עברית ב aspx

עברית ב aspx

בניתי דף ב asp.net שלוקח את הנתונים ממסד הנתונים. נתקלתי בבעיה שכאשר המידע שנלקח ממסד הנתונים הוא בעברית אז הדפדפן לא מזהה את הכתוב. ונותן לנו אותיות בשפה אחרת ולכן לא מזהה את מה שעליו לעשות. הנתונים עוברים בשורת הכתובת ושם מופיעה המילה בעברית, כמו שצריך. למישהו יש עצה? הסקריפט הזה הוא סקריפט שכתבתי פעם גם ב ASP ושם לא היתה בעיה כזו. ובכלל איפה ניתן למצוא מידע לגבי ASP.NET והתאמתו לעברית?

זאת בעיה של encoding

ASP עבד ב ASCII לעומתו ASP.NET עובד UNICODE. הטכסט אשר מגיע מבסיס הנתונים מגיע בפורמט ascii ולכן לא רואים עברית על הדף. ישנם שתי אפשרויות הראשונה לדאוג שבסיס הנתונים יחזיר unicode (לכל בסיס נתונים דרך משלו). השניה לשנות את ה encoding ב Web.Config מ UTF8 ל windows-1255. כדאי לוודא כי Response.CharSet תואם את ה Encoding. שינוי encoding ל windows-1255 יכול לגרום לבעיות ביצועים משום שה CLR עובד Unicode ונדרשת המרה בכל פניה ל CLR. לגבי חומר על asp.net ועברית - בשל "תפוצתה הרבה של השפה העברית ברחבי העולם" יש מעט מאוד חומר, אם בכלל, בנושא. נתי גור [MVP]

וואו תודה

תודה רבה על התשובה המקצועית אבל עוד לא הבנתי מה לעשות. אני משתמש באקסס איך אני קובע שיחזיר נתונים בunicode? את הדרך השניה בכלל לא הבנתי. מדובר בהגדרות ASP.NET שאני אמור לכתוב כחלק מהקוד? אשמח אם תפרט מעט. תודה רבה

ישנם שני דברים שאת צריכה לעשות

הצגת עברית כרוכה גם בעיבוד הנתונים אשר מגיעים מבסיס הנתונים ע"י הדף וגם בהגדרות הדפדפן כיצד לקדד את הביטים שהגיעו מהשרת. 1) כל אפליקצית asp.net נוצרת (ע"י ה visual studio) עם קובץ בשם web.config. קובץ זה מכיל הגדרות שונות לאפליקציה (הוא מעין תחליף לרישום ברגיסטרציה \ קובץ איתחול). אחת מההגדרות של הקובץ בזה הוא מה ה Encoding אשר ה response וה request ישתמשו בו. ההגדרה הזאת נמצאת תחת tag בשם globalization. ברירת המחדל היא utf-8 אבל ניתן לשנות ל windows-1255. 2) את ה encoding של השרת ניתן גם לקבוע ע"י קוד. בכדי שהדפדפן יוכל להציג unicode ה encoding של הדפדפן צריך להיות uft-8. זאת בדיקה שניתן לעשות בקלות ע"י r.click על הדפדפן בחירה ב encoding וב unicode (utf-8). בכדי לשנות את ההגדרות הללו בקוד יש לקבוע את Response.charset ל "utf-8" לגבי Access אני לא יודע... נתי גור [MVP]
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תיכנות
בחר
בחר