עידן מהדי בר?

עידן שבירמן בימי ראשון בערב?

בין יתר מעללי : )

וויסקי למתחילים

שלום, על איזה וויסקי הייתם ממליצים לאדם שלא רגיל לשתות וויסקי? הכוונה למשהו לא חזק וכבד מדי, משהו שמאפשר להתחיל להכיר את עולם הוויסקי. תודה מראש. (ורצוי משהו שאפשר למצוא ברוב הפאבים)

שוב ושוב אותו הדיון

תבינו וויקי טוב למתחילים הוא אולד קליפר או סקוטיש לידר (אם אתה מכיר מישהו באנגליה: "פאדי" הוא וויסקי אירי מעולה באותה רמת המחיר). וויסקים לא מתיימרים, זולים (חשוב אם אתה לא בטוח שאתה אוהב וויסקי), מתאימים במיוחד לערבובים ולבישול ולידם כל וויסקי אחד נראה טוב. השלב הבא אלו סוגי וויסקי כמו JB, גוני וונקר ובושמילס - בלנדים מוכרים ויותר יקרים. לתשומת לבכם, רק ככה מחדדים את הטעמים כמו שצריך (לדעתי זה ממש ממש גרוע להתחיל עם "בלאק לייבל" או מאלטים משובחים - הטעם פשוט הולך לאיבוד).

אולד קליפרס?סקוטיש לידר?

תגיד לי אתה רוצה לעשות טראומה לילד?! אף אחד לא ביקש ממנו לטעום ג'וני כחול בתור וויסקי ראשון אבל בהחלט אין שום בעיה עם ג'יימסון או טאלמור דיו,אירים בכללי,הטומנים בחובם זיקוק נוסף ועל כך חלקים יותר ופחות מעושנים. לא לנסות אולד קליפרס או סקוטיש לידר,חוזר שנית,לא לנסות.

אני התחלתי עם האולד קליפר...בזמנו נהנתי ממנו מאד....

אולד קליפרס?סקוטיש לידר?

תגיד לי אתה רוצה לעשות טראומה לילד?! אף אחד לא ביקש ממנו לטעום ג'וני כחול בתור וויסקי ראשון אבל בהחלט אין שום בעיה עם ג'יימסון או טאלמור דיו,אירים בכללי,הטומנים בחובם זיקוק נוסף ועל כך חלקים יותר ופחות מעושנים. לא לנסות אולד קליפרס או סקוטיש לידר,חוזר שנית,לא לנסות.

גם אני התחלתי עם קליפר הזקן

בזמנו הטעם די נעם לי, היום לא עולה על דעתי לשתות אותו. על סקוטיש לידר לא שמעתי ולא נתקלתי. מה ידוע לך עליו?

עכשיו אני מבין את הטקטיקה שלכם...

זה כמו לאכול סטייק שרוף ולאחר מכן לאכול סטייק מדיום רייר היישר מארגנטינה שלא עבר 15 הזרקות של כולורומתילן חנקן כלורי פוספטי ומימן ציאנידי. בודאי שהבחור יחשוב שזה מעדן. אני ממליץ בחום על סמך הטקטיקה החדשנית לשתות ספירט מעורבב עם בירה(יזכיר לבעלי הדמיון המפותח וויסקי) ואז לשתות גלן פידיך,אין מצב שלא תמצא אותו כנקטר האלים. עידן.

כמוך כמוני......

ובקשר להערה על הסטייקים מלמטה, זה דומה, אבל לא בדיוק ככה, ה"שיטה" או איך שאתה רוצה לקרוא לזה, נועדה כדי ללמוד להעריך את הטעם, הארומות וכל השאר, בוא תגיד לי אתה, נניח ואתה מעשן סיגרים, ועישנת בפעם הראשונה סיגר קובני משובח מהטובים שקיימים, איך תדע להעריך אותו, באמת נראה לך שתזכור את החוויה טוב כמו שתזכור אותה אם תחכה כמה זמן עם הסיגר המדובר, ולפניו תעשן כמה סיגרים פחות טובים ומשובחים, היותר מתאימים למתחילים, ולעניינו, אף אחד כאן לא התחיל עם לאפרויג או לגבולין וגם לא עם טאליסקר, ואם כן, הוא לא העריך אותם כמו היום, הרעיון בלהתחיל באולד קליפר/ סקוטש לידר, שכיום, לא הייתי שותה אותם, הוא ששניהם וויסקים לא מורכבים מדי לזיהוי, ויש להם מאפיינים שתוכל למצוא במידה כזו או אחרת בכל וויסקי, לא איכות, אבל יש, אז נכון, הם לא לאניני הטעם, וסביר שאחרי שנה בעולם הוויסקי כבר תמצא אותם כאלה שסוגרים את החבורה, אפילו שמעתי על מישהו שמטיל ספק בהיותם וויסקי... לסיכום, שכל אחד יתחיל עם מה שטוב לו, אם בא לך להתחיל עם האולד קליפר/ סקוטש לידר, שינעם לך, קח בחשבון שאחרי חמש שנים אתה לא תאמין על עצמך ששתית אותם, ואם אתה רוצה להתחיל עם האירים העדינים, קח בחשבון שברגע שתשתה סקוטי, אחרי תקופה של שתיית אירים בלבד, תקבל בומבה של עישון, ויכול להיות שאפילו טראומה ולא תרצה לנסות סקוטי נוסף למשך כל ימי חייך (פשע מתועב), בכל אופן, לחיים

סוכריות לעניים...

טקטיקה לחלשים... אתה מסכין עם ההובדה שאתה מייעץ למישהו להתחיל עם וויסקי שאתה מגדיר אותו עכשיו "גועל נפש" משהו פשוט לא מתיישב לי טוב עם ההגיון הבריא... נו מילא אולי זאת מציאות מעוותת שיצרתי במוחיץ...

כל מילה בסלע!

לא יכולתי לנסח זאת יותר טוב...

תודה

התכוונתי לכך ובקשר לתגובה למטה אז בוא שוב נתחיל מהתחלה עידן, אינני יודע מה הוא עיסוקך, אשמח לדעת, אתה מוזמן לרשום אותו בפורום, או במייל אם חשקה נפשך במעט פרטיות (dordayan@gmail.com), אבל נניח ואתה דייג, לא יודע סתם עלה לי בראש דגים, ואתה מלמד מישהו את רזי המקצוע, לא תיתן לו את החכה שלך, המקצועית העדינה, המתוחכמת והמורכבת כדי לדוג, תיתן לו חכה פחות טובה, יותר פשוטה, כדי שילמד עליה, שינסה, שיחקור, כך גם בוויסקי, אתה נותן לו את הוויסקי ההתחלתי, כדי שינסה, וכך, ככל שהאדם נהיה סקרן יותר, כך הוא מנסה דברים חדשים ומתוחכמים יותר, כדי ללמוד, להתפתח, כשחושבים על כך לעומק, זה נכון לגבי כל דבר, בכל ניסיון חדש לא מתחילים עם הדבר הכי הכי, אלא עם הדבר ההתחלתי, זוכרים בראש, שיש יותר טובים, ושאם זה היה לי נחמד, אז האחרים....חבל על הזמן... אבל גם את תפיסתך אני מבין, אתה דואג לבחור, אתה רוצה לתת לו מהטוב ביותר בתחילה, אבל אחר כך הוא יחשוב שכולם טובים כך, וימצא את עצמו במקרים מסוימים מתאכזב, דרך אגב, אני חושב ששני השקפות העולם הנ"ל נכונות לא רק לגבי עולם האלכוהול, אלא לגבי החיים בכלל ואם מישהו רוצה דוגמא מצוינת, קחו למשל גידול ילדים, אז נכון מהנושא קצת סטינו, אבל אני מקווה שהצלחתי להעביר לך את השקפת עולמי
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר