אולי פה אני אמצא את הדילמה לבעיה הקשה...

שלום, רציתי לשתף אותכם בדילמה קשה שלי שאני סוחב כבר חצי שנה. לפני כשנה הכרתי מישהי אמריקאית שגרה במיאמי, היינו 3 חודשים ביחד בארץ היה קליק מטורף הייתה כימיה, אנחנו עד היום מדברים בסקייפ וניצוצות באוויר. זסה ניראה כמו קשר שמוביל לחתונה.... ועכשיו לדילמה: אני סטודנט לרפואה שנה 2/7 היא עוסקת במקצוע ללא שוק בארץ, לפעמים הלב אומר פאק הלימודים סע למיאמי, תקפיא את הלימודים המח אומר- השקעת המון כדיי להיתקבל, זה העתיד שלך, תישאר בארץ, תיגמור את התואר כמו שצריך. כל עצה, תיתקבל בברכה....

תגובה ל-pacers

אני מבין שאתם נמצאים ברומן לוהט. אבל אסור לך להפסיק לחשוב על עתידך המקצועי . מה תעשה בארה"ב חוץ מלאהוב אותה?. יש לך מקצוע? אחרי שההורמונים ירגעו, תגלה שבבוקר צריך לקום לעבודה . האפשרות היחידה שאולי שווה בדיקה היא שתמשיך ללמוד רפואה במיאמי, אם זה אפשרי . אם זה לא אפשרי, עצתי לך לא להפסיק את הלימודים. רכישת מקצוע(במיוחד היום) זה דבר שאסור להפסיק אותו. ולמרות שאני בטוח שהיא אוהבת אותך מאוד, היא לא רוצה לבוא לארץ מסיבות מקצועיותכלומר למרות האהבה היא לא מוכנה לוותר על עתיד מקצועי.למה שאתה תוותר?

אמיר מסכים עם כל מילה

שלום, רציתי לשתף אותכם בדילמה קשה שלי שאני סוחב כבר חצי שנה. לפני כשנה הכרתי מישהי אמריקאית שגרה במיאמי, היינו 3 חודשים ביחד בארץ היה קליק מטורף הייתה כימיה, אנחנו עד היום מדברים בסקייפ וניצוצות באוויר. זסה ניראה כמו קשר שמוביל לחתונה.... ועכשיו לדילמה: אני סטודנט לרפואה שנה 2/7 היא עוסקת במקצוע ללא שוק בארץ, לפעמים הלב אומר פאק הלימודים סע למיאמי, תקפיא את הלימודים המח אומר- השקעת המון כדיי להיתקבל, זה העתיד שלך, תישאר בארץ, תיגמור את התואר כמו שצריך. כל עצה, תיתקבל בברכה....

והצד הנשי

קודם כל תיקון לכותרת את הדילמה כבר מצאת את הפתרון אתה מחפש ... מצד אחד מה שכתב לך אמיר רון מאוד רציונלי ואולי נכון. מצד שני לכל אדם קיים גם הצד של הרגש. כמה אתה מסוגל להדחיק את הצד הזה שבך והאם זה שלא תמצה את כל מה שאפשר מהקשר הזה שיש בו משהו חזק לשני הצדדים, האם זה לא יגרום לך להסתובב עם תחושת החמצה קשה שעלולה לפגוע בקשרים העתידיים שיהיו לך ? רק אתה יודע לענות על השאלה הזאת. יש לך החלטה קשה לעשות. ולמחשבות יותר פרקטיות: האם אדם מוכשר כמוך שהתקבל ללימודי רפואה בארץ לא יכול להמשיך ללמוד בחו"ל או להקפיא את הלימודים שנה כדי לבדוק את הקשר ואת ההשתלבות בחו"ל. האם בחורה מוכשרת כמוה גם אם העיסוק שלה לא רלוונטי במדינה שלנו לא יכולה להתפרנס פה בכבוד מעצם היותה דוברת אנגלית - אני בטוחה שכן. בהצלחה בכל אשר תבחר והדבר היחיד שבאמת כדי שתהיה שלם לחלוטין עם כל החלטה שתקבל, כדי שתוכל להמשיך את החיים שלך שלא בתחושה של החמצה לא בפן הרגשי ולא בפן המקצועי.

אמיר מסכים עם כל מילה

תגובה לאמיר והדס

ראשית הדס תודה על התיקון, התגובות של שנייכם משקפות בדיוק את הדילמות. האם לפספס אהבה כי אי אפשר ללא מקצוע או לעכב את קצת החיים. מעבר לימודים למיאמי לא עומד על הפרק כיוון שזה דורש המון כסף, להקפיא לימודים כן עומד על הפרק (אפשר עד שנתיים רצוף). אני באמת נוטה להיות עם אמיר, אני בפסח מתוכנן לשהות שם חודש ובאמת לשקול המשך צעדים לשנה הבאה.. כנראה שאין באמת אמת אחת וצריך לעשות וויתורים בחיים לכאן או לכאן, אבל שימו את עצמכם רגע בתור המבוגר האחראי, אם הייתי הבן שלכם, מה הייתם אומרים לו??

מה שהייתי אומרת לבני

שהוא צריך לעשות את ההחלטה שבאמת יהיה שלם איתה או הכי שלם איתה. בשביל זה אם אפשר להקפיא את הלימודים אולי הייתי בודקת גם את הכיוון הזה. אבל זאת רק אני ... בסך הכל חייו של רופא במדינה זו לא פשוטים בכלל וגם אהבה לא מוצאים כל יום. נשארת באותם דילמות הפתרון רק אצלך. תבחר בפתרון שבו תהיה יותר שלם עם עצמך ואולי שנה לקחת פסק זמן ולבדוק איך אתה מרגיש. אולי אחרי שנה ביחד הקשר ימצה את עצמו מסיבה זו או אחרת ותוכל לחזור ללימודים בלב שלם מבלי להרגיש שהפסדת את אהבת חייך.

שמע חמוד

תמיד ככלל אם הרגש גובר על השכל עושים טעות. כל רוב הטעויות באהבה נעשו מכוון שהרגש גבר על השכל.אתה לא נמצא בקורס של שבעה חודשים שתמיד תוכל להתחיל שוב אתה בלימוד שכנראה זה היעוד שלך וחבל לדחות.

והצד הנשי

קודם כל תיקון לכותרת את הדילמה כבר מצאת את הפתרון אתה מחפש ... מצד אחד מה שכתב לך אמיר רון מאוד רציונלי ואולי נכון. מצד שני לכל אדם קיים גם הצד של הרגש. כמה אתה מסוגל להדחיק את הצד הזה שבך והאם זה שלא תמצה את כל מה שאפשר מהקשר הזה שיש בו משהו חזק לשני הצדדים, האם זה לא יגרום לך להסתובב עם תחושת החמצה קשה שעלולה לפגוע בקשרים העתידיים שיהיו לך ? רק אתה יודע לענות על השאלה הזאת. יש לך החלטה קשה לעשות. ולמחשבות יותר פרקטיות: האם אדם מוכשר כמוך שהתקבל ללימודי רפואה בארץ לא יכול להמשיך ללמוד בחו"ל או להקפיא את הלימודים שנה כדי לבדוק את הקשר ואת ההשתלבות בחו"ל. האם בחורה מוכשרת כמוה גם אם העיסוק שלה לא רלוונטי במדינה שלנו לא יכולה להתפרנס פה בכבוד מעצם היותה דוברת אנגלית - אני בטוחה שכן. בהצלחה בכל אשר תבחר והדבר היחיד שבאמת כדי שתהיה שלם לחלוטין עם כל החלטה שתקבל, כדי שתוכל להמשיך את החיים שלך שלא בתחושה של החמצה לא בפן הרגשי ולא בפן המקצועי.

מהו המצב הכלכלי של הוריה?

האם יש מצב שהוריה יתמכו בכם ואם היא תהיה בארץ כעולה חדשה מי צריך עבודה שאפשר לחיות על חשבון המדינה עד שתסתדרו בהצלחה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אהבה ורומנטיקה
בחר
בחר