דילמה פנימית- לחפש את האחד או להתפשר?

שלום רב, אני בת 28, עברתי כמה וכמה מערכות יחסים רציניות שהמשותף לכולן היה התחושה שאני נמצאת עם האדם הלא נכון. אני בחורה מצליחה ואינטלגנטית ותמיד מוצאת עצמי עם בחורים שאינם מתאימים לי, כך שלאחר הפרידה האחרונה שהתרחשה לפני כמעט שנתיים, החלטתי שאני לא מתפשרת יותר, ומחכה לבחור שאוכל להעריך ולאהוב בלב שלם. התוצאה היא שמדייט לדייט הרף שלי עולה ועולה..וכמובן שאני לבד. אני לא חולמת להתחתן, אבל בכל זאת שואפת לזוגיות יפה. האם אני ביקורתית מדי? או שעליי לשאוף לאותו בחור שאני רואה בדמיוני? - או אולי השאלה שלי היא- איך משחררים את הביקורת הזו ופותחים את הלב ?

אנצל את חוסר התגובה כדי לפרט...

טוב , אולי התשובה להודעה הקודמת שלי די ברורה- אל תחפשי את הנסיך על הסוס הלבן כי אין דבר כזה וכו' וכו'... אז אולי אני צריכה לספר מהו השורש של החרדה שלי: בשתי מערכות היחסים הארוכות והמשמעותיות שהיו לי קרה כזה דבר: אחרי תקופה די קצרה קלטתי שאני לא רוצה את הבחור, אבל בגלל שכבר נקשרתי והתרגלתי היה לי מאוד קשה לחתוך ולכן אני מגיעה לקשרים עם- חרדה שאכיר ואתאהב ואז אם ארצה לחתוך, מאיזושהי סיבה, אכנס לאותו גלגל חוזר של קושי וחרדה מהפרידה. וזו חרדה די משתקת. אשמח לייעוץ, והמון תודה

היי מזה חרדה משתקת ? אני מאוד רוצה לשמוע מפני שאני על הפנים לדעת עים זה נורמלי

הי ביקורתית שלא עונים לה

שוב אני מבקשת טיפה סבלנות. אענה לכולם! אז בניגוד לציפייה שלך - אני דווקא חושבת שאת כן צריכה לחכות לנסיך על הסוס הלבן. אבל אני גם חושבת שכדאי לך להגדיר היטב היטב - מה צריכות להיות תכונותיו של הנסיך הזה. איך עליו להתנהג? איך עליו לחזר אחרייך? איזה אדם הוא צריך להיות? אח"כ - עשי סדר עדיפויות ברור - על מה את לא מוותרת? על מה את מוכנה להתפשר. כתבי את כל זה ושמרי לרגע של מצוקה. כאשר יגיע הרגע - והוא יגיע חמודה, תכף אסביר לך למה, יהיה לך הנייר הזה - על מנת לבדוק - האם סתם חטפת רגליים קרות, או שהבחור אמנם איננו הנסיך. ועכשיו - לרגע שיבוא: האמת, אני חוששת שאת פוחדת פחד מוות מזוגיות. למה? אולי כל מה שראית ניראה לך מחורבן ומבאס. אולי את לא מסוגלת לדמיין כלל זוגיות מוצלחת. מכל מקום, ברור שהעלאת הרף באופן תמידי מטרתה הסמויה ( או הגלויה?) לסלק מעליך כל זוגיות פוטנציאלית. לכן - אני ממליצה על טיפול בפחד. איך? בכל מיני צורות. בין השאר - באמצעות עבודה עם הדמיון, ועבודת חקר - התחילי לראות בעיני רוחך פעם ביום (לא יותר !) את הזוגיות שאת רוצה בה. לא סתם פנטזיה מהסרטים האמריקאים, אלא מה את באמת רוצה! חפשי זוגות שיש להם זוגיות טובה, ותתחילי לחקור אותם - מה טוב בזוגיות שלהם, ואיך הגיעו אליה. למדי את הנושא על אמת, לא על בסיס הנסיון המצטבר והמקרי שלך. והחליטי - האם את מתגברת על הפחדים, והולכת ליצור לעצמך את מה שאת באמת רוצה - או שאת נכנעת לפחדים ומוותרת על המאמץ. בהצלחה כנרת

שלום רב, אני בת 28, עברתי כמה וכמה מערכות יחסים רציניות שהמשותף לכולן היה התחושה שאני נמצאת עם האדם הלא נכון. אני בחורה מצליחה ואינטלגנטית ותמיד מוצאת עצמי עם בחורים שאינם מתאימים לי, כך שלאחר הפרידה האחרונה שהתרחשה לפני כמעט שנתיים, החלטתי שאני לא מתפשרת יותר, ומחכה לבחור שאוכל להעריך ולאהוב בלב שלם. התוצאה היא שמדייט לדייט הרף שלי עולה ועולה..וכמובן שאני לבד. אני לא חולמת להתחתן, אבל בכל זאת שואפת לזוגיות יפה. האם אני ביקורתית מדי? או שעליי לשאוף לאותו בחור שאני רואה בדמיוני? - או אולי השאלה שלי היא- איך משחררים את הביקורת הזו ופותחים את הלב ?

לביקורתית שלא עונים לה..

אני קוראת את ההודעה שלך.. כאילו את כותבת בדיוק מה שעובר עלי בימים אלו. אני אפילו שוטקלת לחזור ברצינות לאקס ישןוחבר טוב שאיתו אני יודעת שהדרך למגורים משותפים קצרה מאוד. אולי הוא באמת לא קיים הנסיך הזה.. או שהוא בחו"ל :) אל תתייאשי !

היי מזה חרדה משתקת ? אני מאוד רוצה לשמוע מפני שאני על הפנים לדעת עים זה נורמלי

תודה רבה על תשובה נהדרת.

את צודקת לגמרי, גם תחושת הבטן שלי אומרת לי שאסור לי להתפשר מפני שהגיע הזמן שאפרגן לעצמי את החלום שלי :-) זה לא יהיה קל אבל אני בהחלט מאמינה שזה אפשרי. ול"פפפפפ" ששאלה מה זו חרדה משתקת... זו פשוט תחושה של חרדה מכל פגישה או טלפון מתוך הידיעה שלפתח רגשות זה מסוכן מאוד , אבל אני חייבת לציין שזה פוחת עם הזמן בזכות עבודה עצמית וטיפול פסיכולוגי. ושוב- תודה כנרת.

נשמע לי מוכר

שלום לך! הבעיה שלך נשמעת לי מאוד מוכרת! תראי, את מתארת את עצמך כבחורה מוצלחת, חכמה וכו'. אז למה לך להתפשר על איזה אחד מעפן? תראי, את לא חייבת לצאת עם אחד שיש לו איי.קיו גבוה, מספיק שיהיה בן אדם עם מוסר עבודה שיאהב אותך ויכבד אותך. זה הכי חשוב. את בת 28, אז מה? את ממהרת לאן שהוא? נכון שזה קשה להיות לבד, אני מבינה אותך בהחלט, אבל זה לא אומר שצריך לבזבז את החיים שלנו על מישהו שלא שווה את זה ושאנחנו לא רואים את העתיד איתו. אל תתפשרי, חפשי אתהבחור שמתאים לך הכי הרבה. מאחלת לך המון המון הצלחה!

תודה רבה על תשובה נהדרת.

את צודקת לגמרי, גם תחושת הבטן שלי אומרת לי שאסור לי להתפשר מפני שהגיע הזמן שאפרגן לעצמי את החלום שלי :-) זה לא יהיה קל אבל אני בהחלט מאמינה שזה אפשרי. ול"פפפפפ" ששאלה מה זו חרדה משתקת... זו פשוט תחושה של חרדה מכל פגישה או טלפון מתוך הידיעה שלפתח רגשות זה מסוכן מאוד , אבל אני חייבת לציין שזה פוחת עם הזמן בזכות עבודה עצמית וטיפול פסיכולוגי. ושוב- תודה כנרת.

מזדהההה

כל כך מבינה אתכן - ביקורתיות יקרות, גם אני בדיוק באותו המצב, ואף מזדהה עם התקפי החרדה שתוקפים אותי כל הזמן... הבעיה שאני כבר בתוך מערכת יחסים כזאת , עם אדם שיש לי הרבה רגשות אליו והוא באמת מקסים, אבל... מרגישה שהוא לא בשבילי . כמובן שנקשרתי והתרגלתי וכבר קשה לי לחתוך וגם יש לי כל הזמן התקפי חרדה ורגשות אשם על שאני צריכה לחתוך וכו' וכו'.. מוכר וידוע.....

ובאותה הזדמנות ...

מה גורם לאדם להישאר בקשר גם אחרי שברור לו שהוא לא בשבילו. ברור לי שזה פחד והרגל .. אבל איך מתגברים על זה ?

נשמע לי מוכר מאוד

כמוך , גם אני לא מתפשר וזה אפילו גרם לי לפרידות קשות ולתקופות של דיכאון. אבל בתוך תוכי אני תמיד מנסה להפנים את העובדה שמוטב שזה יקרה עכשיו ולא אחרי חתונה עם האדם הלא נכון! לדעתי לא צריך להתפשר על דברים עקרוניים בקשר , אבל גם לא לחיות בגלקסיה אחרת ולחשוב שאביר על סוס לבן יופיע. תחשבי לבד עם עצמך , מה חשוב לך ומה גורם לך טוב בבחור שלך. נ.ב. אל תתיעצי עם אחרים - זו צריכה להיות החלטה שלך בלבד!! יום טוב

ניסיון לעזור- אותה בעיה

היי אני בת 25 וחצי..והבעיה שלך מוכרת לי מאוד..כי גם אני באותה בעיה..מכירה הרבה בחורים ויוצאת עם הרבה..אבל זה לא זה..היה אחד שיצאתי איתו כמה חודשים וחשבתי שזה זה , אך כניראה שלא..אני הייתי מאוד בררנית ודווקא עם השנים ובעיקר בשיחות עם חברות למדתי שצריך לנסות להתפשר כי גבר מושלם קשה ואף בלתי אפשרי למצוא..תראי, צריך מעט להתפשר..אבל על דברים חשובים ושמהותייים לך אל תתפשרי..אבל תביני שלמרות הכל כולנו בני אדם, ואין אדם מושלם וגם לא את..אני בטוחה שגם לך יש פגמים קלים..אני מבינה כמה קשה למצוא את האחד ואהבה..כי גם אני באותה בעיה..אבל מנסים..בתיקווה שנמצא את האחד...בהצלחה..

ביקורתית שלום לך,

זוגיות טובה היא כמו זכיה במפעל הפיס. לא פעם נאלצים להתפשר ולקבל בן זוג לא הכי מושלם. אבל אדם צריך להיות מודע לחסרונות של עצמו ולקווים האדומים עליהם הוא לא מוכן לוותר בזוגיות. מדברייך אני מבין שאת יורה את החץ ואחר כך מסמנת מטרה. במקום לצאת תקופות ארוכות במערכות יחסים עם כל שברון הלב והכאב שבפרידה את מנסה "לשפר" את בן הזוג תוך כדי הזוגיות כדי שיתאים לך וכשזה לא קורא באה הפרידה. רצוי שתצאי, תכירי, תבלי, תפתחי לאנשים שונים, תלמדי את אופיים, אם הוא מתאים תמשיכי הלאה, לא מתאים, תחתכי מיד. לפעמים בחור נראה חיצונית נאה, או שהוא מבוסס כלכלית, או שיש משהו שמוצא חן ביעינייך ובזה את חושבת שזה המיועד. אבל אחרי תקופת הכרות נוספת את למדה שהוא לא מתאים. במקום לנסות ולהמשיך תחתכי ותחפשי מישהו אחר מתאים יותר. ב ה צ ל חה

אנצל את חוסר התגובה כדי לפרט...

טוב , אולי התשובה להודעה הקודמת שלי די ברורה- אל תחפשי את הנסיך על הסוס הלבן כי אין דבר כזה וכו' וכו'... אז אולי אני צריכה לספר מהו השורש של החרדה שלי: בשתי מערכות היחסים הארוכות והמשמעותיות שהיו לי קרה כזה דבר: אחרי תקופה די קצרה קלטתי שאני לא רוצה את הבחור, אבל בגלל שכבר נקשרתי והתרגלתי היה לי מאוד קשה לחתוך ולכן אני מגיעה לקשרים עם- חרדה שאכיר ואתאהב ואז אם ארצה לחתוך, מאיזושהי סיבה, אכנס לאותו גלגל חוזר של קושי וחרדה מהפרידה. וזו חרדה די משתקת. אשמח לייעוץ, והמון תודה

אחרי שמתקרבים פיזית מתעלמים מהחסרונות

באהבה וזוגיות כשמגיעים לסיפוק פיזי הבררנות נעלמת ורק הרגש המתוק של האהבה מציף את הנשמה ואין רואים פגמים וחסרונות ובוודאי ללא ביקורתיות מציקה תמיד הדשה שלנו יראה פחות טוב מהדשה האחר

אביר על סוס לבן קיים רק באגדות לידיעתך

תודה רבה על תשובה נהדרת.

הכי חשוב לא להתייאש

והעיקר האופטימיות. בתור בחורה בת 30 שגם דיי מצליחנית שבלי עין רעה יש לה הכל חוץ מבן זוג אני דיי מבינה אותך והעצה שלי אלייך היא-תהיי אמיתי לגבי תחושות הבטן שלך ולאינטואציה שלך. אלה התחושות הכי אמיתיות והכי טובות בשבילך, לגבי דייטים? לכי בהכי סבבה שיש, בלי ציפיות ובהרגשה של מקסימום העברתי שעה ביום. לא לקחת את הדייט שלא הצליח קשה. שתית קפה והרגת מקסימום 60 דק' מהיום.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אהבה ורומנטיקה
בחר
בחר