בדיקת נשיפה קלוקלת על ידי המשטרה

שלום לכולם, מכירים מישהו שהואשם בנהיגה תחת שכרות ונשבע ששתה כוסית אחת? לא האמנתם לו - נכון? מסתבר שאולי טעיתם. מוטב שעשרה עבריינים יצאו לחופשי מאשר יורשע ולו אדם אחד זכאי מכל אשמה. המלחמה בנהיגה בשכרות היא מלחמה חשובה, והרחקתם של השיכורים היא משימה שעל כולנו לתת לה כתף. מי שרואה חבר הבמקש לנהוג כשהוא שיכור צריך למנוע זאת ממנו בכל מחיר. הבעייה היא עם הרצון של המשטרה להראות ריבוי של הרשעות כמדד להצלחת האכיפה, ולמרבה הצער תוך הפקרת העיקרון המחייב זהירות יתרה שלא יצא אדם זכאי מורשע בדין. בדיקת הנשיפה היא בדיקה אמינה ביותר. מכשיר הספקטומטר שזכה לעיבוד שימושי הוא מכשיר יעיל ומדוייק. אלא שהחוק קובע במפורש כיצד יש להינמע מטעויות כאלה ונוהל מדוייק הקובע אילו פעולות מוקדמות יש לבצע לפני הבדיקה של הנהג הנבדק, היכן יש לבצע את הפעולות הללו ובאיזו תכיפות. כמה מצער לראות שמשטרה מכשירה את השוטרים המפעילים של המכשירים הללו ומאמנת אותם לעשות פעולות אחרות מאלה שקובע המחוקק... העונשים המוטלים על עברייני שתיית אלכוהול הם דרסטיים. נהגים מורחקים מן הכביש לשנתיים ורק נסיבות מיוחדות מביאות להפחתה כלשהי מן העונש הזה. מאסר בפועל המומר לעיתים בעבודות תועלת הציבור אחרי תסקיר קצינת מבחן הוא בלתי נמנע. הנהג הנאשם הממוצע עומד נדהם מול העובדה שהוא הופך ברגע אחד למי שמאויים בעונש מאסר ונדרש לקצין מבחן כאחרון העבריינים. בדרך כלל, עורך הדין שתפנו אליו יברר פרטים על עברכם, מקצועכם ותרומתכם לחברה, ויפנה למלאכת המקח וממכר, השתדלנות והחנופה, כדי להשיג לכם עיסקה טובה. בימים כתיקונם אין ברירה. זו הדרך. לא כך בעניין המבוסס ע בדיקת ינשוף. מומלץ לעמוד על הזכויות ולדרוש זיכויי מלא או חזרה מן האישום, שהיא דרך אלגנטית יותר להשיג את אותו הדבר. וזכרו: העיקרון המקודש שאין עונשים אם יש ספק סביר, ושאסור להרשיע אדם חף מפשע, חשובים לא פחות מהחובה להרחיק את הנהגים השכורים מן הכביש. דוד קולקר עו"ד david@kolker.co.il

עו"ד דין נכבד

תודה על ההתיחסות בפורום (גם אם היא נובעת ממניעים סובייקטיביים זה עדיין נחמד לשמוע) לא ציינת מה בדיוק לא מדוייק בבדיקה או בתהליך. בנוסף, אם אני נדרש לבדיקה רנדומאלית כזו מה הדין אם אני מסרב או מה הדין אם אני מתעקש לבדיקת דם בבית חולים בתודה מראש

אני מניח שכמו במכשירי הלייזר לבדיקת מהירות

נדרשות פעולות כיול שונות ומשונות ופעולות המבטיחותאת נקיון המכשיר משאריות אלכוהול מבדיקות קודמות. אם אכן כך הדבר, הרי שעו"ד חכם יעלה את השוטרים העוצרים לעדות במשפט וישאל אותם לגבי הפעולות שביצעו/לא ביצעו במכשיר במהלך אותו יום. סירוב לסדקת אלכוהול משמע נהיגה תחת השפעה, אכן מעניינת הסוגיה לגבי בקשה לבדיקת דם. האם יש לשוטרים כלים ללקיחת דם במקום הארוע או שצריך להסיע את החשוד לבדיקה בבית חולים? אם כן, ומדובר במקרה גבולי, הדבר יכול לשחק לטובת החשוד, מפאת הזמן שיקח עד לביצוע הבדיקה.

אני חושב שאתה טועה

סירוב לבדיקה (במיוחד רפואית) אא"כ יש צו שופט הוא קביל ובכל מקרה לא יוכלו ישר להאשים אלא רק לעכב עם חשד.. מה ששאלתי את העו"ד הוא אם אני לא מסרב לבדיקה אלא רק מסרב למכשיר שלהם, מצידי שיקחו אותי עם סירנה במהירות לבצע בדיקת דם. בכל מקרה , אין סיכוי ששוטר יכול לקחת בשטח בדיקת דם שכזו כי היא מחייבת לקיחת דם ורידי ומכשיר מעבדה.

תשובתי לשואלים

בדיקת כיול של מכשיר כזה על פי ההגיון, על פי הוראת היצרן ועל פי מה שכתוב בעברית פשוטה בחוק מחייבת שתי פעולות: על צג המכשיר מופיעה ההודעה blank sample. בשלב זה על המכייל לחבר בלון חתום עם אויר נטול אלכוהול, דהיינו בלון אפס. המכשיר בודק את הגז המוזרם וצריך להראות אפס. עתה על השוטר ללחוץ "המשך" ועל הצג מופיעה ההןדעה לחבר בלון עם כמות גז ידועה מראש. הבלון מחובר והגז מוזרם ועל הצג צריכה להופיעה התוצאה הצפויה בהתאם למה שיש בבלון. על בדיקה זו חוזרים פעמיים ואם יש פער של יותר מעשרה אחוזים היא פסולה. המשטרה פוסחת על בדיקת האפס. השוטר לוחץ "המשך" ואין לו בכלל בלון עם דוגמת אפס!!!! זה על פי נוהל מלמעלה - כלומר הפרת החוק על ידי פקוד המשטרה. טמטום או רשע? אתם תחליטו. דוד קולקר עו"ד 035661616 david@kolker.co.il

סליחה ידידי...

אבל נראה לי שהופעתך כאן נועדה לעשות מין איזושהי פרסומת שגם לא נראית ממש אטית.

הופעתי כאן נועדה להגן עליך

מפני שרירות לב של המשטרה. לצערי הם עוד לא נכנעו וממשיכים לעשות את האסור. אילו היה זה פוליטיקאי היו מורטים כבר את נוצותיו עד האחרונה שבהן. דוד

בדיקת נשיפה קלוקלת על ידי המשטרה

שלום לכולם, מכירים מישהו שהואשם בנהיגה תחת שכרות ונשבע ששתה כוסית אחת? לא האמנתם לו - נכון? מסתבר שאולי טעיתם. מוטב שעשרה עבריינים יצאו לחופשי מאשר יורשע ולו אדם אחד זכאי מכל אשמה. המלחמה בנהיגה בשכרות היא מלחמה חשובה, והרחקתם של השיכורים היא משימה שעל כולנו לתת לה כתף. מי שרואה חבר הבמקש לנהוג כשהוא שיכור צריך למנוע זאת ממנו בכל מחיר. הבעייה היא עם הרצון של המשטרה להראות ריבוי של הרשעות כמדד להצלחת האכיפה, ולמרבה הצער תוך הפקרת העיקרון המחייב זהירות יתרה שלא יצא אדם זכאי מורשע בדין. בדיקת הנשיפה היא בדיקה אמינה ביותר. מכשיר הספקטומטר שזכה לעיבוד שימושי הוא מכשיר יעיל ומדוייק. אלא שהחוק קובע במפורש כיצד יש להינמע מטעויות כאלה ונוהל מדוייק הקובע אילו פעולות מוקדמות יש לבצע לפני הבדיקה של הנהג הנבדק, היכן יש לבצע את הפעולות הללו ובאיזו תכיפות. כמה מצער לראות שמשטרה מכשירה את השוטרים המפעילים של המכשירים הללו ומאמנת אותם לעשות פעולות אחרות מאלה שקובע המחוקק... העונשים המוטלים על עברייני שתיית אלכוהול הם דרסטיים. נהגים מורחקים מן הכביש לשנתיים ורק נסיבות מיוחדות מביאות להפחתה כלשהי מן העונש הזה. מאסר בפועל המומר לעיתים בעבודות תועלת הציבור אחרי תסקיר קצינת מבחן הוא בלתי נמנע. הנהג הנאשם הממוצע עומד נדהם מול העובדה שהוא הופך ברגע אחד למי שמאויים בעונש מאסר ונדרש לקצין מבחן כאחרון העבריינים. בדרך כלל, עורך הדין שתפנו אליו יברר פרטים על עברכם, מקצועכם ותרומתכם לחברה, ויפנה למלאכת המקח וממכר, השתדלנות והחנופה, כדי להשיג לכם עיסקה טובה. בימים כתיקונם אין ברירה. זו הדרך. לא כך בעניין המבוסס ע בדיקת ינשוף. מומלץ לעמוד על הזכויות ולדרוש זיכויי מלא או חזרה מן האישום, שהיא דרך אלגנטית יותר להשיג את אותו הדבר. וזכרו: העיקרון המקודש שאין עונשים אם יש ספק סביר, ושאסור להרשיע אדם חף מפשע, חשובים לא פחות מהחובה להרחיק את הנהגים השכורים מן הכביש. דוד קולקר עו"ד david@kolker.co.il

עו"ד דוד היקר

אני במקרה שוטר במקצועי, לא אחת ראיתי תאונות קשות ומחרידות של צעירים אשר שתו אפילו כוס בירה אחת בכדי לגרום למותם של חפים מפשע אשר רצו רק לבלות, המכשיר אושר ונבדק כאמין, החוק מגדיר שכמות מסויימת של אלכוהול בדם אתה נחשב שיכור או תחת השפעת אלכוהול נדמה לי שזה 0.3 אחוז. נ.ב - העו"ד האחרון שהורשע וקיבל 15 חודשים היה תחת השפעת אלכוהול. אז מספיק עם הפרסומת הסמויה הזו בכדי לעודד צעירים להבין שהם יכולים לנהוג בשכרות ולצאת מזה בזול, אם שותים לא נוהגים נקודה.

הופעתי כאן נועדה להגן עליך

מפני שרירות לב של המשטרה. לצערי הם עוד לא נכנעו וממשיכים לעשות את האסור. אילו היה זה פוליטיקאי היו מורטים כבר את נוצותיו עד האחרונה שבהן. דוד

עו"ד יקירי

אני במקרה שוטר במקצועי, לא אחת ראיתי תאונות קשות ומחרידות של צעירים אשר שתו אפילו כוס בירה אחת בכדי לגרום למותם של חפים מפשע אשר רצו רק לבלות, המכשיר אושר ונבדק כאמין, החוק מגדיר שכמות מסויימת של אלכוהול בדם אתה נחשב שיכור או תחת השפעת אלכוהול נדמה לי שזה 0.3 אחוז. נ.ב - העו"ד האחרון שהורשע וקיבל 15 חודשים היה תחת השפעת אלכוהול. אז מספיק עם הפרסומת הסמויה הזו בכדי לעודד צעירים להבין שהם יכולים לנהוג בשכרות ולצאת מזה בזול, אם שותים לא נוהגים נקודה.

אני בטוח שאתה כאן רק בשביל כולנו...

במקרה אני גם עוסק באחד המקצועות החופשיים, במקצוע המקביל לעו"ד. מה שאתה עושה כאן זה לגמרי לא תמים ובטח ובטח שפרסומת ! הכי לא אתי בעולם... אם באמת היית רוצה להגן עלינו החברים בפורום... לא היית מפרסם כאן מייל, טלפון, שם פרטי ומשפחה !!! רוב האנשים כאן הינם אנשים בוגרים ואני די בטוח שאחרי הפרסומת הזו, גם אם חס ושלום מישהו יזדקק לשירותי משפט, בטח שלא יפנו אליך... לפחות לא אני... בהצלחה... דרור.ד.

אני חושב שאתה טועה

סירוב לבדיקה (במיוחד רפואית) אא"כ יש צו שופט הוא קביל ובכל מקרה לא יוכלו ישר להאשים אלא רק לעכב עם חשד.. מה ששאלתי את העו"ד הוא אם אני לא מסרב לבדיקה אלא רק מסרב למכשיר שלהם, מצידי שיקחו אותי עם סירנה במהירות לבצע בדיקת דם. בכל מקרה , אין סיכוי ששוטר יכול לקחת בשטח בדיקת דם שכזו כי היא מחייבת לקיחת דם ורידי ומכשיר מעבדה.

דווקא אני ראיתי בטלויזיה

היה מקרה עם בחור אחד שהקג משפחה שלמה והוא סירב להבדק באיזושהי טענה שהוא ישתמש בה בעבר ואמרו במפורש שהיום השתנה החוק וסיורב לבדיקת אלכוהול מפליל אותך במיידי ותחשב כאילו נהגת שיכור. זה לפחות מה שהבנתי מהכתבה...

עו"ד יקירי

אני ממש לא מבין אתכם

גם אם המטרה שלו הייתה פירסום (שד"א אני לא חושב שזה כ"כ לא אתי) הוא העלה נקודה חשובה. מר ביתן היקר תאמין לי שאני ראיתי הרבה מאד תאונות דרכים קשות מאד בחיי אבל זה עדין לא נותן לגיטימציה להשתמש בבבדיקה היכולה להרוס לאדם את חייו ללא אוול בכפיו. אני יוצא לפאבים הרבה פעמים ובמשך שעתים וקצת שותה 2 מנות אלכוהול ואז נוהג הביתה. ע"פ הכמויות שאני שותה (כמובן לא על בטן ריקה) בפרק הזמן הנ"ל לא אמורה רמת האלכוהול בדמי מעל המותר, אם אקלע לבדיקה רנדומאלית ואחשב שיכור ע"פ מכשיר שהתוצאה בו יכול להיות לא מדוייקת זה פשע!!! ודבר זה יכול לדפוק לי את החיים אז למה אתם מגיבים ככה לאדם שהעלה פה נקודה שיכולה להיות רלוונטית לכולנו.

לדפוק את החיים שלך ...מילא

למי אכפת,"ידפקו" לך את החיים בשלילה? מילא,אבל האמא עם התינוק שלה,להם באמת יידפקו החיים תרתי משמע!! מי אתה שתחליט שאדם יכול לנהוג אחרי שתי מנות אלכוהול באופן תקין?רופא?פיסיקאי?כימאי?.החושים מתכהים אחרי שתיית אלכוהול-דה פקטו!!! תתמודד עם העובדה הזאת,בין אם אתה חש אותה או אם היא נסתרת מעינייך. מי אמר לך שהשפעת האלכוהול אצלך היא זהה להשפעת אלכוהול אצלי או אצל ילדון בן 18? פרט לכך מה אתה רוצה שיחוקקו חוק:"מותרת הנהיגה תחת השפעת אלכוהול לברמנים אחרי שנתיים נסיון"? אהה...רק על בטן ריקה! בוא נעשה בדיקת קיבה עם זונדה לנהגים. אתם דנים כאן בחיים ומוות של אנשים לא בחיי המותרות שלכם (הרשיון הארור שלכם).לא נוהגים תחת השפעת אלכוהול נקודה,גם אם אחרי כוס יין אתם צלולים כמו חוף בתאילנד!!! מקדם ביטחון שהוא בבחינת מגן-חיים.

דרך אגב...

עם שלילה של כמה חודשים "תהרוס" לך את החיים אז אני מניח שאתה גר ברכב שלך ?

*אם

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר