דיאטה אצל ילדים

דיאטה אצל ילדים

אז כמו שפירסמתי פה בעבר, התחלנו את התוכנית בבית חולים שניידר. התוכנית נקראת "סדנת תזונה נכונה". במפגש הראשון הבנות נשקלו במשקל מיוחד שמראה גם % שומן ושוחחו עם הדיאטקנית והמדריך לכושר גופני. במפגש זה הן לא נפגשו עם הילדים האחרים. במפגש השני התקיים מפגש קבוצתי [כל בת היא בקבוצה אחרת] ואני חייבת להודות שהן וגם אני נכנסנו להלם כאשר ראינו את הילדים האחרים. אתם מכירים את ההרגשה שכאשר רואים ילד שמן חושבים בלב "איזה ילד שמן" אבל אז נזכרים שגם ילדכם שייך לקבוצה הזאת ומבינים, למעשה, איך אחרים רואים את ילדכם? רק ככה הבנתי, וגם הבנות 'קלטו' למעשה איך הן נראות בעיני אחרים. וזה היכה אותן בהלם. הבנות לקחו את זה מאד מאד ברצינות. לזכותן ממש יאמר. הן התקשרו לכל סבתא ופירטו מה התפריט שניתן להן ו'דרשו' שיתןף פעולה. הדפסתי להן את התוכנית השבועית ויש לכל אחת העתק על המקרר, העתק בתיק והעתק נוסף כך שהן יכולות בכל רגע נתון להציץ ולדעת מה הן צריכות. הן מבקשות לצאת יותר ברגל , אופניים, כי המדריך הגופני מעביר מסרים מאד מאד חיובים לגבי פעילות גופנית. בשעבוע השלישי הן נשקלו. אחת ירדה 600 גרם והשניה 300 גרם. זה נפלא בעיני אבל השניה קצת נעלבה. למעשה , הראשונה מדי פעם 'מזייפת' אבל יורדת יותר... יש לי חשד שלשניה יש בעיה רפואית אבל אני כעת רק עוקבת. [כי היא מקפידה בצורה נזירית ממש].בכלל , אני כל הזמן חושבת "השמנת ילדים – מהו הטיפול האפקטיבי?" אז זהו. תחזיקו לנו אצבעות. אהה, וגם האבא עובד על זה עכשיו. אני עושה לו דיאטה חרמון-לייט [המצאה פרטית שלי (-: ] והוא יורד. יש לו עוד 12 קילו. [ירד 8 קילו בחצי שנה וזה קצב מעולה לדעתי]. סוף שבוע רגוע לכולנו. סיגל

סיגל, נשמע מעודד. ישר כוח ובהצלחה.

לפי דעתי, אם את חושדת שלאחת מהן יש בעיה רפואית, אל תתמהמהי, תעשי לה בדיקות. אמא מרגישה הכי טוב אם יש בעיה.

סיגל בהצלחה בהמשך הדרך

ומוצא את עצמי מתחבט רבות בסוגיה הזו וחושב שיותר קל לחנך ךתזונה ולהרגלים נכונים בגיל המוקדם ומעל ומעבר לכל להנות מהתבגרות נטולת סיבוכים גופנים ונפשים. אשמח שתעדכני אותנו בהמשך ומחכה לשמוע ממך ..... גם טלפונית. ענקון
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר