן:אני מרשה לעצמי להזמין כוסית גלנפידיך 30 בפאב. אבל זה לא אומר שאלך לקנות עכשיו במתנה בקבוק בשווי 2400 ש"ח. דווקא מכיוון שאנחנו שותים בד"כ את אותו הדבר, אני יוצאת מנקודה שיתכן ויש אופציות נוספות, לא פחות טובות שאולי לא יקרעו את הכיס. הגיוני, לא?

גלנפידיך 30- 2000 ש"ח ב winebar. יתרה מכך-

משקאות יקרים כגון הוויסקים שהעלת קונים בדיוטי פרי וחוסכים בכך עשרות אחוזים, מאות ש"ח. חוץ מזה- יופי של טעם.. גם אני רוצה חברות אנינות וויסקי כמוך לחיים, רון

ברור שקונה רק בדיוטי!!!

גלן 30 200$ strathisla ו- גלנמורנג'י מדירה- 2 ב 80$ revolve- 60$ הפרשי המחיר פשוט מזעזעים... (לשמחתי, על רוב האלכוהול שלי אני לא משלמת, כך שזה גם לא נורא) ו...i don't date sorry
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר