קיבלתי אימיילים ששאלו איך ירדתי לפני שנה אז הנה איך

זה מה שעשיתי: אוכל: ריכזתי את האוכל שלי לשלוש ארוחות ליום. אכלתי רק דברים שאני באמת אוהבת אבל רק בארוחות. ארוחת בוקר (8:30) שמנת 15% (החלום שלי תמיד היה לאכול שמנת בכפית ותמיד אמרו לי שזה לא לשמנים), בצהרים (13:00) סלט גדול מהבית + לחם חי דיאטטתי או ארוחה בחדר האוכל בבית החולים (שם אני עובדת). לא אוכל משהו אבל אני אוהבת עוף בתנור + אורז/תפוחיאדמה/פסטה + סלט כלשהו + פרי + שתי כוסות מים בצבע כתום. בערב (18:00) סלט/פסטה/חביתה של שני ביצים עם עגבניה וזיתים + לחם חי דיאטטתי. ובעיקר...שתיתי הרבה מים ותה תפוחים. בגדול זה עובר קצת את ה- 1700 קלוריות אבל עם הפעילות הגופנית שעשיתי זה התאזן וירדתי חצי קילו בשבוע. פעילות גופנית: - הלכתי כל יום שעה. אוזניות מחוברות לווקמן באוזנים. הלכתי לאט ולא כפי שבכל מקום כתוב ללכת מהר. רופא אמר לי שהעיקר ללכת. המהירות אולי תזרז. אבל אני רציתי להנות. - עליתי כל יום שש קומות למשרד במקום העבודה שלי. ולא נשארתי שם...ירדתי אותם בסוף היום. - כל בוקר אחרי הקימה, ובזמן שהמים התחממו למקלחת ולקפה, עשיתי עשר דקות (לא יותר כי זה מעייף....) של תרגילי התעמלות. ברקע מוזיקה דרום אמריקאית שאעירה אותי. ריגשי? נכנסתי לפורום הזה כל יום ואפילו כמה פעמים כל יום קראתי ובעיקר כתבתי. והלכתי לפגישת או אי פעם בשבוע. או השתדלתי ללכת. מה שהכי חשוב לא מה אוכלים אלא איך וכמה. העיקרון הוא לאכול מה שאוהבים אבל במידה ובמסגרת הארוחות בלבד. לא בעמידה, לא בדרך ולא תוך כדי. אבא שלי ז"ל (רופא במקצועו) אמר לי פעם: דינה, קובית שוקולד ביום לא תזיק לך אבל את מחסלת חפיסות ליום.....אז תעשו רשימה מה טוב לכם, מה טעים לכם ותרכיבו לעצמכם תפריט אכילה שתוכלו לעמוד בו לאורך זמן ולא רק כדי להוריד במשקל. הפרק הבא בסיפור: מה הפיל אותי חזרה לאוכל.....אל תפסידו! (סתם.....) חג מחוייך לכם. דינה

דינה עשית יופי. תחזרי לזה. אני במקומך הייתי מוותר על השמנת 15% (אני אוכל בבוקר דנונה 0% עם סלט ירקות

או פרי חתוך, אבל אני זה לא את, תעשי מה שמתאים לך)

מתי אתם מספיקים?

לאכול ארוחת בוקר בכלל? אני בכזה מירוץ נגד השעון בבוקר, בנסיון נואש לגרד עוד כמה דקות של שינה, ואני מתקזזת עם הקלוריות אח"כ.

אני אוהבת לישון בבוקר....

אז את השמנת שלי אוכלת כבר בעבודה. לפני קפה ראשון במשרד. בבית הזמן מתוכנן על השניה כמעט. כמה ארבעים דקות לפני שאני צריכה להיות בעבודה. קמה, שרותים עוד עם עיניים סגורות. שמה מים להרתיח. עושה עשר דקות תרגילים. מכינה את הקפה. לוקחת אותו למקלחת. מתקלחת. בזמן הניגוב שותה את הקפה. הולכת לעבודה עשרים דקות. מכינה קפה. אוכלת שמנת.מתחילה לעבוד. פעם הייתי עולה במדגרות ישר מהדרך אבל בגלל המשקל העודף היום אין לי כח. עושה את העליה בצהרים אחרי הפסקת צהרים. נכון, למי יש ילדים קטנים זה כנראה יותר מסובך. כעיקרון אם לא תעשי לעצמך זמן נטו לעצמך לאכול/לקרוא/סתם לחלום, זה לא יעזור כי אף אחד לא יעשה את זה בשבילך. תמשיכי לחייך דינה

דינה עשית יופי. תחזרי לזה. אני במקומך הייתי מוותר על השמנת 15% (אני אוכל בבוקר דנונה 0% עם סלט ירקות

או פרי חתוך, אבל אני זה לא את, תעשי מה שמתאים לך)

נדמה לי שגם לפני שנה היה דיבור על השמנת שלי אבל

אם הייתי צריכה להכין לעצמי סלט פלוס אז לא הייתי אוכלת כלום. בעיקרון אני סופרת קלוריות (אמנם לא כל הזמן אלא רק בתחילת הדרך ואחר כך כבר יודעת) אז עשיתי חשבון ששמנת זה משהו שאני אוהבת, שתמיד חלמתי וזה רק 161 קלוריות. ואני לא אוכלת במשך היום הרבה שומנים אז....לפעמים אני מחליפה קופסת גבינה לבנה 5% או קוטג' גם בכפית. או בערב. אז בשבילי שמנת זה גם הגשמת חלום וגם זה ממלא אותי יחד עם הקפה. או התה. וכמו שאמרת כל אחד והתפריט שלו. אני דנונה אפס אחוז....מעדיפה לוותר על הדנונה.... ומזל שלא כולנו אוהבים את אותו הדבר כי אז היה משעמם בחיים... המשך חג מחוייך לך דינה

מתי אתם מספיקים?

לאכול ארוחת בוקר בכלל? אני בכזה מירוץ נגד השעון בבוקר, בנסיון נואש לגרד עוד כמה דקות של שינה, ואני מתקזזת עם הקלוריות אח"כ.

נעמה, דינה צודקת. לא חייבים לאכול את ארוחת הבוקר בבית.

אפשר לאכול אותה במשרד. אפשר לקחת יוגורט ולהוסיף לו קורנפלקס או גרנולה שמחזיקים במשרד. אפשר גם לשים בתיק פרי ולאכלו בעבודה. זה כבר ממש תכנון פשוט.

אני אוהבת לישון בבוקר....

אז את השמנת שלי אוכלת כבר בעבודה. לפני קפה ראשון במשרד. בבית הזמן מתוכנן על השניה כמעט. כמה ארבעים דקות לפני שאני צריכה להיות בעבודה. קמה, שרותים עוד עם עיניים סגורות. שמה מים להרתיח. עושה עשר דקות תרגילים. מכינה את הקפה. לוקחת אותו למקלחת. מתקלחת. בזמן הניגוב שותה את הקפה. הולכת לעבודה עשרים דקות. מכינה קפה. אוכלת שמנת.מתחילה לעבוד. פעם הייתי עולה במדגרות ישר מהדרך אבל בגלל המשקל העודף היום אין לי כח. עושה את העליה בצהרים אחרי הפסקת צהרים. נכון, למי יש ילדים קטנים זה כנראה יותר מסובך. כעיקרון אם לא תעשי לעצמך זמן נטו לעצמך לאכול/לקרוא/סתם לחלום, זה לא יעזור כי אף אחד לא יעשה את זה בשבילך. תמשיכי לחייך דינה

כן, למי שיש לו שני ילדים קטנים זה ה ר ב ה יותר מסובך......................

תודה לאל אין לי ילדים

אני סהכ סטודנטית. ואני מנסה לעשות זמן אני יודעת שאני חייבת את זה לעצמי. תודה דינה!

זה מה שעשיתי: אוכל: ריכזתי את האוכל שלי לשלוש ארוחות ליום. אכלתי רק דברים שאני באמת אוהבת אבל רק בארוחות. ארוחת בוקר (8:30) שמנת 15% (החלום שלי תמיד היה לאכול שמנת בכפית ותמיד אמרו לי שזה לא לשמנים), בצהרים (13:00) סלט גדול מהבית + לחם חי דיאטטתי או ארוחה בחדר האוכל בבית החולים (שם אני עובדת). לא אוכל משהו אבל אני אוהבת עוף בתנור + אורז/תפוחיאדמה/פסטה + סלט כלשהו + פרי + שתי כוסות מים בצבע כתום. בערב (18:00) סלט/פסטה/חביתה של שני ביצים עם עגבניה וזיתים + לחם חי דיאטטתי. ובעיקר...שתיתי הרבה מים ותה תפוחים. בגדול זה עובר קצת את ה- 1700 קלוריות אבל עם הפעילות הגופנית שעשיתי זה התאזן וירדתי חצי קילו בשבוע. פעילות גופנית: - הלכתי כל יום שעה. אוזניות מחוברות לווקמן באוזנים. הלכתי לאט ולא כפי שבכל מקום כתוב ללכת מהר. רופא אמר לי שהעיקר ללכת. המהירות אולי תזרז. אבל אני רציתי להנות. - עליתי כל יום שש קומות למשרד במקום העבודה שלי. ולא נשארתי שם...ירדתי אותם בסוף היום. - כל בוקר אחרי הקימה, ובזמן שהמים התחממו למקלחת ולקפה, עשיתי עשר דקות (לא יותר כי זה מעייף....) של תרגילי התעמלות. ברקע מוזיקה דרום אמריקאית שאעירה אותי. ריגשי? נכנסתי לפורום הזה כל יום ואפילו כמה פעמים כל יום קראתי ובעיקר כתבתי. והלכתי לפגישת או אי פעם בשבוע. או השתדלתי ללכת. מה שהכי חשוב לא מה אוכלים אלא איך וכמה. העיקרון הוא לאכול מה שאוהבים אבל במידה ובמסגרת הארוחות בלבד. לא בעמידה, לא בדרך ולא תוך כדי. אבא שלי ז"ל (רופא במקצועו) אמר לי פעם: דינה, קובית שוקולד ביום לא תזיק לך אבל את מחסלת חפיסות ליום.....אז תעשו רשימה מה טוב לכם, מה טעים לכם ותרכיבו לעצמכם תפריט אכילה שתוכלו לעמוד בו לאורך זמן ולא רק כדי להוריד במשקל. הפרק הבא בסיפור: מה הפיל אותי חזרה לאוכל.....אל תפסידו! (סתם.....) חג מחוייך לכם. דינה

טוב לראות אותך סופרוומן

מחזיק לך אצבעות שתצליחי לחזור לעצמך. מחכה לקרוא את ההצלחות שלך בקוצר רוח כמו גם את הפרק הגנוז של מה שהביא לעליה. בהצלחה בדרך המחודשת. ענקון

נדמה לי שגם לפני שנה היה דיבור על השמנת שלי אבל

אם הייתי צריכה להכין לעצמי סלט פלוס אז לא הייתי אוכלת כלום. בעיקרון אני סופרת קלוריות (אמנם לא כל הזמן אלא רק בתחילת הדרך ואחר כך כבר יודעת) אז עשיתי חשבון ששמנת זה משהו שאני אוהבת, שתמיד חלמתי וזה רק 161 קלוריות. ואני לא אוכלת במשך היום הרבה שומנים אז....לפעמים אני מחליפה קופסת גבינה לבנה 5% או קוטג' גם בכפית. או בערב. אז בשבילי שמנת זה גם הגשמת חלום וגם זה ממלא אותי יחד עם הקפה. או התה. וכמו שאמרת כל אחד והתפריט שלו. אני דנונה אפס אחוז....מעדיפה לוותר על הדנונה.... ומזל שלא כולנו אוהבים את אותו הדבר כי אז היה משעמם בחיים... המשך חג מחוייך לך דינה

חפשי בפורום בדפים של ה- 20.1.03 את הארוח שארחנו כאן את סמדר פרגר. תקראי את השאלות והתשובות שלה (היא הורידה כ- 50 ק"ג)

ויש שם גם הפניה לדף הבית שלה. לחליפין את יכולה לקנות את הספר שלה "הרזיה שפויה". היא טוענת שירדה את ה-50 ק"ג שלה בלי לרעוב, כאשר היא בוחרת לאכול דברים שהקלוריות בהם שמקורן בשומן קטן מ-30% מכלל הקלוריות שבהם. אם בודקים את הקוטג' באופן זה, אז גם קוטג' 5% לא נמנה על המאכלים הרצויים, ודאי שלא שמנת... התמונות בתחילת ובסוף הספר מעידות שהשיטה שלה עבדה. ממליץ לך לקרוא!

תודה לאל אין לי ילדים

אני סהכ סטודנטית. ואני מנסה לעשות זמן אני יודעת שאני חייבת את זה לעצמי. תודה דינה!

דינה צודקת מאוד בשלושה דברים: צריך לתכנן זמן, לאכול ארוחת בוקר (חובה למי שרוצה לרזות - הגוף צריך להתרגל שמזונו מגיע באופן סדור ו"אין

צורך" לאגור שומנים) ולחלום (בהקיץ). רק החולם - מגשים (וריאציה שלי על "רק המעיז - מנצח")...

דינוש

שמעי - גם אז התחלת את הספורט מאוד בהדרגה. וכזכור לי אחד מהמכשולים כבר אז היו איזו מאפיה שאת עוברת בדרך מהעבודה. וכן הדברים שאת מאוד אוהבת - שוקולד וגבינה צהובה. אם את תקועה על זה שכעת את חייבת לעלות את כל שש הקומות זה אכן קשה מדי. כנסי לכרטיס האישי שלך. לכי כל הזמן לדף קודם עד שתגיעי להודעה הראשונה שלך בפורום. לפי הכותרת (או שתכנסי) בדקי אם זו הודעה משמעותית ועשי לך הדפסות שלהן. לי זה לקח כמה שעות אבל הצלחתי ליצור לעצמי מעין מפת דרכים לתהליך ההרזיה שלי בשנה וחצי האחרונות. התוצאות הפתיעו אותי. התברר לי שכבר הרבה זמן חלה עצירה. כמעט חצי מהזמן הייתי תקועה בין 74 ל-73 ק"ג. עכשיו הדפוס הזה נשבר סוף סוף. האם חלה אצלך עצירה שיצרה הדרדרות במוטיבציה? האם היא חלה בזמן מקביל לזה שהתחלת לא לכתוב בפורום? כתבת עוד משהו שכדאי לחשוב עליו. זה מיתוס שצריך לאכול רק 3 פעמים ביום. אני הייתי מעבירה את הפרי שדיברת עליו בצהריים לארוחת ביניים שעתיים בערך אחרי הצהריים. בכלל טוב יותר לעכל פירות במנותק מארוחה גדולה. את רוצה שמנת מדי פעם בארוחת בוקר - או.קיי. זה כמו שאני מרשה לעצמי פיצה מדי פעם. אסור למחוק דברים מהתפריט כי אנחנו לא בעונש. יש אנשים, כמוני, שדיאט דנונה לא עושה להם את זה. יש כל מיני שדרוגים שעושים בדרך. בגדול יש מלכודות ידועות - ימים לפני מחזור, ימים קשים רגשית, עצירות בירידה ועוד. מה זה אצלך? העבודה על הדברים הפנימיים חשובה מאוד. מה עושה לך הרעיון של לזרוק אוכל? יש הרי 2 דורות לפחות במדינה שחונכו נחרצות נגד לזרוק אוכל והופכים בלי להיות מודעים לפח זבל. קשה להשתחרר מכל מיני דברים שפימפמו לנו למוח כילדים. זה פירוק מאוד איטי - מוקש אחד בכל צעד. תחזיקי מעמד. לפי דעתי זה שאת חוזרת מראה שאת לא מתיאשת. מחקי את המילה דיאטה מהלקסיקון. זו המכשלה. כשחושבים על סבל לתקופה קצרה שאחריה יתחילו החיים - זה לעולם לא עובד. חזרי בהדרגה לספורט. אל תלקי את עצמך יותר מדי בימים שלא יוצא לך. נסי לאכול את הפרי בארוחות הביניים. ככה תגיעי פחות רעבה לארוחה המרכזית הבאה. מהפחמימות בארוחות האלה אכלי 5 כפות או חצי של תפוח אדמה. שימי לב לכמויות. את המירב בארוחות הגדולות אכלי מירקות טריים או מבושלים. מאושרת שאת כאן. אלוניס

תודה אלוניס ובגדול....

את צודקת. אני לא ממש צריכה לחזור שנה אחורה כדי לראות למה נפלתי. זה היה בדיוק בפסח שנה שעברה. אני יודעת. ואכתוב על זה בימים הקרובים. אני כתבתי כאן מה עשיתי לאורך החצי שנה. לא איך התחלתי או איך סיימתי. ונכון גם עכשיו אני מתחילה לאט לאט ולא בבת אחת, לא בתוכנית אוכל ולא בפעילות הגופנית. רק בהשתתפות שלי כאן בפורום אני מתעלקת עליכם בבת אחת.... את צודקת שלוש ארוחת זה לא תורה מסיני. כתבתי שככה היה לי טוב אז. והעקרון הוא שכל אחד יכין לעצמו תפריט/תוכנית אוכל לפי איך שזה מתאים לו. כן, אני גם מעדיפה את הביטוי תפריט/תוכנית וכל מאשר דיאטה. אם נהפוך אותה זה הטאיד....ואם נוריד את ה ד אז יצא משהו נשמע כמו הטעיה.....וזה מה שזה עושה לי. כמו אז גם עכשיו אני עולה רק שלוש קומות ונחה ורק אחר כך ממשיכה ומקווה שאגיע כמו אז לעלות את השש בשבונג אחד. לגבי מה לאכול ומתי ובאיזה ארוחה אז זה גם תהליך איטי ואישי. מנסה כל מיני אפשרויות כמובן שלא בטוח שמה שהיה לי טוב לפני שנה וחצי יהיה טוב היום. נראה ונבדוק. מימונה מחוייכת לך דינה

טוב לראות אותך סופרוומן

מחזיק לך אצבעות שתצליחי לחזור לעצמך. מחכה לקרוא את ההצלחות שלך בקוצר רוח כמו גם את הפרק הגנוז של מה שהביא לעליה. בהצלחה בדרך המחודשת. ענקון

חמוד....

תודה על הברכות. מה קורה איתך? קראתי פעם הודעה ישנה שלך שקנית גרדרובה חדשה. בטח כבר החלפת אותה. אתה עדיין גבוה וחתיך?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר