הרפורמה במיסוי על האלכוהול

שמעתם על הביזיון הזה? מי שעדיין לא, אז ניתן לקרוא במסוף כלכלה של ידיעות אחרונות היום( יום ד'). זה פשוט לא הגיוני, כמה סקטורים עומדים להפגע מעוד מהלך מטריף ומנותק מציאות שגורם לנו, לאזרחים הפשוטים של המדינה האומללה הזו, להתאכזב ממנה שוב ושוב, כאילו אין לנו די צרות. אם אכן תיכנס הרפרומה לתוקף, המיסוי מעתה לא יחול ע"פ גובה עלותו של הבקבוק (כלומר, שקלים בודדים למשקאות זולים, וכ-70 ש"ח של משקאות יקרים כגון וויסקי וקוניאק) - אלא מס אחיד של 18 ש"ח על כל מוצרי האלכוהול. טיפה מחשבה תביאי אותנו למסקנות הבאות: 1) משפחות חלשות, קשות יום, העשירונים התחתונים, סטודנטים וצעירים וברמנים כמונו, נצטרך לשלם יותר על בקבוקי הארק ומותגים רגילים של וודקה וליקרים פשוטים בעוד האמידים יותר, יוכלו ליהנות מהוזלת מחיריהם של הוויסקי והקוניאק שהמס עליהם יורד בעשרות אחוזים. 2) כבר דובר רבות בכתבה על הפגיעה הצפויה בייצרני האלכוהול המקומיים שלא יוחלו עוד להתחרות בחברות הענק מחו"ל. לא עוד פסטיס ב-25 ש"ח.. לא עוד וודקה טובה ב-50 ש"ח.. כעת, ציניקנים ויפי נפש חסרי סולידריות מינמלית היושבים אי שם ברשויות המס עומדים לגזול מאיתנו את התענוגות הקטנות האלו. זה ממש מחזיר אותי אחורה לרפורמה הבזויה שחולל אז בזמנו, הגאון בייגה שוחט עם ביטוח האופנועים. אז היום אני משלם אלפי שקלים בשנה כדי לבטח את הקטנוע 200 סמ"ק המסכן שלי, והנה גם אצטרך לשלם יותר על האלכוהול הפשוט שאני שותה... לא יאומן, פשוט מרתיח. ואין לי עוד מילים. כל זאת לפני שדיברנו על המשמעות לגבי המחירים בברים ועל שינויי התמחיר שיש לבצע בכל התפריט. מי ייתן ויקום קול זעקה שיפיל את יוזמת הרפורמה המטופשת הזו, למען כולנו. רון

בושה למדינה!! - לעשות עצומה או משהו כזה

הרי בעיתון היום רואים מי ירוויח מזה - קוקה קולה - היא רוצה להיכנס לשוק ולכבוש גם אותו וזה הדרך הכי טובה שלה!! קוקה קולה - החברה המרכזית למשקאות כבר שולטת בנתח שוק עצום של השתיה בארץ!! איך המדינה מאפשרת להם להיות כזה מונופול? כל מוצר שמצליח היא לוקחת את השיווק שלו! זה מונופול!! שהמדינה תעצור אותה כבר!

זיו, כמו בקופ"ח- "אני רק שאלה!"

מה עניין קוקה קולה למיסוי האלכוהול? ההחלטה השערוייתית הזו םוגעת בכולם: בלקוחות, ביבואנים הקטנים ובגדולים כאחד. המסקנה היא שמותגים זולים- וודקות, וויסקים פשוטים, ליקרים וכו'- יקבלו בומבה של העלאת מחירים, בעוד המותגים היקרים- מאלטים זקנים, קוניאקים ועוד- יקבלו הוזלה של כמה שקלים. חברת קוקה קולה/ IBBLS במקרה הזה, לא משווקת רק טאליסקר, לוכנאגר ולגבולין, אלא גם את סמירנוף, בייליס, טאנקרי, גורדון וקפטן מורגן. הם ייפגעו כמו כולם.

שמעתם על הביזיון הזה? מי שעדיין לא, אז ניתן לקרוא במסוף כלכלה של ידיעות אחרונות היום( יום ד'). זה פשוט לא הגיוני, כמה סקטורים עומדים להפגע מעוד מהלך מטריף ומנותק מציאות שגורם לנו, לאזרחים הפשוטים של המדינה האומללה הזו, להתאכזב ממנה שוב ושוב, כאילו אין לנו די צרות. אם אכן תיכנס הרפרומה לתוקף, המיסוי מעתה לא יחול ע"פ גובה עלותו של הבקבוק (כלומר, שקלים בודדים למשקאות זולים, וכ-70 ש"ח של משקאות יקרים כגון וויסקי וקוניאק) - אלא מס אחיד של 18 ש"ח על כל מוצרי האלכוהול. טיפה מחשבה תביאי אותנו למסקנות הבאות: 1) משפחות חלשות, קשות יום, העשירונים התחתונים, סטודנטים וצעירים וברמנים כמונו, נצטרך לשלם יותר על בקבוקי הארק ומותגים רגילים של וודקה וליקרים פשוטים בעוד האמידים יותר, יוכלו ליהנות מהוזלת מחיריהם של הוויסקי והקוניאק שהמס עליהם יורד בעשרות אחוזים. 2) כבר דובר רבות בכתבה על הפגיעה הצפויה בייצרני האלכוהול המקומיים שלא יוחלו עוד להתחרות בחברות הענק מחו"ל. לא עוד פסטיס ב-25 ש"ח.. לא עוד וודקה טובה ב-50 ש"ח.. כעת, ציניקנים ויפי נפש חסרי סולידריות מינמלית היושבים אי שם ברשויות המס עומדים לגזול מאיתנו את התענוגות הקטנות האלו. זה ממש מחזיר אותי אחורה לרפורמה הבזויה שחולל אז בזמנו, הגאון בייגה שוחט עם ביטוח האופנועים. אז היום אני משלם אלפי שקלים בשנה כדי לבטח את הקטנוע 200 סמ"ק המסכן שלי, והנה גם אצטרך לשלם יותר על האלכוהול הפשוט שאני שותה... לא יאומן, פשוט מרתיח. ואין לי עוד מילים. כל זאת לפני שדיברנו על המשמעות לגבי המחירים בברים ועל שינויי התמחיר שיש לבצע בכל התפריט. מי ייתן ויקום קול זעקה שיפיל את יוזמת הרפורמה המטופשת הזו, למען כולנו. רון

אדוני יישמור מה זה??

למה החוק המטומטם הזה??? חייבים לעשות משהו זה לא הגיוני וזה לא הוגן. למה עשו אותו..? זה ממש בושה למדינה.

אני יכולה לקבל קישור לאתר הזה..?

מה עניין קוקה קולה למיסוי האלכוהול? ההחלטה השערוייתית הזו םוגעת בכולם: בלקוחות, ביבואנים הקטנים ובגדולים כאחד. המסקנה היא שמותגים זולים- וודקות, וויסקים פשוטים, ליקרים וכו'- יקבלו בומבה של העלאת מחירים, בעוד המותגים היקרים- מאלטים זקנים, קוניאקים ועוד- יקבלו הוזלה של כמה שקלים. חברת קוקה קולה/ IBBLS במקרה הזה, לא משווקת רק טאליסקר, לוכנאגר ולגבולין, אלא גם את סמירנוף, בייליס, טאנקרי, גורדון וקפטן מורגן. הם ייפגעו כמו כולם.

זו נקודה טובה. עם החוק הזה כולם מפסידים

אם כל הסיפור הזה באמת נכון. היבואנים יעשו אחד משניים: 1. יעלו מחירים של אלכוהול זול ויהפכו אותו ללא זול 2. יפסיקו להביא מותגים זולים מכיוון שהדבר לא יהיה כלכלי עבורם בעלי הברים יעשו אחד משלושה: 1. יעלו מחירים כי המחיר עלה 2. ישאירו את המחירים המחירים ויפסידו כסף (או לפחות ירוויחו הרבה פחות) 3. יסגרו את הבר כעבור כמה זמן בגלל לקוחות ממורמרים שיחרימו מקומות שמוכרים "ביוקר" הלקוחות? אחד משניים: 1. ימשיכו לשתות אלכוהול בכל מחיר, קצת עצבניים אבל אין בריה. אפשרות לא סבירה לחלוטין 2. יארגנו חרם צרכנים לא מסודר. דהיינו, יתחיל מין גל שיגרום לאנשים לצאת פחות, וכשיוצאים לבזבז פחות כסף, ובכך יגרמו, במודע או שלא במודע, לנעילת שעריהם של הברים החפים מפשע. מה המסקנות? 1. נקווה שהפשע הזה לא ייצא לפועל, כי באמת לא יהיה מה לעשות נגדו 2. נציע לשרים שיצביעו בעד שבמקום הקוניאק שהם שותים במסיבות הקוקטייל, ישתו אולי וודקה עם תפוזים. בקצב הזה הם ישתוו במחיר. עצוב, עצוב מאוד שהגענו למצב שכזה. החלטה פופוליסטית לחלוטין, ומונעת מכך שידוע שכל מס על אלכוהול וסיגריות יעבור בשקט אצל הציבור. עעה זה כשרואים רק את הצד הרע של הדברים. מה עושים? גיסר. נב. מישהו באמת יכול להביא קישור רלוונטי לסיפור הזה?

קישור לכתבה

(ניסיון ראשון..) http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=753785&contrassID=2&subContrassID=6&sbSubContrassID=0

תשובה.....

לגבי השאלה - לפי הכתבה שהיתה ב"כלכלה" במוסף ידיעות אחרונות החברה המרכזית למשקאות מאוד מרוצה מרעיון העלאת מחירים ותומכת בו בזמן שכל היבואנים נגדו, לא כל כך הבנתי האמת מה כל כך זה טוב להם, יתכן שהם רוצים להיכנס לשוק עם מוצרים זולים יחסית או שמוצריהם יוזלו יותר מאחרים, אבל אם הם התומכים היחידים זה אומר שזה רק יעזור להם להגדיל את כוחם - הרי לא מטוב ליבם. לגבי מה שגיא רשם - אכן כמו שציינת זה דומה לסיגריות ולדלק, המדינה רואה גל עולה של מכירת וודקה ושתיה אלכוהולית והחליטה שזה מוצר צריכה מעולה שאפשר לקחת ממנו עוד מיסים - מספיק מדינה אחת באירופה שלוקחת אחוז מסיסים גבוהה משלנו והם יביאו את הדוגמה הזו, אכן זה מוצר שלא יפסיקו לצרוך אותו ולכן מס של עוד 10 שקלים על וודקה לא ירתיע את רב הצרכנים לרכוש את המוצר. גיא לדעתי אתה חולם בהקיץ - הפאבים לא ישאירו מחירים אלה יעלו אותם, היבואנים יעלו גם מחירים, והצרכן הרגיל (עיקר הצרכנים) לא ישנו כמעט את הרגלי הצריכה שלהם של אלכוהול, אז כל וודקה שישתו תעלה עוד -2-5 שקל - לא נעים אבל לא נורא. הצרכנים העיקריים של השתיה שתעלה במחירה אלו הם גילאי 18-30 שבעיקרו אפתי , ואלו שמשפיעים במדינה הם אלו השותים בעיקר את המשקאות שיוזלו , כך שהמדינה שוב באה לקראת מי שמשפיע עליה ודופקת את הצרכן הקטן .

מילא זה?

הם גם רוצים לבטל את אוקטן 96 להכריח אותנו לתדלק ב 95 ולקנות תוסף דלק. קרבורטורים לנצח ג'ק.

קישור לכתבה

(ניסיון ראשון..) http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=753785&contrassID=2&subContrassID=6&sbSubContrassID=0

מיסים טבעיים? סחוט טרי.

אכן, בעייה רצינית לשותי האלכוהול הזול... אם נצא מנקודת ההנחה ההגיונית שהמשקאות הזולים יתייקרו, וכך גם מחירם בבר ללקוח הסופי, האם ניתן להניח שבעקבות ההוזלה המשמעותית במס על משקאות יקרים נוכל לשתות כוס של קורבזייה XO במחיר קצת יותר נמוך מ-150 ש"ח? קשה לי להאמין. בנוגע ל"עצומה", "חרם צרכנים", "כל בולשיט אחר" - זה לא עובד. אני לא חושב שיש כזה מושג בלקסיקון העברי.... אולי אני סנילי, אבל אני לא זוכר שום חרם צרכנים מוצלח שכזה שגרם למדינה ו/או מונופול כלשהו לשנות את דעתם, לא באנטנות הסלולריות, לא במחירי דלק, לא במחירי צריכת חשמל, ולא בעליית מחיר נייר הטואלט, תלת שכבתי או לא. חרם צרכנים הוא דבר מעשי, לא כמה שורות שכותבים בטוקבקים. חוצמזה, כמה הודעות ותגובות היו פה בפורום על מחירי אלכוהול מוגזמים בברים מסויימים? די והותר. אני בספק אם בר כלשהו סגר את שעריו בעקבות השורות. טוב, אולי בעקבות שורות מסוג אחר. סלאם עלייכום.

המיסוי אמור להחליף את המיסוי הקיים או לבוא בנוסף אליו?

אם זה במקום המיסוי הקיים, אזי זו דווקא יוזמה ברוכה. אל תשכחו שכיום יש מס על אלכוהול של כ-280% (!!!). לדוגמא, בקבוק ליטר גלנפידיך אמור לעלות כ-92 ש"ח ($21, לפחות לפי אתר המכס) ואילו מחירו לאחר מיסוי הוא כ-258 ($59), ואכן מחירו בארץ הוא למעלה מ-300 ש"ח (אם מכניסים את עניין הרווח של היבואן והחנות). הפלא ופלא, גם בתחום הוודקה המצב אמור להשתפר. וודקה סטולי, 1 ליטר, 22 ש"ח לפני מיסים, 64 ש"ח אחרי מיסים, הרבה יותר מ-18 ש"ח מס. אולי רק על וודקה בשוקנים בחנות ב-20 ש"ח יהיה יקור, כל השאר נהיה זול.

אתר יבוא אישי של המכס

יש מחשבון בו תוכלו להוסיף מוצרים ולרואת כמה מכס תאלצו לשלם. השאלה היא האם הכתבה מתיחסת למכס או למיסוי אחר.

זו נקודה טובה. עם החוק הזה כולם מפסידים

אם כל הסיפור הזה באמת נכון. היבואנים יעשו אחד משניים: 1. יעלו מחירים של אלכוהול זול ויהפכו אותו ללא זול 2. יפסיקו להביא מותגים זולים מכיוון שהדבר לא יהיה כלכלי עבורם בעלי הברים יעשו אחד משלושה: 1. יעלו מחירים כי המחיר עלה 2. ישאירו את המחירים המחירים ויפסידו כסף (או לפחות ירוויחו הרבה פחות) 3. יסגרו את הבר כעבור כמה זמן בגלל לקוחות ממורמרים שיחרימו מקומות שמוכרים "ביוקר" הלקוחות? אחד משניים: 1. ימשיכו לשתות אלכוהול בכל מחיר, קצת עצבניים אבל אין בריה. אפשרות לא סבירה לחלוטין 2. יארגנו חרם צרכנים לא מסודר. דהיינו, יתחיל מין גל שיגרום לאנשים לצאת פחות, וכשיוצאים לבזבז פחות כסף, ובכך יגרמו, במודע או שלא במודע, לנעילת שעריהם של הברים החפים מפשע. מה המסקנות? 1. נקווה שהפשע הזה לא ייצא לפועל, כי באמת לא יהיה מה לעשות נגדו 2. נציע לשרים שיצביעו בעד שבמקום הקוניאק שהם שותים במסיבות הקוקטייל, ישתו אולי וודקה עם תפוזים. בקצב הזה הם ישתוו במחיר. עצוב, עצוב מאוד שהגענו למצב שכזה. החלטה פופוליסטית לחלוטין, ומונעת מכך שידוע שכל מס על אלכוהול וסיגריות יעבור בשקט אצל הציבור. עעה זה כשרואים רק את הצד הרע של הדברים. מה עושים? גיסר. נב. מישהו באמת יכול להביא קישור רלוונטי לסיפור הזה?

צודק..

יש בזה גם צד טוב וגם צד רע. הצד הטוב: הסוף לאלסקה המגעילה והמעצבנת שנמצאת בכל קיוסק שכל ילד בן 12 שותה. הצד הרע: הרווח של החיקויים. אנשים יתחילו ליקנות חיקויים. ואני עדיין מחכה לקישור של הכתבה הזאת..

במקום לחכות, אולי תביטי בהודעה כאן למטה?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר