ידידות אפלטונית?!

עד לפני כשלוש שנים היה לי ידיד מאוד טוב, אבל הקשר התנתק. לפני כשנה, ביד הגורל, נפגשנו... וחזרנו להיות בקשר טוב, אך לא כפי שהיה בעבר. אני מצידי הרגשתי שעשיתי הכל כמעט כדי להחזיר את הקשר למה שהיה לפני שנים, אבל זה לא עזר. יצאתי מנקודת הנחה שאנשים משתנים, וכשם שאני השתנתי בדברים מסויים, כך גם הוא. לאחרונה הקשר התהדק, ומאוד שמחתי. עד לאותה שיחת "השתפכות" ובה הוא אמר שהוא אוהב אותי, והיה רוצה שנהיה ביחד. כמו כן, אמר לי שזו לא פעם ראשונה שהוא אומר לי את זה. לטענתו, דחיתי אותו לפני כשלוש שנים... הרגשות שלו לא השתנו, זאת הסיבה שהוא ניסה לתפוס מרחק ולא להקשר (מה שלא קרה בסופו של דבר). אני לא זכרתי את הסיטואציה הזאת, באותה תקופה הייתי מאוד צינית וסביר להניח שלקחתי את זה "בצחוקים" ולא יחסתי לזה חשיבות אמיתית, בדיעבד, התנהגתי בילדותיות וטיפשות. כבר הבהרתי לו שאני לא מעוניינת, והוא מבחינתו אמר לי לשכוח את השיחה ושתמיד יהיה כאן בשבילי. לשכוח את השיחה?! לא נראה לי שבאמת אפשר. להמשיך ולא ליחס לה חשיבות? גם זה לא נראה לי אפשרי... מצד אחד, אני יודעת כמה קשה להיות בקשר עם בנאדם שהייתי רוצה ממנו יותר, או להיפך. מצד שני, אני כ"כ לא רוצה לאבד אותו! הוא השאיר את ההחלטה להמשך הקשר בידי, למרות שלדעתי (ואמרתי לו) הוא זה שצריך להחליט. לא יודעת אם מה שעשיתי נכון... ויותר חשוב, לא יודעת מה לעשות עכשיו, שיהיה נכון. תודה מראש על כל ניסיון לעזור.

כל מה שעשית היה מוטעה

לא התייחסת ברצינות לרגשותיו, בראשונה, אינך מתחשבת בהם כעת, בשנייה- הוא מאוהב ואת לא רוצה להפסיד אותו כידיד....הוא לא ידיד! הוא מאוהב בך! לכן את לא יכולה להפסיד אותו כך... ומותירה את הברירה בידיו, בשלישית, כאשר ברור שהברירה בידייך בלבד. מה שאת צריכה לעשות כדי לתקן את המצב וכדי לעשות את הדבר הנכון מוסרית, הוא לנתק' איתו כל קשר, כדי שתהיה לו הזדמנות להתאהב במישהי שתתאהב בו בחזרה. אך מאחר והיית כל כך אנוכית ואגוצנטרית לאורך כל התיאור שלך (כמה לא מוסרית את צריכה להיות אם לא ראית כמה עוול גרמת לו, בזמן שכתבת את ההודעה?!), קשה לי להניח שרגשות של אחר יקבלו בעינייך חשיבות כאשר הם עומדים בסתירה לצרכייך האישיים.... חן.

שמעת על אימון אישי?

תנסי להבהיר מה הציפיות שלך מהקשר

כל מה שעשית היה מוטעה

לא התייחסת ברצינות לרגשותיו, בראשונה, אינך מתחשבת בהם כעת, בשנייה- הוא מאוהב ואת לא רוצה להפסיד אותו כידיד....הוא לא ידיד! הוא מאוהב בך! לכן את לא יכולה להפסיד אותו כך... ומותירה את הברירה בידיו, בשלישית, כאשר ברור שהברירה בידייך בלבד. מה שאת צריכה לעשות כדי לתקן את המצב וכדי לעשות את הדבר הנכון מוסרית, הוא לנתק' איתו כל קשר, כדי שתהיה לו הזדמנות להתאהב במישהי שתתאהב בו בחזרה. אך מאחר והיית כל כך אנוכית ואגוצנטרית לאורך כל התיאור שלך (כמה לא מוסרית את צריכה להיות אם לא ראית כמה עוול גרמת לו, בזמן שכתבת את ההודעה?!), קשה לי להניח שרגשות של אחר יקבלו בעינייך חשיבות כאשר הם עומדים בסתירה לצרכייך האישיים.... חן.

ואוו חן!!! ממש הוצאת לי את המילים מהפה.

ובקשר אלייך , ידידתי הנחמדה, שחררי את הבחור כל עוד יש לו סיכוי לצאת מכל הסיפור עם לב שלם (למרות שהרב הראשי לישראל ברי סחרוף כתב באופן מופלא "לב שבור הוא לב שלם" ) וקצת רצינות- אין שום סיכוי , ולו הקלוש ביותר , שהבחור הזה יסתכל עלייך בתור ידידה, אדרבא , במשך הזמן אהבתו אלייך רק תגדל ובכך שתמשיכי את הקשר הזה, את בעצם נותנת לו את התקווה שיום אחד אולי תרגישי כמוהו... קחי בחשבון שככל שהזמן עובר את פוגעת בו יותר אני מקווה שתסתדרי ... לילה טוב אבי

ידידות אפלטונית?!

עד לפני כשלוש שנים היה לי ידיד מאוד טוב, אבל הקשר התנתק. לפני כשנה, ביד הגורל, נפגשנו... וחזרנו להיות בקשר טוב, אך לא כפי שהיה בעבר. אני מצידי הרגשתי שעשיתי הכל כמעט כדי להחזיר את הקשר למה שהיה לפני שנים, אבל זה לא עזר. יצאתי מנקודת הנחה שאנשים משתנים, וכשם שאני השתנתי בדברים מסויים, כך גם הוא. לאחרונה הקשר התהדק, ומאוד שמחתי. עד לאותה שיחת "השתפכות" ובה הוא אמר שהוא אוהב אותי, והיה רוצה שנהיה ביחד. כמו כן, אמר לי שזו לא פעם ראשונה שהוא אומר לי את זה. לטענתו, דחיתי אותו לפני כשלוש שנים... הרגשות שלו לא השתנו, זאת הסיבה שהוא ניסה לתפוס מרחק ולא להקשר (מה שלא קרה בסופו של דבר). אני לא זכרתי את הסיטואציה הזאת, באותה תקופה הייתי מאוד צינית וסביר להניח שלקחתי את זה "בצחוקים" ולא יחסתי לזה חשיבות אמיתית, בדיעבד, התנהגתי בילדותיות וטיפשות. כבר הבהרתי לו שאני לא מעוניינת, והוא מבחינתו אמר לי לשכוח את השיחה ושתמיד יהיה כאן בשבילי. לשכוח את השיחה?! לא נראה לי שבאמת אפשר. להמשיך ולא ליחס לה חשיבות? גם זה לא נראה לי אפשרי... מצד אחד, אני יודעת כמה קשה להיות בקשר עם בנאדם שהייתי רוצה ממנו יותר, או להיפך. מצד שני, אני כ"כ לא רוצה לאבד אותו! הוא השאיר את ההחלטה להמשך הקשר בידי, למרות שלדעתי (ואמרתי לו) הוא זה שצריך להחליט. לא יודעת אם מה שעשיתי נכון... ויותר חשוב, לא יודעת מה לעשות עכשיו, שיהיה נכון. תודה מראש על כל ניסיון לעזור.

אנשים מוזרים...

זה לא חשוב מה שעושים חשוב יותר איך מפרשים את הנעשה..

ומה קורה בצד השני? בצד שלו?

אני נמצא בצד השני של הבעיה, או לפחות הייתי עד לפני כמה שבועות (אני כבר לא בטוח) התנתקות לדעתי לא תעזור לאף אחד, היא פוגעת ושוברת. את לא רוצה לנתק את הידידות והוא גם לא רוצה-אז זה פשוט לא הגיוני. אותי ההתנתקות שברה לגמרי, אני מנסה בציפורניים להציל את הקשר שלי איתה. היא שומרת על מרחק אבל שולחת רמזים שהיא לא ממש רוצה התנתקות (לפחות כך זה נראה... אני מקווה שאני צודק!). את לא יכולה לעזור לו ע"י התנתקות אם הוא לא רוצה לעזור לעצמו!!! כי גם אחרי נתק המשיכה תגדל ועל זה גם יבואו לחצים של "איפה היא?" "למה היא פוגעת בי ככה?" "מה אם הייתי עושה משהו אחרת?" וכו' דברי איתו, תבהירי לו את מקומו ואת מקומך, אולי הוא יחליט להתרחק ואולי הוא יחליט לשנות גישה בכל מה שקשור בך עד שהוא יגדיר אותך כידידה. יכול גם להיות שהוא לא יפסיק להיות מאוהב בך, אבל זו החלטה שלו... אם הוא יכול לחיות עם הקשר הזה, הכל טוב. אני מרגיש שאני לא יכול יותר, אני רוצה אותה בחזרה (אפילו כידידה-כי זה התחיל כך והיה טוב, אז למה לא?) אם את רוצה לשמוע עוד אז תכתבי. בהצלחה, Dr. Love

תגובה

היי! טוב אין מה להגיד , כמובן שאף אחת לא היתה רוצה להיות במצב כזה. זה מצב לא נעים ומסובך. ברור שלבחור יש רגשות כלפייך ואף רגשות חזקים אפילו לאחר שלוש שנים. מצד אחד אני מבינה שאת מאוד מעוניינת להיות איתו בקשר , קצת קשה לשכוח את השיחה מאחר וברור שהוא אוהב אותך, כל שכל בחור שתצאי איתו הוא יקנא ולא יאמר. זה מצב לא פיירי עבורו, אני יודעת שמחינתי הדבר הכי גרוע היה לראות מישהו שאני אוהבת עם אחרות ולשמוע ולהכיר אותן ולהיות רק הידידה. אולי עדיף לו שלאט תהיו בקשר על מנת להקל עליו כי כך אולי הוא יתגבר עלייך. אני רק מציעה לך שתתחשבי ברגשותיו ותחשבי מה עדיף עבורו , לפעמים צריך לחשוב גם על טובת אחרים גם אם אנחנו צריכים לוותר על טובתו במידה מסוימת. השאלה מי מקריב ונפגע פה יותר... מקווה שתמצאי את התשובה .

ואוו חן!!! ממש הוצאת לי את המילים מהפה.

ובקשר אלייך , ידידתי הנחמדה, שחררי את הבחור כל עוד יש לו סיכוי לצאת מכל הסיפור עם לב שלם (למרות שהרב הראשי לישראל ברי סחרוף כתב באופן מופלא "לב שבור הוא לב שלם" ) וקצת רצינות- אין שום סיכוי , ולו הקלוש ביותר , שהבחור הזה יסתכל עלייך בתור ידידה, אדרבא , במשך הזמן אהבתו אלייך רק תגדל ובכך שתמשיכי את הקשר הזה, את בעצם נותנת לו את התקווה שיום אחד אולי תרגישי כמוהו... קחי בחשבון שככל שהזמן עובר את פוגעת בו יותר אני מקווה שתסתדרי ... לילה טוב אבי

האמת היא שאני נמצאת עכשיו בבעיה דומה...

ידיד שלי, ידיד קרוב, החליט ביום חמישי לחשוף בפניי את פנים ליבו. ואני עכשיו לא ממש יודעת איך להתמודד עם זה... זה באמת היה בשבילי לא נתפס בהתחלה - הוא טוען שהוא מרגיש כך כבר 4 שנים! ולי לא היה שמץ של מושג... אני באמת לא מבינה למה הוא עשה את זה, במיוחד אחרי שהוא שאל אותי, כביכול בצורה היפוטתית (הוא אמר שדרך השאלה הזו, הוא מנסה לבחון אותי ?!) והשאלה היתה אם הוא היה מציע לי לצאת איתו - מה הייתי אומרת. והוא שאל אותי את השאלה הזו מס' פעמים - פעם אחת לפני מס' חודשים, פעם שנייה ביום חמישי בלילה. ובשתי הפעמים אמרתי לו "לא", שלא הייתי מסכימה לצאת איתו. אבל הוא כנראה החליט שהוא בכל זאת חייב לשפוך את מה שעל ליבו. ועד כמה שהייתי רוצה שהקשר הזה יחזור למה שהיה, אני יודעת שהוא לא. ועדיף לשמור מרחק, אפילו אם כרגע זה נראה כאילו אני פוגעת בו אפילו יותר. מור ו
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אהבה ורומנטיקה
בחר
בחר