ישעיהו טנצר

ישעיהו טנצר

לא כדאי להאמין לכל מה שכתוב בעיתון. חוץ מזה אין לי בעיה לקרוא ספרות מקצועית כיוון שעיסוקי הוא במדע ובתחום המזון לידיעתך.

במקום לספר לנו שאין לך בעיה לקרוא, פשוט תקראי

קבלת רשימה ארוכה של מחקרים, ובאתר של מרכז אטקינס אפשר למצוא עוד כמה רשימות. אכן, מי שקיבץ את הרשימה הם אנשי אטקינס, אבל המחקרים עצמם נעשו בידי חוקרים בלתי תלויים, והתפרסמו בכתבי עת מדעיים, חלקם מן השורה הראשונה. יש הפניות. אז פשוט קראי - בחרי לך כמה מחקרים מן הרשימה, מצאי את כתבי העת בספריית האוניברסיטה, קראי אותם לעומק, והביני אותם. אני מציע שתתרכזי במחקרים השוואתיים - X אנשים עשו במשך חצי שנה את דיאטת ד"ר אטקינס, X אנשים עשו במקביל דיאטה אחרת, והשוו בין שתי הקבוצות. סביר מאוד שבעקבות הקריאה דעתך תשתנה.

צירוף מקרים מעניין. חושבת כמוך, לא להאמין אבל בהסתייגות

רצוי לבדוק את שכתוב בעתון מבחינה עניינית לגבי תוקף תוכן ואמינות מדעית. גם אני מהתחומים שלך, מתחיל להיות חמים, לא?

ראשית, למה לא לשרשר?

בשביל מה לפתוח הודעה חדשה ולדחוף שרשורים אחרים לדף קודם? זה סתם חוסר התחשבות. בפורומים כולנו שוים, אם אתה רוצה שלדבריך יהיה משקל, הבא קישורים. כמו ציניקו גם אני (וגם טנצר כמדומני) לא חסידים גדולים של אטקינס. לדעתי הדיאטה מאוד קשה לרוב האנשים, יותר מכך יותר מדי אנשים לא עושים אותה כראוי. לטעמי (זו גם המלצת אטקינס) לפני אטקינס יש צורך בבדיקת אישור ומעקב רופא. בקשר לנזקים לאנשים בריאים, אשמח אם תשתף אותנו במחקרים רציניים ולא תצפה שנקבל את דבריך בעקבות הצהרתך שאתה איש מקצוע.

אלי - כ ל דיאטה רצינית מחייבת אישור מן הרופא,

וכמו שכתבתי כאן הבוקר - כמה שלא נחזור על זה, אף פעם לא מיותר לאמר זאת עוד פעם אחת. לי אישית, בגלל בעיה רפואית אחת קונקרטית, לא מרשים לעשות את דיאטת ד"ר אטקינס. עם זאת, דיאטת ד"ר אטקינס היא שיטה לגיטימית. יש אנשים שהיא יכולה לעזור להם, ויש אנשים שהיא לא יכולה לעזור להם. אין לי שום בעיה עם ההסתיגויות שלך, אבל יש לי בעיה עם פסילה על הסף של כל השיטה, כפי שעושה כאן הגברת החדשה עם הכינוי שאי אפשר לבטא - במיוחד כשהיא מתבססת על טענות שמחקרים רבים כבר הראו שהן לא נכונות.

אני מסכים אתך ב 100% אבל

במקרה של אטקינס בעיות רפואיות אפילו שוליות יכולות לגרום לבעיות קשות. למשל אנשים שאינם חולי כליות, אבל תפקודי הכליות שלהם אינם תקינים לגמרי (אבל לא במצב של מחלה) עלולים להפגע בדיאטה כזו. יש מחקר מאוד רציני שמראה את זה (ומראה גם שלאנשים עם תפקודי כליות תקינים אין בעיה עם דיאטה עתירת חלבונים) יש אנשים שסובלים מבעיות רפואיות מסוימות ולא מקשרים את הבעיה עם איסור דיאטה קטוג'נית. עוד ביקורת שיש לי היא על התוספים והשתיה, זלזול בנושאים האלה יכול לגרום לבעיות קשות. לכן, אני מסכים עם כל מה שאמרת, ולמרות זאת מהכרותי את ציבור עושי הדיאטה אני חושב שראוי להזהיר (כפי שאתה באמת עושה לעתים קרובות) לקרוא את הספר מצד לצד, לעבוד לפי הכללים, ולקבל אישור מרופא. זה נכון בכל דיאטה ובעיקר באטקינס.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר