דיאטה לילדים שלנו

במשך השנים שאני בפורום (פה וב-IOL) ניסיתי לעלות את ענין ההשמנה אצל הילדים שלנו. של כל אחד מאיתנו. אני יודעת שלא לכולם יש ילדים ומי שיש לא, הם לא בהכרח שמנים, אבל לצערי לא מצאתי מקום אמיתי [והדגש הוא על אמיתי] שבו אפשר יהיה לדון בזה. מכיון שלי הפורום אישית עזר הן בצורת תמיכה והן בקבלת אינפורמציה חשובה ביותר, החלטתי לפתוח 'מדור חדש' [וכולי תקווה שגידי לא יכעס עלי...] פה איתכם ובעזרתכם. לשתף אתכם.לדון איתכם. אולי לשמוע בעיות שגם לכם יש. בקיצור - אני לא רואה צורך לפתוח עוד פורום אלא לדון עם הורים שעושים דיאטה על 'מהיא דיאטה לילדים ואיך עושים את זה הכי טוב שאפשר.' ברור לכולנו שמה שמפחיד אותנו [במיוחד למי שיש בנות (כמוני)] שדיאטה לא נכונה+מסרים לא נכונים יכולה בגיל מסוים להוביל להפרעות אכילה. הרופאים בחלקם יאמרו שהפרעות אכילה קשורות למבנה אישיות ואם הילד שלך 'נורמלי' אז אפשר לעשות דיאטה מכל גיל. ברור שטענה זו שיטחית. חלק מהדיאטיקניות מסרבות לטפל בילדים קטנים [אישית נתקלתי בחלק שאמרו שמתחת לגיל 12 הן לא מטפלות] בגלל בעיית הצמיחה. בשומרי משקל מתחילים לטפל בילדים רק מגיל 10 בגלל אותו טיעון. אבל מה עושים עם ילדה בגיל 8 שמגיעה הביתה בוכיה כי הרופאה בבית הספר אומרת לה [לאחר שקילה ומדידת גובה] שהיא חייבת להרזות ו"תלכי כל יום שעה עם אימא" ? והילדה אומרת "אבל אימא, אני לא אוכל ללכת לאף חברה /חוג"? אז זה הסיפור שלי ושל בנותי, בנות ה-8 וה-10. למרות שאני כבר 20 חודש בדיאטה ובבית יש אוכל מאוזן ובריא , יש המון ספורט {אופניים, הליכות, שחיה שבועית , גודו, ג'ז וכו'}הן לא דקות. אז מאז אותה פגישה של הקטנה עם הרופאה היא הפסיקה לאכול. בבוקר היא לא נוגעת בכלום 'כי היא לא רעבה' . הכריך חוזר מבית הספר 'כי היא לא רעבה'. וארוחת ערב היא מדלגת 'כי היא לא רעבה'. לא אהבתי את זה. את הרופאה אפגוש בשבוע הבא ואומר לה את דעתי. אבל עשיתי את כל הבירורים שיש. בררתי על כל הקבוצות הקיימות. וביחד עם הבנות החלטנו ללכת למרכז רפואי בשניידר. שם יש "סדנאות תזונה". השבוע התקיים ראיון אישי לכל אחת בשביל לחשוף את התוכנית, לקבל את הסכמתן להצטרף. [מפגש זה אינו מחויב בתשלום]. התוכנית היא עבור 15 מפגשים. כל מפגש מתקיימת הרצאה בת 45 של הדיאטיקנית + 45 ד"ק ספורט. ההרצאות הן בצורת משחקים וכו'. מותאם לילדים. הילדים מחולקים לפי קבוצות גיל. (גילאי 8 ו10 אינם ביחד!!!). בראיון הילדיות שלי שאלו המון שאלות והוסבר להן שהן תקבלנה מידע כדי שתוכלנה לדעת מה נכנס לפה שלהן והן תוכלנה להחליט "מה כדי לאכול ועל מה לוותר". כמו כן אמרו להן שכיף להן כי הן צומחות לגובה [בניגוד לאימא!!!!] ואז גם אם לא יורדים אבל לא עולים - מרזים!!!!. תאחלו לנו בהצלחה!! סיגל

תוספת קטנה

קבוצות תמיכה לעידוד הרזיה - עבור ילדים

סיגל, מאד נגעת לליבי עם הבעיה של השמנת ילדים, כי אני הייתי כזו. לשמחתי, ילדי, שהם כבר גדולים

22.5, 20, 17) כולם רזים. את הרופאה בבית הספר, צריך לתלות על עץ גבוה. ממש חבל שהיא פגעה כך בבתך. לדעתי, את עושה את הנבון ביותר, ללכת ל"שניידר". אני חושבת שכדאי להפנים לילדים שפעילות גופנית מהנה: אם זה חוג מחול, אירובי, ריצה, כדורסל וכו'. ולגבי חלוקת הזמן: אם הן לוקחות חוגים שלא דורשים זמן תרגול בבית, כמו נגינה, למשל, אז אולי כדאי שאחד מהחוגים יהיה קשור בפעילות גופנית, נכון, צריך להכין שיעורים. לפי דעתי, אפשר לקצץ בזמן טלויזיה. אני ממליצה לך לקרא את הספר "הרזיה שפויה" של סמדר פראגר, כי היא, כמו הרבה אנשים היום אומרת שדיאטה רק משמינה ושכדי לרזות צריך לאכול ולהיות שבעים. מאחלת לך המון הצלחה עם הטיפול ואני חושבת שכולנו נשמח לשמוע דיווחים.

תוספת קטנה

קבוצות תמיכה לעידוד הרזיה - עבור ילדים

זה נורא נורא תלוי

יש ילדים מאוד שמנים בילדות שגדלים להיות רזים וההפך. אני אישית הייתי רזה יחסית עד כיתה ו' ומשם התחלתי להשמין ולא הפסקתי. מה שצביה אמרה זה נכון. חשוב שיהיה להם סבבה באיזו שהיא פעילות גופנית. ילדים סובלים מתרבות השפע ומתרבות ההייטק - הכול נעשה באוטומט ויש המון אוכל - כלומר מינימום פעילות ויותר מדי מזון שאינו נחוץ. צריך לחזק להן את התחושה שהן בסדר גמור. ועם הרגלי אכילה בריאים בבית זה בטוח יתאזן. למשל, נסי כל מיני תבשילי ירקות עד שתמצאי דברים שהן נורא יאהבו לאכול לצד מנת החלבון והפחמימה. ולגבי התוכנית הזו - נסו אבל תהיי עם היד על הדופק בכל הקשור למסרים לגבי דימוי עצמי שינסו להעביר להן שם. ותגידי להן לקחים שלך: אין שום סיבה לסבול, אם לא אוכלים עכשיו אוכלים אח"כ והרבה יותר ממה שהיינו אוכלים מלכתחילה. תראי להן איך את מכינה את הסנדווצ'ים. נסי להכניס לשם אלמנטים כמו חסה או ירקות כדי למלא בלי שהן יגידו שזה משמין. וסמכי על האינטואיציה שלך כאמא. בתכל'ס - קשה לנבא ואף אחד לא יחתום לך שהן יהיו שמנות או רזות. בכל מקרה הכי חשוב שדימוי הגוף שלהן יהיה חיובי, שיאמינו בעצמן וביכולות שלהן. אחותי הקטנה למשל קיבלה כל הזמן חיזוקים ממני. השתקתי את אחותי הגדולה בכל פעם שהיא ניסתה לפמפם לה לראש שהיא צריכה דיאטה. אני כל הזמן אומרת לה, וזה לא בלוף, שהיא מדהימה, מתוקה ויפה. והיא שמנה. היא 1.64 ושוקלת בערך 80 ק"ג. אבל מה, הדוגמא האישית ממני בשנה האחרונה, האוכל הבריא יותר וההסכמים מדי פעם לגבי פיצות, שוקולדים וקולה עשו משהו. לפני חודש היא ביקשה כמתנה ליום ההולדת מנוי בחדר כושר ואחותי הגדולה הרימה לשמחתי את הכפפה. יש התמדה ויש תוצאות וגם באוכל היא שואלת המון לדעתי. אין חסכים, כשבא לנו פיצה מזמינים וכו'. אז הרבה פעמים מספיק שהבסיס יהיה איתן. השאר יבוא מהן כשזה יתאים להן. יהיה בסדר. אלוניס

אלוניס, שמתי לב שאת מאד אוהבת פיצות. מצד שני אני יודעת שאת משקיענית אמיתית.

האם ניסית להכין פעם פיצה בבית? ממש לא קשה, ביחוד עם יש מיקסר או פוד פרוססור. אפשר להכין פיצה עם גבינה צפתית מגוררת (יש אפילו של 3% שומן), במקום גבינה צהובה. זה מאד טעים, וכמובן להוסיף ירקות כיד הדמיון הטובה. בתיאבון.

צביה - יש ימים ויש ימים

הפיצות באות כשאין לי כוחות להשקעה. כי כשיש אני נהנית וגם מבשלת דברים ממש טובים מבחינת התוכנית שלי. יש שיפורים גם בתחום הפיצות - כי אני כיום אוכלת פחות כשמזמינים - אני מתמלאת מאוד מהר. ובכל זאת, אשמח למתכון: איזה בצק, כמה זמן בתנור ובאיזה חום וכו'. תודה חמודה, אלוניס

דיאטה לילדים שלנו

במשך השנים שאני בפורום (פה וב-IOL) ניסיתי לעלות את ענין ההשמנה אצל הילדים שלנו. של כל אחד מאיתנו. אני יודעת שלא לכולם יש ילדים ומי שיש לא, הם לא בהכרח שמנים, אבל לצערי לא מצאתי מקום אמיתי [והדגש הוא על אמיתי] שבו אפשר יהיה לדון בזה. מכיון שלי הפורום אישית עזר הן בצורת תמיכה והן בקבלת אינפורמציה חשובה ביותר, החלטתי לפתוח 'מדור חדש' [וכולי תקווה שגידי לא יכעס עלי...] פה איתכם ובעזרתכם. לשתף אתכם.לדון איתכם. אולי לשמוע בעיות שגם לכם יש. בקיצור - אני לא רואה צורך לפתוח עוד פורום אלא לדון עם הורים שעושים דיאטה על 'מהיא דיאטה לילדים ואיך עושים את זה הכי טוב שאפשר.' ברור לכולנו שמה שמפחיד אותנו [במיוחד למי שיש בנות (כמוני)] שדיאטה לא נכונה+מסרים לא נכונים יכולה בגיל מסוים להוביל להפרעות אכילה. הרופאים בחלקם יאמרו שהפרעות אכילה קשורות למבנה אישיות ואם הילד שלך 'נורמלי' אז אפשר לעשות דיאטה מכל גיל. ברור שטענה זו שיטחית. חלק מהדיאטיקניות מסרבות לטפל בילדים קטנים [אישית נתקלתי בחלק שאמרו שמתחת לגיל 12 הן לא מטפלות] בגלל בעיית הצמיחה. בשומרי משקל מתחילים לטפל בילדים רק מגיל 10 בגלל אותו טיעון. אבל מה עושים עם ילדה בגיל 8 שמגיעה הביתה בוכיה כי הרופאה בבית הספר אומרת לה [לאחר שקילה ומדידת גובה] שהיא חייבת להרזות ו"תלכי כל יום שעה עם אימא" ? והילדה אומרת "אבל אימא, אני לא אוכל ללכת לאף חברה /חוג"? אז זה הסיפור שלי ושל בנותי, בנות ה-8 וה-10. למרות שאני כבר 20 חודש בדיאטה ובבית יש אוכל מאוזן ובריא , יש המון ספורט {אופניים, הליכות, שחיה שבועית , גודו, ג'ז וכו'}הן לא דקות. אז מאז אותה פגישה של הקטנה עם הרופאה היא הפסיקה לאכול. בבוקר היא לא נוגעת בכלום 'כי היא לא רעבה' . הכריך חוזר מבית הספר 'כי היא לא רעבה'. וארוחת ערב היא מדלגת 'כי היא לא רעבה'. לא אהבתי את זה. את הרופאה אפגוש בשבוע הבא ואומר לה את דעתי. אבל עשיתי את כל הבירורים שיש. בררתי על כל הקבוצות הקיימות. וביחד עם הבנות החלטנו ללכת למרכז רפואי בשניידר. שם יש "סדנאות תזונה". השבוע התקיים ראיון אישי לכל אחת בשביל לחשוף את התוכנית, לקבל את הסכמתן להצטרף. [מפגש זה אינו מחויב בתשלום]. התוכנית היא עבור 15 מפגשים. כל מפגש מתקיימת הרצאה בת 45 של הדיאטיקנית + 45 ד"ק ספורט. ההרצאות הן בצורת משחקים וכו'. מותאם לילדים. הילדים מחולקים לפי קבוצות גיל. (גילאי 8 ו10 אינם ביחד!!!). בראיון הילדיות שלי שאלו המון שאלות והוסבר להן שהן תקבלנה מידע כדי שתוכלנה לדעת מה נכנס לפה שלהן והן תוכלנה להחליט "מה כדי לאכול ועל מה לוותר". כמו כן אמרו להן שכיף להן כי הן צומחות לגובה [בניגוד לאימא!!!!] ואז גם אם לא יורדים אבל לא עולים - מרזים!!!!. תאחלו לנו בהצלחה!! סיגל

סיגל, כמובן שאת מוזמנת להעלות כל סוגיה לדיון ובודאי שסוגיה זו ראויה בהחלט. אני סבור שחשוב מאוד לעסוק בעניין זה עם ילדים, כדי לחסוך

מהם הרבה סבל בבגרותם. כמובן שצריך לעשות זאת נכון, בעדינות ובמתינות כדי לא לגרום להם לסבל בהווה. הסדנה שמצאת בבי"ח שניידר נראית מבטיחה ונשמח אם תשתפי אותנו כל שבוע. בהצלחה לכן.

נושא חשוב וטעון במיוחד

הרי אנחנו חווינו על עצמינו את ההשפעות של שמנה ורוצים לחסוך מהאנשים האהובים עלינו ביותר בעולם את הכאב והקושי שכרוך במצב שכזה. מתחבט רבות כיצד להנחיל דרך חיים תזונתית נכונה לבת שלי ומאחל לכם סיגל הצלחה בדרך החדשה. מחזיק לכם אצבעות חזק חזק. סיגל תהיי בקשר ,לא מצליח להשיג אותך טלפונית. ענקון

צביה - יש ימים ויש ימים

הפיצות באות כשאין לי כוחות להשקעה. כי כשיש אני נהנית וגם מבשלת דברים ממש טובים מבחינת התוכנית שלי. יש שיפורים גם בתחום הפיצות - כי אני כיום אוכלת פחות כשמזמינים - אני מתמלאת מאוד מהר. ובכל זאת, אשמח למתכון: איזה בצק, כמה זמן בתנור ובאיזה חום וכו'. תודה חמודה, אלוניס

אלוניס, בצק שמרים: כוס קמח, כפית שמן (או חמאה או מרגרינה), 1/3 כוס מים, או בהתאם לצורך.

אני שמה שקית שמרית על 3 כוסות קמח. לדעתי, עדיף שמן (קנולה, זית), אחרי התפחה לרדד בתבנית, רוטב עגבניות מתובל היטב, ואיזו גבינה שאת רוצה. לאפות בחום גבוה, עד שהבצק משחים והחלק העליון מבעבע. אפשר להכין כפולות של המתכון ואת היתר לשמור בפריזר. אפשר אחר כך לחמם במיקרוגל.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיאטה
בחר
בחר