מחר חברה שלי מתחתנת

אני נורא רוצה שיהיה לה טוב והכל יצליח, אבל אני יודעת שהסיכויים קלושים. בתור התחלה היא צעירה מידי (בת 19) היא מתחתנת רק כדי לצאת מהבית, יש לה משפחה נוראית, ואבא שעסוק בשתיה רוב היום ואני ממש לא מאשימה אותה על רצונה לצאת משם- אבל לא חייבים להתחתן בשביל זה! היא מתחתנת עם חבר שלה שאותו היא אוהבת- ואין לי עם זה בעיה, רק שזו מערכת יחסים ראשונה, ו... אפשר קצת לחכות, אני מפחדת שלפני שהיא תבין מה קורה איתה, היא תהיה בהריון ולעולם לא תספיק ללמוד. ורק שתבינו הבחורה גאון!! ממוצע 11 נקודה משהו בבגרויות, וזיכרון מדהים. אה, כן. מין! היא גדלה בבית דתי, בחינוך מסורתי ולמרות שהיום היא חילונית התפיסות שלה לגבי מין מפחידות!! רק לדוגמא על השאלה איך לדעתה יהיה הלילה הראשון היא אומרת: אני אשכב על הגב אעצום את העיניים ואחכה שזה יגמר... אז אני ממש מקווה שבסופו של דבר ואף על פי כן הנישואין יצליחו ועדיין אני חשה עצב.

בא לי לבכות.......

בא לי לבכות בשבילה כי אני די מרחמת אליה שהיא הגיעה למצב שהיא צריכה לברוח מהבית ביגלל אבא שלה אני מקווה מאוד בשבילה שיהיו לה חיים יותר מאושרים

I can understand her

For wanting to get out of the house, I have neighbours which sound alot like her parents, and maybe even worse cause her parents are married within the family for generations, so the kids are a little koko, and you can always hear them screaming at each other, and they can't stand each others presence, and their girls did the same

לפי כל מה שאת מתארת זה נועד לכישלון מלכתחילה ורק בטווח הזמן את תדעי היא זה נועד לכך הוא הפך להצלחה........

וחברתך מן הסתם תלמד זאת בדרך הקשה, כן נכון נאחל לה הצלחה בדרכה החדשה ובזוגיות שלה (אם היא יודעת מה זה בכלל) אבל ביננו על כמה זוגות שמעת שהתחתנו בגיל הזה וחיים היום באושר ובעושר כמה זוגות שנקודות הפתיחה של החיים שלהם טובים יותר מחברתך ונדונו לגזר דין מוות.... את יודעת לפעמים צריך ללמוד הכל בדרך הקשה וחברתך כנראה היא בחורה מן הסוג הזה... חבל שהיא לא הסכילה לקבל עצות מחברות כמוך ולפתח לה כיוונים שונים על מנת לצאת מהחיים הקשים ומן המציאות בו היא חיה.... לעיתים הפתרון שנראה הכי קל והכי פשוט הופך להיות הכי קשה והכי מסובך והיציאה ממנו מסורבלת וכואבת..... ליבי ליבי על הצער והכאב שעוד נכונו לה וחבל שזה כך .... ולך רק אומר שהיא התברכה בכזו חברה וחבל שלא הסכילה להקשיב לך ולענות לך על הושטת היד... הייה שמחה בשמחתה וגם אם על פניו ניראה כי היא ריגעית וזמנית, היי לידה בטוב ובשמחה וגם בעצב ובכאב כי בזה נמדדת החברות..... טל

אני אישית .....

אני מאחלת לה שיהיה לה רק טוב ואני מאוד מקווה שהיא לא תצטער על מה שהיא עושה

חבל מאוד שזה הצעד שהיא פונה אליו

צעד נואש.צעד עצוב.היא מתחתנת מכל הסיבות הלא נכונות. היא מחפשת להתנתק מהמציאות לשקוע באשליה שאולי הנישואין הללו יצילו את חייה או מה שנשאר מהן.מין הסתם נותרו בה הרבה משקעים בגלל אביה..אם היא תיארה את מצב יחסי המין שלה..שהיא תשכב על הגב ותחכה שהוא יגמור..נשמע לי נורא כאילו שהיא נאנסת..זה כלל לא מרצונה.. ולא מאהבה.... הסוף של הזוגיות שלהם ברור..היא מתחתנת מתוך דחף לבריחה..וכמיהה לאהבה אך לא נראה לי כלל שהוא אביר חלומתיה אלא רק מקום מקלט לנפשה..חבל שהיא נוקטת בצעדים מסוג זה .היא יכולה להתנתק מאביה בדרכים אחרות כמו להשכיר דירה עם שותפה או לעזוב לחו''ל .חבל מאוד..נחזיק לה אצבעות

I Don't know if she has a choice

Alot of religous families still have pre-arranged marriage, and maybe it's not even her choice to do so

זה לא שידוך

מדובר בבחור שהיא הכירה, ויצאה איתו שנתיים. קשה להסביר את כל מכלול הבעיות והמציאות שם. העניין הוא שתמיד יש אופציה אחרת, ואנשים הצליחו להתנתק ממשפחות בעייתיות יותר. היא עובדת למחייתה, והיא כבר לא קטינה. אבל זה עניין תפיסתי. ככה היא חונכה והיא לא מאמינה בעצמה מספיק כדי ללכת נגד זה.

...Like you said

In those families there is also alot of pressure from the inside Problem is i'm guessing she's not gonna try and get out of that way of life, she's just moving to another house to keep the same way of life she had till now

מחר חברה שלי מתחתנת

אני נורא רוצה שיהיה לה טוב והכל יצליח, אבל אני יודעת שהסיכויים קלושים. בתור התחלה היא צעירה מידי (בת 19) היא מתחתנת רק כדי לצאת מהבית, יש לה משפחה נוראית, ואבא שעסוק בשתיה רוב היום ואני ממש לא מאשימה אותה על רצונה לצאת משם- אבל לא חייבים להתחתן בשביל זה! היא מתחתנת עם חבר שלה שאותו היא אוהבת- ואין לי עם זה בעיה, רק שזו מערכת יחסים ראשונה, ו... אפשר קצת לחכות, אני מפחדת שלפני שהיא תבין מה קורה איתה, היא תהיה בהריון ולעולם לא תספיק ללמוד. ורק שתבינו הבחורה גאון!! ממוצע 11 נקודה משהו בבגרויות, וזיכרון מדהים. אה, כן. מין! היא גדלה בבית דתי, בחינוך מסורתי ולמרות שהיום היא חילונית התפיסות שלה לגבי מין מפחידות!! רק לדוגמא על השאלה איך לדעתה יהיה הלילה הראשון היא אומרת: אני אשכב על הגב אעצום את העיניים ואחכה שזה יגמר... אז אני ממש מקווה שבסופו של דבר ואף על פי כן הנישואין יצליחו ועדיין אני חשה עצב.

חייבת לשתף אתכם במשהו!!! סיפור מענין...

יש לי חברה טובה שהכרתי בי"ג ובאה ממשפחה דתיה מאוד. בגיל 15 היא יצאה מהבית לגור עם גבר בן 37 והפכה להיות חילוניה. היא עשתה את זה כמובן לברוח מהמסגרת הנוקשה בביתה, היא לא סבלה את הדת ואת צורת החיים בבית הוריה. מן הסתם, הוריה לא קיבלו את זה כמובן וסרבו להכיר בה יותר. לא רק הוריה, אלא כל חבריה ומקורביה שנאו את הרעיון ולא הבינו למה היא מנסה להרוס לעצמה את החיים! הם היו בטוחים שהוא מנצל אותה ויעיף אותה אחרי שימאס לו. חוץ ממני, כי אני במקרה הכרתי אותו בלי קשר אליה וידעתי כמה טוב ומקסים הוא. למרות לא הבנתי אותה, איך היא יכולה להיות עם גבר בגילו כשהיא כל כך צעירה (זה גם קצת הגעיל אותי בזמנו). בגלל התגובות של כולם, היא עברה תקופות קשות מאוד והיתה בודדה מאוד. היה לה רק אותו ואפשר לומר גם אותי. כי אני מאוד אהבתי אותם. כשהיתה בת 19 הם התחתנו. ההורים שלה הגיעו לחתונה ברגע האחרון ואחרי הרבה שיכנועים מצד המשפחה שלו. היום היא בת 24,, הם עדין נשואים, יש להם שתי בנות מקסימות והם חיים באושר...! ההורים שלה חידשו את הקשר מאז שנולדה התינוקת הראשונה והם גאים בה ובחיים שלה ואפילו למדו לאהוב את בעלה! זה רק מראה שיש הפתעות בחיים ושצריך להיות אופטימיים.

הי

קראתי את הסיפור, ואני מקווה, שהנני יכולה להגיב. זאת מאחר, שאני עוברת על עצמי ובשרי דבר מה והלוואי הלוואי, שיכולתי לגלות אופטימיות לגביי זה, כמו שאומרים, רק ימים יגידו . . . ניראה לי, ששוכחים דבר אחד, שכל אחד והבחירה שלו וחבל, שממהרים לפעמים לשפוט בלי שמכירים את הבן-אדם עצמו, סיפורו, ומניעיו. אני מניחה, שאורח החיים של הדתיים, מאוד קשים. ולא כל אחד מסתגל לכך, אפילו, הדתיים עצמם. גם לי יש ידידה שהיא דתיה, ניראה לי שלעיתים, יש לה השקפות עולם כמו של חילוניים דווקא. נכון, שיש הבדל ניכר בגיל של השניים אבל, אם הם חיים באושר עד היום, עם כל הקשיים שהיא עברה, מדוע לא ? ? ?

מחר חברה שלי מתחתנת

האם זה נכון?

Do not trust a person who claims to be honest, and never trust exaggerated friendliness. זה בהקשר ל:"....אני נורא רוצה שיהיה לה טוב והכל יצליח, אבל אני יודעת שהסיכויים קלושים."

הי

קראתי את הסיפור, ואני מקווה, שהנני יכולה להגיב. זאת מאחר, שאני עוברת על עצמי ובשרי דבר מה והלוואי הלוואי, שיכולתי לגלות אופטימיות לגביי זה, כמו שאומרים, רק ימים יגידו . . . ניראה לי, ששוכחים דבר אחד, שכל אחד והבחירה שלו וחבל, שממהרים לפעמים לשפוט בלי שמכירים את הבן-אדם עצמו, סיפורו, ומניעיו. אני מניחה, שאורח החיים של הדתיים, מאוד קשים. ולא כל אחד מסתגל לכך, אפילו, הדתיים עצמם. גם לי יש ידידה שהיא דתיה, ניראה לי שלעיתים, יש לה השקפות עולם כמו של חילוניים דווקא. נכון, שיש הבדל ניכר בגיל של השניים אבל, אם הם חיים באושר עד היום, עם כל הקשיים שהיא עברה, מדוע לא ? ? ?

האמת היא ש...

סך הכל זה באמת לא נורמלי שילדה בת 15 יוצאת עם אדם בן 37... בכנות, זה נשמע לי קצת מופרע ואם לא הייתי מקורבת אליהם, הייתי בטוחה שחוץ מכאב וצער כלום לא יצא מזה... אם אני הייתי אמא שלה אני לא חושבת שהייתי מאושרת לשמוע דבר כזה, במיוחד אם הייתי דתיה! במקרה הוא באמת אדם טוב ולא היתה לו שום כוונה לנצל אותה, הוא היה רציני איתה ויצא מזה משהו טוב בסוף. יש כל כך הרבה סיפורים דומים שסופם מר... לכן על כל סיפור כזה יש כמה דרכים להסתכל ולא לשפוט מיד. אם הבת שלי היתה עושה דבר כזה וזה לא היה מוצא חן בעיני, הייתי מתקרבת אליה יותר ובודקת את השטח מקרוב במקום להתרחק. הייתי מנסה להיות חברה שלה ולא אמא! כך היא תבין שאני לטובתה ויש יותר סיכוי שהיא תקשיב לי.

מחר חברה שלי מתחתנת

היא צעירה מידי?

בת 19 יכולה לתפקד טוב כאם בגיל הזה וגם כאם כאשר ילד(ה) יהיה בגיל 15-16 ,גיל בעיתי של היתבגרות ואז הקשר בין הורה לילד הוא נחוץ! אם ההורה הוא יותר מידי מבוגר אז יש נתק! תחשבי קצת! אולי את מיתכוונת שלא היו לה מספיק "ניסיונות" בחיים? או לב שבור מאחרים?

"......היא מתחתנת רק כדי לצאת מהבית"

אני חושב שכולנו בגיל מסויים חולמים להקים בית משלנו...עם תיקווה לשפר דברים ביחס לבית בו גדלנו. לפעמים מצליחים לשפר את היחס לילדים לא בגללינו אלא בגלל התקופה שחיים
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אהבה ורומנטיקה
בחר
בחר