האם ללמוד PHP או .NET (ASP) ????

שלום לכולם אני חושב לבצע הסבה מקצועית מתחום הפיננסים לתחום התכנות, בתחום שמעניין אותי בעיקר הוא תכנות WEB ובהבדיקות שביצעתי הגעתי לצומת האם ללמוד PHP (שעד כמה שאני מבין זו שפת תכנות WEB בלבד) או קורס .NET שכולל התמחות בתכנות WEB (ASP למשל אבל גם כולל תכנות יישומים לא WEB ובכך מכסה אולי תחום עיסוק נוסף במידה ולא אמצא עבודה בתחום האינטרנט. אשמח לקבל חוות דעת גם מבחינת רמות השכר והקושי למצוא עבודה בתחומים האלו ומבחינת קושי הלימודים רק חשוב לציין שאין לי רקע ממשי בתכנות ואני למעשה מתחיל ממש מאפס תודה

קורס .NET

הי אופיר, גילוי נאות - אני אורלי מג'ון ברייס הדרכה. לא ניתן להשוות בין .net לבין PHP. PHP היא שפת תכנות בעוד .net היא פלטפורמת פיתוח שלמה המכילה בין היתר גם את ASP.NET שהיא פלפורמת הפיתוח ל Web של Microsoft ומקבילה ל PHP. כאשר אתה לומד .net אתה לומד על צורות פיתוח אפליקציות שונות ובניהם Win foms, WPF, Silverlight, WCF ועוד. כאשר אתה מפתח ב .net אתה משתמש ב Visual studio (גירסתו האחרונה 2010) ההופכת את תהליך הפיתוח למסודר ומהיר יותר. PHP אינה שפה שעוברת תהליך קומפיציה (הידור), אי לכך אתה לא נהנה מיתרונות הקומפלציה כגון קבלת שגיאות ברורות בזמן תהליך הפיתוח וכו'. בAsp.net ניתן לפתח במספר שפות ובניהן C# ו Vb.net. פיתוח ב.net מתבצע באמצעות שפות שהםObject Oriented (תכנות מונחה עצמים) , מדובר על מתודולוגיית פיתוח שמסייעת בכתיבה נכונה ובתחזוקה של תוכניות שמוכיחה את עצמה כבר לא מעט זמן. לסיכום, יש המון יתרונות לפיתוח ב .net, חשוב להבין שמדובר בפלפורמה שלמה ולא בשפת תכנות כמו PHP. לאור העובדה שאתה מעוניין בהסבה מקצועית, אני ממליצה לך ללמוד קורס שיפתח בפניך את כל הדלתות כמו .NET. מאחר וקורס PHP ימקד אותך לכיוון הWEB בלבד. אשמח לתת לך פרטים נוספים, אתה מוזמן לפנות אליי בפרטי. בהצלחה, אורלי

ללא ספק עדיף לך דוטנט

אני באופן אישי מפתח אתרים בPHP. פיתוח בPHP מחייב היכרות מעמיקה עם HTML ןJAVASCRIPT, בגלל האופי הסקריפטי של השפה. ל"טירון" עדיף להתחיל עם ASP.NET, ומייד ליצור אתרים. קודם כל, בגלל שבדוטנט הכל מובנה יותר - תלמד את עקרונות התיכנות הנכון טוב יותר. ושנית, אפשר לפתח אתרים מבלי להכנס לכל נבכי הHTML בשלב הראשון. מה גם, שיהיה לך הרבה יותר קל למצוא קורסים ללימוד דוטנט מאשר קורסי פיתוח PHP. אם תרשה לי לסטות קצת מהשאלה ששאלת, ולא לדון בASP.NET VS PHP כיום, יותר ויותר חברות מציעות שירותי הקמת אתרים על ידי מערכות תוכן קיימות. ואז כל מה שנותר לעשות זה לעצב, לשנות קונפיגורציות, ואולי "לתקן" דברים פה ושם. שלושת המערכות ניהול תוכן הפופולאריות כיום הן Joomla, Drupal & WordPress. אני באופן אישי, משתמש בוורדפרס לפרויקטים שלי, וככל שהזמן עובר אני רואה שהצורך בתוכניתן בבניית אתרים "שגרתיים" הולך ופוחת בזכות מערכות ניהול תוכן כנ"ל. אולי שווה לך לעיין בתחום בטרם תיכנס לעובי הקורה של עולם התיכנות.

אז אם הבנתי נכון

מערכות תוכן הן למעשה שבלונות מוכנות של תכנות שעליהן מלבישים תוכן ועיצוב? האם הן חינמיות?

הבנת נכון

כל שלושת מערכות ניהול התוכן שהזכרתי הן חינמיות, וקוד פתוח. למעט sharepoint של מיקרוסופט, כל מערכות ניהול התוכן הפופולאריות הן קוד פתוח (וחינם).
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תיכנות
בחר
בחר