עומדת לפני חתונה והחבר דורש הסכם ממון

אני בת 29 מהמרכז. אני והחבר שלי יוצאים כבר שנה. היחסים מצוינים. לאחרונה, עלה הנושא של מגורים משותפים בדירה שכורה. החבר בא ממשפחה אמידה, אבל על-שמו אין יותר מדי רכוש. אתמול הוא העלה בפני את הנושא של עריכת הסכם ממון כתנאי למעבר למגורים משותפים (בדירה הרשומה על-שם הוריו). מאוד נפגעתי. מה דעתכם?

מוזמנת לקרוא מדריך משפטי מקצועי בנושא.

הסכם ממון טרום נישואין

מקוהו שיסייע לך להבין במה מדובר...

בד"כ עריכת הסכם ממון עושים לפני חתונה ולא כתנאי למעבר למגורים משותפים. כל העשירים קמצנים ורוצים להתחתן רק עם בני מעמדם... לי יש הרגשה שהדחף הזה מגיע מההורים שלו שכנראה לא מוצא חן בעיניהם שאת לא עשירה כמותם (ואולי כן), ואולי הם חושבים שאת חתרנית בלתי נלאית?! תשאלי אותו מאיפה הרעיון הזה הגיע לו ושימי לב איך הוא מגיב...

איריס ואם היו קוראים להסכםצ הזה "הסכם לשלום בית" איך אז היית מתייחסת אליו???

הסכם זה בא להגן עליך ועליו ביחד, שאם יקרה משהו ביום מן הימים אף אחד לא יצא עםהתחתונים ביד.....

הסכמים לא באים כדי "לדפוק"  אחד את השני.

תתחילי לחשוב חיובי ולא להסתקל על מה שאין בו ....

תודה רבה לכולכם. פשוט נראה לי שהסכם ממון יכול להרוס את הרומנטיקה, או שאולי הוא לא אוהב אותי מספיק שכבר לפני החתונה חושב על מה יקרה כאשר אם נתגרש. בינתיים, דיברנו קצת על הנושא. הוא אומר שזה בא מההורים שלו, בגלל שיש אופציה שנעבור לדירה בבעלות שלהם והם מבוגרים וככה רוצים להגן עליה. הוא גם הבטיח שההסכם ממון יהיה רק לגבי הדירה וזהו. חייבת לומ ר שזה הרגיע אותי במידת מה... לילה טוב.

איריס, אני מצרך לך פה קישור למאמר העוסק בדיוק בנושא הזה של הגנה על דירת מגורים באמצעות הסכם ממון. זה יעזור לך להבין מדוע ההורים חוששים. אל תקחי את זה באופן אישי. זה לגיטימי ואפשר להבין אותם... ליל מנוחה.

הגנה על דירת מגורים ע"י הסכם ממון

עמית, אבל האם זה מקובל? עד עכשיו שמעתי רק על הסכם ממון לפני נישואין. איריס, אולי את יכולה להסתכל על הצד החיובי- ההורים שלו אולי כבר חושבים על חתונה.. :)

בכל אופן, אם את חותמת על הסכם כזה, מציע לך לא לחתום עליו ללא ייעוץ מקצועי, במיוחד אם הנישואין אינם על הפרק הדין. מצרף לך רשימה של עורכי דין בתחום, תוכלי להתייעץ גם איתם.

מנסיון  תחתמי ותתחתני אם את אוהבת הכל יסתדר אחר כך

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אהבה ורומנטיקה
בחר
בחר