וויסקי למתחילים

שלום, על איזה וויסקי הייתם ממליצים לאדם שלא רגיל לשתות וויסקי? הכוונה למשהו לא חזק וכבד מדי, משהו שמאפשר להתחיל להכיר את עולם הוויסקי. תודה מראש. (ורצוי משהו שאפשר למצוא ברוב הפאבים)

המלצה שלי

תנסה את אחד ממותגי הוויסקי האירי. לדוגמא: ג'ימסון או בושמילס או טולמור דיו. כולם נחשבים לעדינים,לא קשוחים ולא מעושנים בכלל. (ממש "וויסקי למתחילים"). בהצלחה.

המלצות שלי

יש הרבה הבדלים בין כל הוויסקים, הקלים יותר הם האמריקאים הקנדים והאירים, הסקוטים יותר כבדים. לדעתי כדאי להתחיל מממה שקרוי בלנד, מהאירים ג'יימסון, בלאקבוש וכדומה. מהסקוטים באלנטיינס או פיימוס גראוס. מהאמריקאים ג'ק דניאלס הוא קליל ומצוין, שונה מהאירים והסקוטים בגלל חומר הגלם הבסיסי, תירס במקום לתת. את הקנדיים לא ממש אהבתי. לאחר מכן אם אתה רוצה לעבור לסינגל מאלטים הסקוטים, טובים בהרבה יש את BALVENIE מהצד המתוק יותר, ISLE OF JURA/OBAN מהצד המעושן (בצורה קלה מאד), יש את הקלילים מדרום סקטולנד כמו גלנקניצ'י.

וויסקי למתחילים

כדאי ואף מומלץ להתחיל עם ה בלק בוש שהוא סופר עדין של האירים,קראוון רויאל של הקנדיים ורויאל לוך נאגאר והמקאלן של הסקוטיים המאלטים {עדיף לחכות עם הבלוויני יש לו אפטר טייסט ארוך מידי למתחילים}ובטח לא ג'ק דניאלס וברבנים בפרט ,מכיוו שזה יסגור את דלת הכניסה לעולם הוויסקי בהצלחה..................

וויסקי למתחילים

שלום, על איזה וויסקי הייתם ממליצים לאדם שלא רגיל לשתות וויסקי? הכוונה למשהו לא חזק וכבד מדי, משהו שמאפשר להתחיל להכיר את עולם הוויסקי. תודה מראש. (ורצוי משהו שאפשר למצוא ברוב הפאבים)

ממצאים

הרגע חזרתי מפאב בכפר סבא, שם שתיתי ג'יימסון. לא אהבתי במיוחד, אני מניח שאני אנסה עוד סוג וויסקי, אבל בינתיים אני ממשיך בחיפוש אחר המשקה שלי, אז אני אנסה עוד. למישהו יש המלצות למשקאות נקיים שכדאי לי לנסות? (חובב אלכוהול מתחיל, מאוד מתחיל).

וויסקי למתחילים

כדאי ואף מומלץ להתחיל עם ה בלק בוש שהוא סופר עדין של האירים,קראוון רויאל של הקנדיים ורויאל לוך נאגאר והמקאלן של הסקוטיים המאלטים {עדיף לחכות עם הבלוויני יש לו אפטר טייסט ארוך מידי למתחילים}ובטח לא ג'ק דניאלס וברבנים בפרט ,מכיוו שזה יסגור את דלת הכניסה לעולם הוויסקי בהצלחה..................

לגבי המקאלן...

המקאלן הוא אחד הוויסקים הכי כבדים מהספיסייד, השרי הוא מאד מורגש, הגוף מלא, קל זה בטוח לא, מקאלן זה המקבילה מספיסייד ללגאוולין מהמעושנים.

ממצאים

הרגע חזרתי מפאב בכפר סבא, שם שתיתי ג'יימסון. לא אהבתי במיוחד, אני מניח שאני אנסה עוד סוג וויסקי, אבל בינתיים אני ממשיך בחיפוש אחר המשקה שלי, אז אני אנסה עוד. למישהו יש המלצות למשקאות נקיים שכדאי לי לנסות? (חובב אלכוהול מתחיל, מאוד מתחיל).

אם הכיוון הוא וויסקי

אז גלנפידיך קרים אם תמצא, לאחר מכן דרמבואי (משקה המבוסס על וויסקי דבש ועשבי תיבול), לאחר מכן קוקטייל רסטי נייל שזה גם דרמבואי וגם וויסקי. אם זה בכלל לא הכיוון אז ליקרים יכולים להיות טובים, נגיד כאלה על בסיס קוניאק כמו בנדיקטין שהוא מתוק מאד וקצת תרופתי או גרנד מרנייה שהוא ליקר תפוזים המבוסס על קוינאק(תווית אדומה) או ברנדי(תווית צהובה). אם זה עדיין חזק מידיי, אייריש קרים וקוטלים כמו אמרטו או מידורי סווואר (אני עצמי לא נוגע בזה, בפאבים אני מעדיף בירה).

גלן פידיך קרים??

לגבי המקאלן...

המקאלן הוא אחד הוויסקים הכי כבדים מהספיסייד, השרי הוא מאד מורגש, הגוף מלא, קל זה בטוח לא, מקאלן זה המקבילה מספיסייד ללגאוולין מהמעושנים.

תשובה לגבי מקאלן [ולך האיש שאינני מכיר] אני לא יודע מאיפה הבאת את השטות הזאת

מקאלן למי שלא יודע נחשב בעיני רבים וטובים ממני ל רולס רויס של ה ספייסיד ולא בגלל שהוא מעושן או כבד בגלל סיבה אחת שהוא פשוט טעים ומסיבה זו הוא מתאים כמעט לכול מי שרוצה לשתות וויסקי אפילו בתחילת דרכו,כבד הוא לא מעושן כן מתקתק כן ומאוד מאוזן ולכן להשוות אותן ללגוולין של האיילה [ביחס לאופי והאזור נו באמת] אני לא מכיר אותך אך לפי התשובה אני ממליץ לך לצאת לבר או סתאם פשוט לטעום וויסקי ולהבין מה זה ויסקי מעושן ,כבד, עדין,עגול,מאוזן,וסיומת כזאת או אחרת אבל מקאלן וויסקי כבד זה בטח שלא.

אם הכיוון הוא וויסקי

אז גלנפידיך קרים אם תמצא, לאחר מכן דרמבואי (משקה המבוסס על וויסקי דבש ועשבי תיבול), לאחר מכן קוקטייל רסטי נייל שזה גם דרמבואי וגם וויסקי. אם זה בכלל לא הכיוון אז ליקרים יכולים להיות טובים, נגיד כאלה על בסיס קוניאק כמו בנדיקטין שהוא מתוק מאד וקצת תרופתי או גרנד מרנייה שהוא ליקר תפוזים המבוסס על קוינאק(תווית אדומה) או ברנדי(תווית צהובה). אם זה עדיין חזק מידיי, אייריש קרים וקוטלים כמו אמרטו או מידורי סווואר (אני עצמי לא נוגע בזה, בפאבים אני מעדיף בירה).

תודה על ההמלצות, אני אנסה באמת

גלנפידיך קרים? זה סוג של וויסקי? דרמבואי ניסיתי, ממש לא אהבתי, הטעם של זה דוחה אותי. אני באמת אנסה את הבנדיקטין. אמרטו זה קוקטייל? חשבתי שזה משקה נקי על בסיס שקדים.

וויסקי למתחילים

ויסקי

נסה את הטולימור דיו TULLIMORE DEW זה ויסקי אירי, עדין חלק וטעים. מעניין שאת הג'יימסון לא אהבת כשתיין מתחיל. אלא אם כן מתוק (כמו דרמבוי) לא עושה לך נעים בחך. ואם זה ככה אז אל תטרח לגבי הגלן פידיך קרים, בטח שלא אייריש קרים. זהו לרוויה.

ג'יימסון

אני לא כל כך אהבתי את הג'יימסון בגלל שהוא היה קצת חסר טעם, הטעם שלו היה מאוד חלש. חלש מדי בשבילי לפחות.

גלן פידיך קרים??

קצת סדר..

בוא נתחיל מהגלנפידיך קרים..אז ככה למיטב ידיעתי לא קיים דבר כזה..אלא קיים גלנפידיך ליקר שהוא יותר דומה לדרמבוי והשיווק שלו הוא מאוד התחלתי בארץ..בקבוק של חצי ליטר אמור לעלות בסביבות ה220 שקל דבר שני אני לא מאמין שיש דבר כזה וויסקי למתחילים..אולי תשתה טאליסקר שהוא נורא כבד ותאהב אותו אין כמו לנסות דברים..תנסה תטעם בסוף תיפול על מה שאתה אוהב בהצלחה!

תשובה לגבי מקאלן [ולך האיש שאינני מכיר] אני לא יודע מאיפה הבאת את השטות הזאת

מקאלן למי שלא יודע נחשב בעיני רבים וטובים ממני ל רולס רויס של ה ספייסיד ולא בגלל שהוא מעושן או כבד בגלל סיבה אחת שהוא פשוט טעים ומסיבה זו הוא מתאים כמעט לכול מי שרוצה לשתות וויסקי אפילו בתחילת דרכו,כבד הוא לא מעושן כן מתקתק כן ומאוד מאוזן ולכן להשוות אותן ללגוולין של האיילה [ביחס לאופי והאזור נו באמת] אני לא מכיר אותך אך לפי התשובה אני ממליץ לך לצאת לבר או סתאם פשוט לטעום וויסקי ולהבין מה זה ויסקי מעושן ,כבד, עדין,עגול,מאוזן,וסיומת כזאת או אחרת אבל מקאלן וויסקי כבד זה בטח שלא.

אליהו, אל תשכח לנשום! ולעניינו:

המושג "וויסקי למתחילים" הוא מושג רחב מדי ומכליל עוד יותר. לא מעט תלמידים שלי טעמו וויסקי בפעם הראשונה בשיעור הוויסקי שאני העברתי להם, ואהבו דווקא את המאלטים המעושנים והכבדים, או שפתאום ווילד טרקי החליק להם בגרון טוב ודווקא הג;יימסון או הסיגראם VO לא מצא חן בעיניהם. הכל איניבדואלי ואישי באופן מוחלט. מה שכן, אם נעשה הכלה גדולה, רוב שתייני הוויסקי המתחילים יעדיפו, מן הסתם, וויסקי קליל, לא צורב, כזה שמחליק בגרון בקלות ולא משאיר אפטר טייסט חזק מדי. מפה הדרך למעלה סלולה. המותגים שבד"כ מועדפים על השתיין המתחיל: וויסקים איריים (ג'יימסון, טולמור דיו), וויסקים קנדיים (סיגראמ'ס VO, קראון רויאל, בלאק ולווט), ולעתים דווקא סקוטש בלנדד פשוט יעשה את העבודה (בלנטיינ'ס, J&B, גראנט'ס). בקשר למאלטים- פידיך מצוין, מקאלן 10 מעולה- בעיקר כי הוא לא אגרסיבי מדי אך עדיין עשיר בטעמים וארומות- בלוויני מעולה לעניין, והרשימה ארוכה. לדעתי, אם יבוא מישהו וישאל איזה מאלט כדאי לטעום ראשון, הייתי ממליץ דווקא על אובָּן. מיוחד, מעושן ממש מעט, משלב בין אגרסיביות לעדינות, ופשוט טעים. להשיג בסטימצקי ובחנויות הספרים המובחרות ;) גיסר.

המלצה שלי

תנסה את אחד ממותגי הוויסקי האירי. לדוגמא: ג'ימסון או בושמילס או טולמור דיו. כולם נחשבים לעדינים,לא קשוחים ולא מעושנים בכלל. (ממש "וויסקי למתחילים"). בהצלחה.

דיווח

כבר פעמיים יצא לי לשתות ג'וני ווקר אדום עם טיפה סודה, ומאוד אהבתי. אני מניח שכשיהיה לי יותר כסף אני גם אנסה את השחור. אתם יודעים כמה בערך עולה ג'וני ווקר (אדום ושחור) בדיוטי פרי?
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אלכוהול
בחר
בחר