ראיון עבודה

ראיון עבודה

היתי בראיון בחברה מסויימת, וזה עתה הוזמנתי לראיון שני. נאמר לי כי זהו ראיון בכח אדם. האם פרוש הדבר הוא שבראיון יידונו תנאי ההעסקה? אם כן, האים יש לראות בהזמנה לראיון הזה סימן לכך שהתקבלה כבר החלטה עקרונית חיובית לגבי העסקתי? מהן ההמלצות לגבי דרישות ואסטרטגייה של מו"מ? נאמר לי שהליך הקבלה מורכב משלושה ראיונות, כלומר מלבד לראיון הזה צפוי לי עוד ראיון טכני אחד. מה יכולה להיות משמעות של הראיון השלישי הזה?

לדעתי

הראיון השני שהוזמנת אליו, אינו ראיון כלל - אלא משא ומתן לשמו כוח אדם לא בודקים אם האדם מתאים, אלא בד"כ מטפלים בשכר. מה שלימדו אותי במ"ומ, זה לעולם לא לענות לאחר שמציעים לך את ההצעה - אל ללכת הביתה, להתייעץ, לבדוק, ולחזור עם הצעה נגדית. אני מניח, (שים דגש על המניח), שהראיון שלישי הוא יותר פורמלי ובו תפגש עם הבוס שלך והוא ייתן את התו האחרון. אחרי הכל, יש לו זכות וטו... אם הוא יכול לפטר, הרי שמן הראוי שתנתן לו גם הזכות לאשר העסקת עובד. קח את דברי בערבון מוגבל, ואל תשכח לספר איך הלך לך בסוף... :-)

תודה רבה על ההסבר!

בטל ובטל דחוף!!!

ראיון שני משמעו שאתה אחד מיני אלו ששרדו את הראיון הראשון. שלא תעז להתווכח על משכורת לפני ניסיון של 3-5 שנים - עד אז אתה לא מוגדר בכלל כמתכנת אלא כתוכניתן - וכאלו מרוויחים 4.5 אש"ח גג. ההבדל הוא בהיקף הידע שלך, בכמות הקוד שאתה מסוגל לכתוב ללא Bugים, מהירות ה- Debugging שלך, יכולת כתיבת אלגוריתמים אופטימליים באמת, שימוש נכון ב- DB, עוד מיליארדי חוקים שיכתבו בדם, כתיבת קוד ברור וקריא, כתיבת קוד מתמחזר והכי הכי הכי הכי הכי חשוב - היכולת להשתלב במערכות של 2 מיליון שורות קוד ומעלה. אז... כל עוד אתה לא בעל ניסיון כבד - אתה תעשה טעות אנוש פטאלית אם תחליט להתווכח איתם על משכורת בשלב הזה. משה.

מאיפה אתה מביא את השטויות שלך?

מה זאת אומרת "שלא תעז להתווכח"??? בן אדם שחושב ששווה יותר ממה שמציעים לו - שיגיד! בן אדם שיבוא אליי לראיון ויסכים להצעה הראשונה שאתן לו בלי אפילו לנסות להתווכח - יעוף על טיל באליסטי חזרה הבייתה, מי צריך בן אדם חסר הערכה עצמית ובלי בטחון?! מאיפה הבאת את המספר 4.5 "גג"?????? אם מציעים לו 4.5 אלף שקל, שיסתובב וילך ושלא יחזור לשם יותר, זה עלבון לקבל כזאת הצעה! מורות עם תואר ראשון מרוויחות יותר, תוכניתנים ירוויחו 4.5? איפה אתה חי? איך אתה בכלל מעז לתת כאלה עצות לבן אדם?

תודה רבה על ההסבר!

תקרא את התגובה שלי לthelive

thisplay, וואטאבר....

לדעתי

הראיון השני שהוזמנת אליו, אינו ראיון כלל - אלא משא ומתן לשמו כוח אדם לא בודקים אם האדם מתאים, אלא בד"כ מטפלים בשכר. מה שלימדו אותי במ"ומ, זה לעולם לא לענות לאחר שמציעים לך את ההצעה - אל ללכת הביתה, להתייעץ, לבדוק, ולחזור עם הצעה נגדית. אני מניח, (שים דגש על המניח), שהראיון שלישי הוא יותר פורמלי ובו תפגש עם הבוס שלך והוא ייתן את התו האחרון. אחרי הכל, יש לו זכות וטו... אם הוא יכול לפטר, הרי שמן הראוי שתנתן לו גם הזכות לאשר העסקת עובד. קח את דברי בערבון מוגבל, ואל תשכח לספר איך הלך לך בסוף... :-)

הייתי שם

היתה שם סיחה על מקומות עבודה קודמים שלי. לימודים שלי וכו'. תשובה עוד לא קיבלתי.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תיכנות
בחר
בחר