שאלה ב ACCESS

שאלה ב ACCESS

כיצד ניתן, אם בכלל, להתעלם משגיאת הפרת מפתח או הפרת חוק אימות (הודעות שגיאה עם סימון !) הכוונה, לגרום לכך שלא תוצג שגיאה גם אם היא קיימת (כדוגמת: ON ERROR RESUME NEXT ).

מפתח לדלת אחת

מפתח הוא לב מסד הנתונים בכל הקשור לתקשורת בין הטבלאות ואגירתן לצרכי איחזור עתידי על פי חתכים מבוקשים ככזה אין אפשרות להזין ערך זהה בעמודת המפתח אם מסד הנתונים שלך אינו כולל טבלאות מקושרות תנסה בכלל לבטל מפתח ורק אז ניתן יהיה לעקוף את חד חד הערכיות תנאי חוקי אימות הם קשיחים ולא פגשתי בכלי המאפשר לעקוף אותם אם תשמע תספר לי

לדעתי

עליך לעשות את מפתח AutoNumber ולהתעלם ממנו. במקום השדה שהיה מפתח תעשה שדה חדש ובו תכניס את הנתונים שרציתה להכניס בשדה המפתח בהצלחה אריה

התשובות אינן לענין!!!

בסה"כ שאלתי כיצד לגרום לכך שלא תופיע הודעת שגיאה ושהתכנית תרוץ הלאה. ונתתי גם דוגמא כיצד ניתן לעשות זאת ב VISUAL BASIC. התכנית עובדת ומה שאני עושה כרגע זה מתעלם מההודעה. הייתי רוצה שההודעה לא תופיע!!!

אז ככה

1. תיצור בעזרת האשף כפתור סגירת טופס 2. תיכנס לקוד ותראה דבר כזה: Private Sub Command20_Click() On Error GoTo Err_Command20_Click DoCmd.Close Exit_Command20_Click: Exit Sub Err_Command20_Click: MsgBox Err.Description Resume Exit_Command20_Click End Sub 3. תנסה להבין על מה מדובר 4. תבנה קוד דומה לצרכיך 5. במקום MsgBox Err.Description תכתוב MsgBox Err ותריץ את התוכנה כאשר תיתקל בשגיאה, תקבל הודעה עם מספר השגיאה (נגיד 1111) תשנה את השורות האחרונות Err_Command20_Click: ''''''' if err=1111 then Resume Exit_Command20_Click end if '''''' Resume Exit_Command20_Click כאשר התוכנה תיתקל בשגיאה האמורה היא תדלג עליה (ואם לא לזה התכוונתה אתה יכול לכתוב "תודה אבל לא לזה התכוונתי", לאנשים יתחשק יותר לענות לך) בהצלחה אריה

תודה אריה

אנסה וצר לי שראית את תגובתי כלא נימוסית. שוב תודה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תיכנות
בחר
בחר