דיאטה לילדים שלנו

אז בהמשך להודעתי הראשונה והשניה, השבוע, ביום ראשון, הגענו לפגישה מספר שלוש. הפגישה נערכה בהננחיה קבוצתית, יחד עם ההורים. כל קבוצה (כל בת שייכת לקבוצת גיל אחרת) מונה 14 ילדים. מה אני אגיד לכם חברים? היה מפחיד!!! למה? כי הרוב ההורים היו שמנים (לא, זה לא מפחיד, בטח לא אחת כמוני) והם ישבו שם ודרשו שהילדים ירזו. כלומר: כמה קל לדרוש מילד , במיוחד מה שאתה לא דורש מעצמך!!!! והדיאטיקנית ניסתה להסביר שאם המשפחה לא עוברת שינוי, הילד הוא כל כך בודד במערכה!!! ואני חשבתי על עצמי , כשעשיתי את הדיאטה, לבד בבית והבנתי מה הילדים מרגישים. וכמי שנלחמת בסבתות ביום שישי ובממתקים האינסופים שנשפכים על השולחן, אני רק חושבת איך ילדים כאלה נאבקים יום יום בכל הפיתויים שיש בבית ושואלת את עצמי "האם ההורים משקיטים את מצפונם כאשר שולחים את ילדם לסדנה כזאת יקרה (1300 ש"ח לילד) וחושבים שברגע שמשלמים כסף , זה בעצם קונה הכל????" רק לידעתכם - דיברתי עם מנהלת בית הספר ושנה הבאה ננסה להפעיל חוג בבית הספר ברוח הסדנה, כי הבעיה היא לא רק שלנו, של המשפחה הקטנה שלנו, אלא של עוד הרבה ילדים. והדיאטקנית עשתה מעשה אדיר: לקחה צלחת אחת והניחה בה פיתה. לקחה צלחת שניה והניחה בה 8 פרוסות לחם קל. והיא ראתה לילדים שערך צלחת שניה שווה לערך צלחת ראשונה. והילדים היו בהלם!!! אחר כך היא לקחה שקית ביסלי קטנה ושאלה את הילדים : "מה לדעתכם תכולת השקית?" ואחרי שהילדים ניסו לנחש היא לקחה פסטה + שמן במבחנה [במידה שיש בשקית] ואמרה :"זה מה שיש פה בפנים". ואח"כ היא לקחה פחית קולה ושאלה "כמה כפיות סוכר יש פה בפנים?" ואז היא לקחה כף, ושפכה 8 כפיות לתוך כוס ואמרה "זה מה שאתם שותים כשאתם שותים פחית קולה" והאמינו לי, טוב מראה עיניים מכל דבר אחר!!! ובאנו הביתה, והקטנה ירדה 200 גרם והגדולה העלתה 400 גרם. ואני לקחתי חבילת מרגרינה והצמדתי לבטן של הקטנה ואמרתי "זה מה שירד ממך " והיא שאלה "כ-ו-ל זה?????" אמרתי לה "בדיוק. את רואה כמה הרבה זה 200 גרם"? והגדולה שתקה ואח"כ אמרה "ואני העלתי 2 חבילות?" חיבקתי ואמרתי "כן" והסברתי שזה לא נורא וכו'. אבל אין ספק שלראות את הדברים ת'כלס, עושה יותר מכל דבר אחר. לפחות אצלנו בבית. שיהיה רק טוב! סיגל

חבילות המרגרינה וההמחשות

הפיתה מול 8 פרוסות הלחם בקל הסוכר שבקולה ושאר הדוגמאות עוזרות מאד להמחיש את הענין. נגע בי במיוחד התיאור שלך והשאלה של הילדה ששאלה "האם נוספו לי 2 חבילות". חבקי אותה ,קרבי אותה אל ליבך. וספרי האם הן נהנות מהסדנה ??? ענקון

סיגל, התאור שלך מרגש. לעצם העניין, אם זה מעניין אותך יש ספר שנקרא "לראות ולרזות" מאת הווארד שפירו

שיצא בהוצאת מטר. זה ספר תמונות המשווה בין צלחות מאכלים שונים מבחינה קלורית. כלומר מראים לדוגמה צילום של צלחת עם 5 עוגיות = לצלחת עם סנדביץ' גבינה עם חסה ועגבניות (סתם דוגמה, לא זוכר עם יש כזו דוגמה...) אולי זה יסייע לבנות שלך לבחור לעצמן מאכלים מועדפים יותר ופחות.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר