נזק משתיית אלכוהול בזמן קצר.

יצא לי להתווכח עם אבא שלי על נושא מסויים. אני אוהב מאוד לצאת למסיבות, אבל הבעיה היא האלכוהול - מה שיש בחינם אתם מתארים את האיכות שלו (וודקה לא ידועה עם כיתוב ברוסית וטעם של מיץ חתולים דרוסים) וטאקילה תוצרת הארץ (או שאפשר להוריד את המילה טאקילה?). כמובן שיש משקאות איכותיים אבל בתור נער\חייל (בקרוב) בן 18 - אין לי כסף להוציא על שתייה איכותית במסיבות. אני בנאדם מאוד אחראי בקשר לכמויות אלכוהול ולמרות גילי הצעיר אני תמיד יודע להגיע לגבול ואף פעם לא השתכרתי לגמרי, לא משנה מה. מצאתי פתרון והוא לשתות בבית לפני, פעם בכמה זמן מביאים בקבוק של משקה אהוב מהדיוטי, ומורידים שוטים (עם הפסקות קצרות, על קיבה מלאה) לפני המסיבה ובאים לשם עם מספיק מצברוח. לאחרונה אבא שלי התחיל לדאוג שאני שותה יותר מדי אלכוהול בזמן יותר מדי קצר והוא אמר שהוא מעדיף שאני אשתה את הזבל שם מאשר לשתות משהו איכותי מהר והרבה. הוא אמר שזה מאוד לא בריא לשתות ככה ועדיף לשתות לאורך הערב. אז שאלתי היא כזאת, האם יש הבדל אם אני מוריד כמות גדולה של אלכוהול (6-10 שוטים) בזמן של חצי שעה או במשך כל הערב מבחינה בריאותית? כי אני מכיר את הגוף שלי ועם איזה כמויות הוא מתמודד יפה ועם איזה הוא לא בדיוק מתמודד. אני חושב שהקטע של לשתות מהר רע רק בהיבט שאתה משתכר תוך שניה בלי לדעת איך אתה מרגיש ואיך האלכוהול משפיע בשביל שתדע מתי להפסיק. ובסופו של יום זה אותה כמות של אלכוהול. יש לציין שאני לא שותה לעיתים קרובות מדי, וזה בממוצע פעם בשבוע-שבועיים. האם יש צדק בדברי אבי?

אופיר

קח בחשבון שבמהלך הערב הגוף כל הזמן עובד על לפרק את האלכוהול שהכנסת, ככה שאם אתה שותה במרווחים קבועים כמות האלכוהול בדם שלך תעלה פחות מאשר אם היית שותה אותה בבת אחת, בסופו של דבר כן, אותה כמות אלכוהול עוברת דרך הכבד, השאלה איך היא תשפיע עלייך לפני כן... חוצמזה שדם עם ריכוז אלכוהול גבוהה יותר מכביד על הכבד יותר אם שתית 6-10 מנות אלכוהול בערב, נזק לגוף יהיה לך בכל מקרה..ואני ממש מקווה שאתה לא זה שנוהג אח"כ

המשך...

אל דאגה אני לא נוהג. אני לא צעיר חסר אחראיות אבל כמו כולם אני נהנה לשתות ויש לי קיבולת לאלכוהול- ז'תומרת שאני צריך לשתות די הרבה בשביל להגיע למצב אופטימלי. לגבי ההשפעה אני יודע טוב מה הגבולות שלי ואני לא מגזים ולא מתגלגל בקיא. השאלה שלי היא פשוט האם זה יותר מזיק לבריאות בטווח הארוך לשתות מהר או שיש טעם "לסבול" ולשתות משקאות שאני לא אוהב וסתם להתבאס בשביל לשמור קצת יותר על הבריאות.

בכל מקרה עדיף לשתות לאט יותר

שתייה של 6-10 משקאות בחצי שעה היא ללא ספק מעמסה כבדה מאד על הכבד לכל אדם.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר